Hogwarts Legacy
hogwarts legacy

Trzeba przyznać, że komputerowa gra fabularna umiejscowiona w uwielbianym przez fanów uniwersum Harry’ego Pottera to znakomity pomysł a sama zapowiedź “Hogwarts Legacy” okazała się jednym z największych hitów ostatnich dni. Rozległy świat pozwalający na szereg aktywności, możliwość nauki magii i odkrywania zakamarków szkoły czarodziejów wraz z okolicami czy piękna oprawa wizualna to coś, co wzbudziło entuzjazm społeczności. Zarówno fanów serii o pociesznym czarodzieju, jak i miłośników elektronicznej rozrywki.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy są zachwyceni wspominaną zapowiedzią. Część społeczności już zaczęła namawiać do otwartego bojkotu gry i torpedowania pracy developerów. Powodem jest osoba J.K. Rowling, twórczyni uniwersum, której wypowiedzi z ostatnich miesięcy wzbudziły kontrowersje i zostały uznane za transfobiczne.

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077,geralt,wiedźmin
Dzięki Geralt...

...a wszystko de facto przez wspomniane zwieńczenie przygód Geralta z Rivii. Studio CD Projekt RED kompleksowo przeanalizowało dane, które uzyskało od graczy, a także wzięło pod uwagę informacje zwrotne, jakie dostawało od swojej społeczności. Wniosek był jeden – gracze uznali, że główny wątek fabularny w “Wiedźminie 3” był stanowczo za długi i wielu z nich z tego konkretnego powodu postanowiło go nie ukończyć.

Przeglądając dane możemy zauważyć, że mnóstwo osób dotarło bardzo daleko, ale jednak nie udało im się dotrzeć do zakończenia przygody. Pragniemy, aby wszyscy poznali całą opowieść, więc skróciliśmy główny wątek fabularny.

zdradził Patrick K. Miles, straszy projektant zadań w studiu CD Projekt RED
Deus Ex: Bunt Ludzkości
deus ex: bunt ludzkości

Dzięki długiej, mozolnej, tytanicznej i okraszonej hektolitrami potu pracy Couruna, do naszych zasobów trafiła kompleksowa solucja zdradzająca wszystkie tajniki wersji reżyserskiej "Deus Ex: Bunt Ludzkości". Materiał jak znalazł dla tych, którzy od dłuższego czasu pragnęli sobie odświeżyć tego zacnego klasyka i odpowiednio wczuć się w cyberpunkowe klimaty przed listopadową premierą "Cyberpunk 2077".

Dodatkowo, jakby jeszcze tego było mało, nasz niestrudzony redaktor postanowił przybliżyć nam osiągnięcia, jakie możemy uzyskać w dodatku "Zaginione Ogniwo", jak również osobę tajemniczej Netanyi Keitner, której ścieżki łączą się z tymi Jensena we wspomnianym rozszerzeniu. Miłego czytania!

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077

Do premiery “Cyberpunk 2077” pozostały już tylko dwa miesiące. Rzecz jasna licząc, że tym razem nie otrzymamy przykrej niespodzianki od naszych rodaków na kilka tygodni przed premierą. Niemniej, prognozy są optymistyczne i wszystko wygląda na to, że listopadowy debiut kolejnego dziecka CD Projekt RED jest niezagrożony.

Polacy coraz mocniej podgrzewają atmosferę i cyklicznie zalewają nas nowymi materiałami prosto z gry. Kolejny odcinek programu Night City Wire zaprezentował nam serię ruchomych pocztówek prosto z niebezpiecznego miasta, w którym przyjdzie żyć protagoniście, a także jego średnio gościnnych lokatorów – gangów i ich stref wpływu.

Na deser – oficjalne wymagania sprzętowe wersji dedykowanej platformie PC.

Książki fantastyczne

Terry Goodkind nie żyje

Dodał: , · Komentarzy: 0
terry goodkind

Świat obiegła informacja, iż 17 września w wieku 72 lat zmarł Terry Goodkind. Informację potwierdził jego agent literacki. W chwili śmierci miał 72 lata.

Pisarz urodził się 11 stycznia 1948 roku w Omaha w stanie Nebraska. W młodości uczęszczał do szkoły plastycznej, a w 1983 roku przeniósł się do domku w lesie, którego dokładne położenie nie jest znane. Zadebiutował w 1994 roku z "Pierwszym Prawem Magii", które stało się początkiem cyklu "Miecz Prawdy". Ostatnimi czasy pracował nad kolejnymi seriami z tego uniwersum zatytułowanymi "Kroniki Nicci" i "Children of D'Hara". W Polsce jego dzieła wydał Rebis.

Ghost of Tsushima

Recenzja gry Ghost of Tsushima

Dodał: , · Komentarzy: 0
Ghost of Tsushima

W marcu 2014 roku, parę miesięcy po premierze Playstation 4, ukazała się pierwsza gra studia Sucker Punch na nową generację konsol. Infamous Second Son była solidną kontynuacją serii lubianej przez graczy. Podobnie było z jej mini-kontynuacją Infamous First Light, która ukazała się parę miesięcy później. Następnie… cisza. Żadnych wieści o nowych grach, doniesienia o zwolnieniach i skasowanych projektach. Czarne chmury wisiały nad studiem aż do drugiej połowy 2017 roku, gdy zapowiedziano ich nową produkcję, zatytułowaną "Ghost of Tsushima". Na premierę musieliśmy czekać kolejnych parę lat. Oj, warto było poczekać.

