Mount & Blade II: Bannerlord z imponującym startem

1 minuta czytania

Kontynuacja kultowego klasyka na ten moment może szczycić się mianem największej premiery w 2020 roku na Steam. Oczywiście, nie można lekceważyć tutaj potężnego wpływu efektu globalnej kwarantanny – platforma, na której wystartowała gra cieszy się z tego powodu ogromną popularnością i połyka kolejne rekordy z nią związaną. Z drugiej strony, konkurencja “Bannerlord” jest naprawdę spora, a liczby zbyt dobre, żeby wszystkie laury oddać tutaj koronawirusowi.

mount and blade 2,bannerlord

Półtorej godziny po starcie w grze bawiło się ponad 100 tysięcy ludzi. Natomiast średnia ilość graczy w ciągu doby wyniosła ponad 152 tysiące, aby w swoim szczytowym momencie dobić do 178 tysięcy użytkowników bawiących się równocześnie.

Tytuł z łatwością rozgościł się na czwartym miejscu listy Top 10 produkcji platformy Steam, dając się wyprzedzić tylko takim nietykalnym tuzom jak “Counter-Strike: Global Offensive” czy “PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS”, a wyprzedzając między innymi “GTA V” oraz “Football Mananger 2020” (który jest od ponad dwóch tygodni dostępny za darmo). Dodajmy do tego 84% pozytywnych recenzji napisanych przez ponad 14 tysięcy konsumentów.

Biorąc pod uwagę, że gra jest obecnie dostępna w fazie Early Access i sami twórcy zaznaczają, że może zawierać sporo błędów oraz trudno ją teraz traktować jako pełnoprawny produkt, powody do świętowania są jeszcze większe.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...