Mass Effect 5

W branży cyfrowych gier króluje aktualnie moda na tworzenie charakteryzujących się otwartym światem sandboxów. Developerzy czasem wręcz na siłę umieszczają w swoich produkcjach lokacje, po których można się poruszać bez większych ograniczeń. Takie eksperymenty kończą się różnie – stworzenie interesującego otwartego świata zachęcającego graczy do jego dogłębnej eksploatacji jest bardzo trudne. Zdarzają się sandboxy, które potrafią jedynie zaoferować dużą liczbę widocznych na mapie pytajników do odhaczenia, co stosunkowo szybko zaczyna nużyć.

mass effect,mass effect andromeda,andromeda,bioware,Elaaden

Trylogia “Mass Effect” charakteryzuje się mniej lub bardziej liniowymi lokacjami prowadzącymi gracza jak po sznurku od punktu A do punktu B. Wydany w 2017 roku “Mass Effect: Andromeda” oddaje do dyspozycji fanów dużo otwartych lokacji i zadań zmuszających do ciągłego podróżowania po mapie. Należy również zauważyć, że “Mass Effect: Andromeda” jako sandbox mocno stracił na filmowości względem oryginalnej trylogii. Jaki zatem będzie kolejny “Mass Effect”? Wygląda na to, że serwis Game Rant znalazł odpowiedź na powyższe pytanie.

Date A Live

Zapowiedź piątego sezonu Date a Live

Dodał: , · Komentarzy: 0
zapowiedź 5. sezonu date a live

Osoby, które w piątek zdążyły już obejrzeć finał czwartego sezonu tego anime, pewnie już i tak wiedzą, o co chodzi, ale upewnienie się nie jest pozbawione sensu. Poza tym jako jedna z najlepiej zaznajomionych z tym tematem osób czuję się do tego zobowiązany. Tak więc warto wspomnieć, iż padła już zapowiedź kolejnej odsłony "Date a Live" w wersji animowanej, czyli sezonu numer pięć.

Żeglarze i Jeźdźcy
żeglarze i jeźdźcy

"Żeglarze i Jeźdźcy" to interesujące zestawienie, sprzeczne zupełnie względem siebie żywioły. Czy da się je jakkolwiek pogodzić? W ramach jednego zbioru opowiadań – jak najbardziej! "Żeglarze i Jeźdźcy" to tytuł tyleż dobrze brzmiący, co zarazem wyjątkowo... techniczny. O nich to bowiem jest właśnie najnowsza książka Kresa.

Jeźdźcom zostały poświęcone opowiadania "Miód dla Emiry", "Jeźdźcy równin" oraz "Armektańska nienawiść". Stanowią one jeden cykl, może nawet minipowieść, poświęconą armektańskim Jeźdźcom Równin oraz przywódcy jednej z ich grup, Aktarowi. W tematy okołomorskie, bo historie te zlokalizowane są na terenach przybrzeżnych, wkraczamy wraz z opowiadaniami "Gówno" i "Siedmiu najemników". Przedstawiają one oddzielne i niepowiązane ze sobą epizody, dla których spoiwem jest Ślepa Foka Ridi.

Książki fantastyczne

Historia Śródziemia w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0
historia śródziemia w polsce

Świat Tolkiena to uniwersum, które odcisnęło ogromny wpływ na literaturze fantastycznej i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto słyszał choćby o serialu tworzonym przez Amazon. Ale to w dalszym ciągu nie wszystko. Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało program wydawniczy, w ramach którego mają się ukazać kolejne książki z tego uniwersum.

Cesarstwo Piasku

Cesarstwo Piasku – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
cesarstwo piasku

Śniący bogowie, dewy i tajemne rytuały to potencjalny zestaw głównych elementów konstrukcji świata, brzmiący jak przepis na udaną powieść fantasy. Tasha Suri tymczasem dobrze z niego skorzystała – "Cesarstwo Piasku", otwierające cały cykl, to książka, z którą warto się zapoznać.

Główną bohaterką powieści jest Mehr, córka cesarskiego gubernatora i wygnanej metresy pochodzącej z prześladowanego w państwie ambhańskim ludu Amrithi. Po swojej rodzicielce przejęła ona liczne zwyczaje i wierzenia tej ludności, pomimo problemów, jakie mogłoby to ściągnąć – zwłaszcza że stało to w sprzeczności z oficjalnymi, państwowymi kultami. Gdyby jednak w związku z tym nie wynikły jakieś kłopoty, to nie byłoby o czym opowiadać! Tak więc na skutek pewnej szlachetnej, choć lekkomyślnej decyzji, Mehr ściągnęła na siebie problemy, w związku z którymi została poślubiona mistykowi i zabrana do świątyni Mahy, pierwszego cesarza, sprawującego w swoim imperium władzę religijną. W jakim celu była im potrzebna? O tym czytelnik dowie się, zapoznając się z powieścią.

