Inne

W dobie pandemii koronawirusa branżowe imprezy padają jak muchy lub dostają serię nokautujących ciosów. IEM, E3, GDC, Pyrkon, Digital Dragons... to tylko część tegorocznych eventów, które zostały przełożone, anulowane lub z dnia na dzień odbyły się bez udziału publiczności. Choć do kolejnego święta gier komputerowych, do jakich niewątpliwe zaliczają się targi Gamescom, pozostało jeszcze mnóstwo czasu, to nawet najtęższe umysły globu nie potrafią przewidzieć, kiedy uda opanować się wirusa na tyle, aby móc bezpiecznie zorganizować imprezę masową.

gamescom 2020

Tym bardziej, że Niemcy, a co za tym idzie znajdująca się w ich granicach Kolonia, są jednym z tych krajów, w których koronawirus uderzył najmocniej. Zachodzi więc obawa, że sierpniowe targi pójdą drogą amerykańskiego E3 i zostaną w tym roku odwołane.

Felix Falk, dyrektor zarządzający całą imprezą, uspokaja – targi na 100% się odbędą. Pytanie tylko, w jakiej formie?

Kotobirynt

Kotobirynt – recenzja gry planszowej

Dodała: , · Komentarzy: 0
kotobirynt

Jak mawiał Śmierć w jednej z powieści Terry'ego Pratchetta "KOTY. KOTY SĄ MIŁE". Takie właśnie kitki są bohaterami karcianki "Kotobirynt" stworzonej przez Antoine'a Bauzę – francuskiego twórcę znanego przede wszystkim z wielokrotnie nagradzanej gry planszowej "7 cudów świata". W "Kotobiryncie" autor udowadnia, że potrafi stworzyć tytuł dla każdego, także dla najmłodszych, a nagrody, jakimi został obsypany nie były wynikiem szczęśliwego trafu. "Kotobirynt" potwierdza, że Bauza jest po prostu świetny w tym, co robi i potrafi wciągnąć odbiorcę w magiczny, wykreowany we własnej głowie świat, w którym rządzą koty. Koty są najważniejsze, a wydawnictwo Rebel zadbało po prostu o to, żeby dowiedziała się o tym cała Polska.

Wasteland 3

Wasteland 3 zalicza poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 1

Z odległej Ameryki nadeszły złe wieści z postapokaliptycznego frontu. Kolejną ofiarą koronawirusa w branży elektronicznej rozrywki stał się “Wasteland 3”. W wyniku konieczności wdrożenia pracy zdalnej przez zespół inXile i sytuacji związanej z pandemią, premiera kolejnej części ojca wszystkich postnuklearnych cRPG została przeniesiona. Jak tłumaczy Brian Fargo, dodatkowe kilka tygodni ma dać studiu potrzebny czas do zaimplementowania wszystkich poprawek przesłanych przez graczy podczas beta testów, optymalizacji i odpowiedniego dopieszczenia gry.

wasteland 3

Wobec powyższych wyzwań “Wasteland 3” nie ukaże się w maju, tak jak pierwotnie to planowano, lecz dopiero 28 sierpnia. Nie da się ukryć, że serce może zaboleć, ale obecna sytuacja związana z szalejący koronawirusem powoduje, że każdy z nas powinien być zdecydowanie bardziej wyrozumiały niż zazwyczaj.

Mount & Blade II: Bannerlord

Kontynuacja kultowego klasyka na ten moment może szczycić się mianem największej premiery w 2020 roku na Steam. Oczywiście, nie można lekceważyć tutaj potężnego wpływu efektu globalnej kwarantanny – platforma, na której wystartowała gra cieszy się z tego powodu ogromną popularnością i połyka kolejne rekordy z nią związaną. Z drugiej strony, konkurencja “Bannerlord” jest naprawdę spora, a liczby zbyt dobre, żeby wszystkie laury oddać tutaj koronawirusowi.

mount and blade 2,bannerlord

Półtorej godziny po starcie w grze bawiło się ponad 100 tysięcy ludzi. Natomiast średnia ilość graczy w ciągu doby wyniosła ponad 152 tysiące, aby w swoim szczytowym momencie dobić do 178 tysięcy użytkowników bawiących się równocześnie.

Dragon Age: Utracony Tron
dragon age: utracony tron

Studio BioWare przechodzi ostatnimi czasy trudne chwile, ale nie da się zapomnieć kilku najwspanialszych RPG-ów, jakie kiedykolwiek znał świat wirtualnej rozrywki. Uzupełnieniem tych dzieł były różne książki. Te związane bezpośrednio z fabułą gier nie zachwycają. Natomiast prequele, choćby nowe wydanie "Dragon Age: Utracony Tron", autorstwa Davida Gaidera – zasługują na uwagę.