World of Warcraft: Przebudzenie Cieni

Informacja prasowa

world of warcraft przebudzenie cieni

27 października zadebiutuje nowy dodatek gry World of Warcraft: Shadowlands. A już 16 września premiera nowej książki „Przebudzenie Cieni”, która wprowadzi wszystkich fanów w fabułę Shadowlands.

Czwarta Wojna, zwana Wojną Krwi, dobiegła końca, lecz jej główna prowodyrka nie została ukarana i przebywa wciąż na wolności. Sylwana Bieżywiatr dopuściła się nieludzkich okrucieństw, paląc Teldrassil, Drzewo Świata, które w swej potężnej koronie kryło stolicę nocnych elfów. Pomimo szybkiej akcji ratunkowej tamtego dnia wiele istnień zginęło w płomieniach, a ci, którzy przeżyli, nie spoczną, póki nie doprowadzą Sylwany przed oblicze sprawiedliwości. Królowa Banshee realizując swe mroczne zamiary odwróciła się od wszystkich, nawet od własnego ludu i tych, których poprzysięgła chronić. Jak Azeroth długa i szeroka tropiciele Przymierza i Hordy przeczesują lądy w poszukiwaniu zdrajczyni, ale chociaż ta pozostaje wciąż nieuchwytna, jej poplecznicy nie próżnują, czyniąc przygotowania do kolejnego etapu planu Sylwany, który na zawsze odmieni oblicze świata śmiertelników.

Mighty Morphin Power Rangers: Rok drugi
mighty morphin power rangers: rok drugi

Power Rangers wrócili! Serial cieszący się w Polsce dużą popularnością doczekał się odświeżenia w komiksowej formule. Z jakim skutkiem?

Pierwszy album wziął mnie z zaskoczenia. Wciąż w pamięci miałem – blade, bo blade – wspomnienie serialowych Power Rangers, którzy perłą szklanego ekranu nie byli. Ba, przaśność i infantylne pomysły zawarte w krótkich odcinkach powinny ten twór zatopić na dobre, zanim zyskał fanów. Kiczowatość nie przysłoniła jednak elementów pobudzających wyobraźnię widzów na całym świecie – grupka nastolatków obdarzonych mocami starożytnych dinozaurów przywdziała kolorowe stroje i przy wsparciu gadającej głowy umieszczonej w tubie – przez niektórych zwanych Zordonem – mierzyła się ze złem utożsamianym przez Ritę Odrazę, jej przybocznego Złotara, tworzącego kitowce Płetwiarza i w końcu samych kitowców. Do tego dochodziły Zordy, czyli ogromne mechy, które w dodatku mogły łączyć się w jeszcze większą wersję. Im dłużej piszę te słowa, tym bardziej uzmysławiam sobie, że "Power Rangers" byli skazani na sukces.

Coś zabija dzieciaki. Tom 1
coś zabija dzieciaki. tom 1

Rzadko kiedy tytuł tak precyzyjnie oddaje to, co czeka nas podczas lektury, jak w przypadku "Coś zabija dzieciaki" wydanego przez Non Stop Comics.

James Tynion IV, scenarzysta mający w dorobku kilka tytułów przygotowanych dla DC, zabiera czytelników do Archer's Peak – małej miejscowości, która ostatnimi czasy stała się miejscem tragicznych zdarzeń. W krótkim odstępie czasu zniknęło bowiem kilkoro dzieci, a niedługo później znaleziono zmasakrowane zwłoki większości zaginionych. W oczach co poniektórych mieszkańców młody James urasta do miana głównego podejrzanego. Powód? Chłopak był świadkiem masakry dokonanej na kumplach, jednak on sam przeżył, przez co ludzie nie wierzą w jego relacje o dziwnym stworze mordującym dzieci. Przynajmniej dopóki w miasteczku nie pojawia się Erica Slaughter, dziwna blondynka mająca nieliche doświadczenie z potworami.

Diuna

Pierwszy zwiastun nowej Diuny już w sieci!

Dodał: , · Komentarzy: 1
diuna

W końcu! Po długich miesiącach oczekiwania doczekaliśmy się oficjalnego zwiastuna nowej adaptacji filmowej "Diuny". Podobnie jak w przypadku dzieła Franka Herberta, możemy oczekiwać trudnych i filozoficznych tematów, a także mrożących krew w żyłach intryg, które prowadzą do prawdziwie emocjonujących scen. Denis Villeneuve już przy okazji kolejnej części "Łowcy Androidów" pokazał, że posiada wiele szacunku do materiałów źródłowych i przy okazji potrafi perfekcyjnie przenieść specyficzny klimat opowieści.

Czy i tak będzie tym razem?

Wczytywanie...