A Plague Tale: Requiem

Asobo Studio, francuski producent gier odpowiedzialny za powstanie pozytywnie przyjętego wśród recenzentów i graczy "A Plague Tale: Innocence" ujawnił datę premiery długo oczekiwanego sequela. "A Plague Tale: Requiem" pojawi się na rynku już 18 października 2022 roku. Gra będzie dostępna na PC, PS5, Xbox Series S/X oraz Nintendo Switch.

a plague tale: requiem,amicia,hugo

Podczas "Focus Showcase", wydarzenia zorganizowanego przez wydawcę gry, poinformowano nie tylko o dacie premiery kontynuacji przygód dwójki bohaterów. Ujawniony został również trwający 12 minut gameplay, w którym zaprezentowano elementy skradania oraz walki z przeciwnikami. Gameplay można obejrzeć w rozszerzeniu newsa.

O jaskiniowcu, który podróżował w czasie
o jaskiniowcu który podróżował w czasie

Sir Terry Pratchett należy do panteonu najbardziej rozpoznawalnych autorów współczesnej literatury fantasy. Jego znakami rozpoznawczymi są szczególny humor i wyobraźnia, która umie przekraczać wszelkie granice – tak pozorne, jak i te bardziej konkretne. Jego śmierć była wielkim ciosem dla milionów czytelników na całym świecie, ale dziedzictwo pisarza wciąż trwa. Na chwilę obecną klejnotem jest ostatnie dzieło opatrzone jego nazwiskiem, stanowiące zbiór najwcześniejszych opowiadań, przez wiele lat trzymanych w szufladzie, by teraz doczekały się redakcji i wydania. Kompilacja ta otrzymała tytuł "O jaskiniowcu, który podróżował w czasie".

Książka nie ma jakiegoś ustalonego motywu przewodniego. Jest to po prostu zbiór niepowiązanych ze sobą, krótkich opowieści. Jedna może opowiadać o podróży w kosmos, inna o próbie ustalenia poprawnej pogody. Zgodnie z opisem zawartym w dziele są to opowiastki stworzone przez Pratchetta w początkach swojej twórczości dla gazet "Bucks Free Press" i "Western Daily Press"...

Arcadian Atlas

Nowy trailer i zapowiedź Arcadian Atlas

Dodał: , · Komentarzy: 0
nowy trailer i zapowiedź arcadian atlas

"Arcadian Atlas" to taktyczny RPG klasy indyczej, który został pierwotnie zapowiedziany przez swych twórców – Serenity Forge i Twin Otter Studios – na premierę w tym roku. Jednak wraz z nowym trailerem z gameplayem udostępniono informację, że wydanie przełożono na lato 2023 roku.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt
vampire: the masquerade – bloodhunt

"Vampire: The Masquerade – Bloodhunt" zaprezentowane w zeszłym roku we wczesnym dostępie obiecywało sobą wiele i entuzjastycznie oczekiwałem jego premiery. Dlaczego więc, gdy ta nadeszła, poczułem się rozczarowany?

"Vampire: The Masquerade – Bloodhunt" jest produkcją z bardzo dużym potencjałem. Została ona osadzona w popularnym oraz dojrzałym wampirzym uniwersum i oferuje świetną "sieczkę" na ulicach Pragi w formie Battle Royale z trybami rozgrywki solo lub drużynowym w widoku trzecioosobowym. Plansza jest dość dużych rozmiarów i zróżnicowana, jeśli chodzi o zagospodarowanie jej przestrzeni, graczom udostępniono również wnętrza niektórych budynków. Arsenał jest szeroki i znajdują się w nim zarówno pistolety, jak i RKM-y, a nadto wspomóc się możemy kataną. Moce krwiopijców są użyteczne oraz charakterystyczne dla poszczególnych klas postaci, zaś walka dynamiczna... W czym zatem problem?

Inne

Statua z Kuro no Kiseki w Akihabarze

Dodał: , · Komentarzy: 0
kuro

O moim zamiłowaniu do serii "The Legend of Heroes" nie muszę przekonywać nikogo, kto czytał moje recenzje. Niemniej z racji wiecznych problemów z lokalizacją maszerowanie krok w krok z informacjami nie ma wielkiego sensu. Mimo to warto od czasu do czasu sprawdzić, czy nie ma żadnych ciekawych nowinek, jak choćby ta, z którą tu dziś z wami przychodzę. Mianowicie o imponujących rozmiarów posągu stworzonym przez Falcom w celach promocyjnych.

Wczytywanie...