Czasy, gdy Ferelden był pod orlezjańską okupacją. Dla jego mieszkańców to mroczne dni. Obdarci z wolności i praw muszą żyć pod okrutnymi rządami. Jedyne czego pragną, to uciec stamtąd byle dalej. Są tacy, którzy stawiają opór, lecz i oni powoli ulegają.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord już dostępny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nasi pradziadowie obiecywali, że ten dzień w końcu nadejdzie! Kontynuacja kultowego “Mount & Blade” w końcu trafiła w ręce wszystkich zainteresowanych graczy, a serwery nareszcie mogą zapełnić się awanturnikami, którzy pragną wykuć swoją wirtualną przyszłość w średniowiecznym świecie rozdartym wojną domową.

mount and blade 2

Rzecz jasna, “Bannerlord” w tym momencie jest w fazie Early Access, więc sami twórcy zaznaczają, że tytuł trudno traktować jako pełnoprawną produkcję. Może zawierać sporo błędów i nie wszystkie zapowiadane tryby są w tym momencie dostępne (te będą dodawane stopniowo), ale wydaje się, że fanom, którzy czekali całe lata na kolejną część serii specjalnie to nie przeszkadza i trudno im się dziwić.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3

Jak kończy się "Wiedźmin 3: Dziki Gon"? W naszym kraju można nie znać własnego imienia oraz nazwiska, lecz z trudem można nie kojarzyć losów Geralta i jego bliskich. We wszystkich alternatywnych wariantach. Nieomalże większość jest także dla odbiorców zrozumiała. Wyjątek stanowią trzy ewentualności, jakie mogą spotkać przybraną córkę wiedźmina...

Filmy fantastyczne

Zmarł Krzysztof Penderecki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z nieskrywany smutkiem informujemy, że dzisiaj nad ranem w wieku 86 lat zmarł światowej klasy kompozytor, dyrygent i jedna z wielkich postaci muzyki – Krzysztof Penderecki. Informacje przekazało Radio Kraków, powołując się na rodzinę muzyka. Artysta przegrał "długą walkę z ciężką chorobą".

krzysztof penderecki

Choć w trakcie swojej kariery tylko raz napisał muzykę do filmu pełnometrażowego, kultowego "Rękopisu znalezionego w Saragossie" w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa, to trudno sobie wyobrazić kino bez jego olbrzymiego wkładu artystycznego. Z jego utworów korzystali wielcy X Muzy – Stanley Kubrick w "Lśnieniu", William Friedkin w "Egzorcyście", David Lynch w "Inland Empire" czy "Twin Peaks", Alfonso Cuaron w "Ludzkich dzieciach" tudzież Steven Spielberg w "Player One".

Za swoją działalność artystyczną wielokrotnie był nagradzany. Do tego grona należy zaliczyć 5 statuetek Grammy, Order Orła Białego, nagrodę UNESCO za "Tren ofiarom Hiroszimy" czy dwukrotne laury w konkursie Prix Italia.

LEGO® PRZYGODA 2

LEGO® PRZYGODA 2 – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0
lego przygoda 2

Apokaliptyczny pojedynek LEGO® z DUPLO®, będący tak naprawdę odzwierciedleniem problematyki dojrzałości, relacji brat-siostra, a także kwestii kontaktów międzyludzkich. Kurde faja, nie takie głupie te klocki.

Jak na jeden z bardziej bezczelnych product placement w historii kina od czasów "Kosmicznego meczu", "LEGO PRZYGODA®" była zaskakująco dopracowaną animacją, posiadającą wszystko to, co powinien mieć dobry film z tego gatunku. Był to zmyślny i intrygujący seans. Wypełniony humorem oraz kręcący się wokół niegłupiego morału. Obficie podlany nostalgicznym pop-kulturowym sosem z dużą domieszką wstawek, które jarały ówczesną młodzież. Dodajmy do tego świetną animację, która rezygnowała z bezdusznej wymuskanej komputerowej płynności i poddała się ludzkiej ręce. Film, na którym świetnie bawił się mały kinoman, a ten starszy czerpał satysfakcję z rozlicznych mrugnięć okiem w jego stronę.

Gothic II

Jeden z najambitniejszych modów w historii kultowego "Gothica" doczekał się obszernej, bo dwugodzinnej, prezentacji rozgrywki. Fani serii szybko powinni poczuć się jak u siebie w domu i dać się otulić tej nostalgicznej aurze niczym ciepłym kocem w chłodny wieczór.

kroniki myrtany,gothic ii

"Kroniki Myrtany" zabiorą nas na wyspę Archolos i przedstawią wydarzenia, które miały miejsce dekadę przed historią znaną z pierwszej części serii. Modyfikacja, oprócz masy nowych przygód oraz terenów do eksploracji, ma zawierać między innymi profesjonalny polski dubbing (choć w prezentacji go niestety nie uświadczymy, zostanie on dodany później).

Wczytywanie...