droga_stali_i_nadziei

Netanya Keitner

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

netanya keitner,keitner,deus ex missing link

Netanya Keitner to porucznik w bazie Rifleman Bank, która należy do korporacji Belltower Associates. Urodziła się w Izraelu, ale niewiele wiadomo na temat jej wcześniejszego życia. Na pewno służyła w Siłach Obronnych Izraela (IDF), jednak po dekadzie została usunięta z powodu wygłaszania "niedostatecznie patriotycznych opinii". Wkrótce potem dołączyła do Belltower, stopniowo wspinając się na kolejne szczeble kariery. Tym sposobem mogła zadbać o młodszego brata, który był hospitalizowany w jednej z placówek należących do korporacji Tai Yong Medical. Drugi z jej rodzeństwa, Noam, zmarł, gdy dziewczyna miała trzynaście lat, lecz mimo to uhonorowała go, używając tego imienia jako hasła do swojego komputera.

Nie wiemy, w jakich okolicznościach została porucznikiem i jednocześnie zarządcą bazy Rifleman Bank na Morzu Południowochińskim, ale musiało to nastąpić przed rokiem 2027. Netanya już wcześniej nie zgadzała się z seksistowską postawą Burke'a, który co prawda sprawował osobisty nadzór nad częścią więzienną, ale z racji stanowiska w Belltower był przełożonym Keitner. Keitner zainteresowała się transportami więźniów, którzy znikali bez słowa w czeluściach bazy. Wtedy też z ofertą współpracy pojawił się niejaki Quinn, oficjalnie pracujący w firmie jako mechanik i specjalista od uzbrojenia. Przedstawił się jako tajny agent Interpolu, który chce pokazać światu wszystkie brudy, za którymi stoi prywatna firma ochroniarska. Netanya przystała na te warunki, starając się w miarę możliwości dyskredytować Burke'a i pozyskiwać wszelkie niezbędne informacje.

Prawdziwy przełom nastąpił w 2027 roku, kiedy to Belltower zdołało przechwycić kapsułę kriogeniczną z Adamem Jensenem. Uwięziono go na specjalnym krześle, które blokowało możliwość korzystania z ulepszeń, jednak wstępne przesłuchanie nie przyniosło pożądanych rezultatów. Jensen został uwolniony w tajemnicy przez Netanyę, chociaż ta ostatnia zawsze podkreślała, że decyzja nie należała do niej. Mimo to wyjawiła swoje intencje i zleciła Adamowi odkrycie poczynań Burke'a, jak też umożliwiła mu przejście przez systemy bezpieczeństwa dzięki fałszywej tożsamości kaprala Tylera.

Pasmo sukcesów zakończyło się, gdy Jensen dotarł do podwodnego laboratorium i namówił doktor Kavanagh, by ta odkryła przed światem brudne poczynania Belltower. Keitner próbowała zdobyć dostęp do hangaru, skąd świadek mógłby uciec, ale plany te pokrzyżował Burke. Baza została zamknięta, zaś Netanya ogłoszona zdrajczynią. Jensen znalazł ją umierającą w jednym z korytarzy. Była porucznik ostrzegła go przed gazem, który miał zabić więźniów i Kavanagh, tym samym tuszując kwestię nielegalnych eksperymentów. Niestety, były szef ochrony Sarif Industries przybył zbyt późno i jego zleceniodawczyni zmarła.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...