Gamescom 2020 na pewno się odbędzie – w formie klasycznej lub cyfrowej

2 minuty czytania

W dobie pandemii koronawirusa branżowe imprezy padają jak muchy lub dostają serię nokautujących ciosów. IEM, E3, GDC, Pyrkon, Digital Dragons... to tylko część tegorocznych eventów, które zostały przełożone, anulowane lub z dnia na dzień odbyły się bez udziału publiczności. Choć do kolejnego święta gier komputerowych, do jakich niewątpliwe zaliczają się targi Gamescom, pozostało jeszcze mnóstwo czasu, to nawet najtęższe umysły globu nie potrafią przewidzieć, kiedy uda opanować się wirusa na tyle, aby móc bezpiecznie zorganizować imprezę masową.

gamescom 2020

Tym bardziej, że Niemcy, a co za tym idzie znajdująca się w ich granicach Kolonia, są jednym z tych krajów, w których koronawirus uderzył najmocniej. Zachodzi więc obawa, że sierpniowe targi pójdą drogą amerykańskiego E3 i zostaną w tym roku odwołane.

Felix Falk, dyrektor zarządzający całą imprezą, uspokaja – targi na 100% się odbędą. Pytanie tylko, w jakiej formie?

Falk wierzy całym sercem, że do sierpnia uda się opanować kryzys i zorganizować targi w klasyczny sposób, otwarty dla wszystkich pasjonatów gier komputerowych z całego świata. W przypadku takiego optymistycznego obrotu spraw organizatorzy zadbają o wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Jednak co, gdy sprawdzi się pesymistyczny scenariusz? Niemcy obmyślili już plan B.

W przypadku, gdy nie uda opanować się pandemii, targi odbędą się po prostu w formie cyfrowej. Falk twierdzi, że już od dawna wydarzenie cieszy się w sieci olbrzymią popularnością i radzi sobie tam doskonale. Nie byłby więc to jakiś wielki szok dla graczy ostrzących sobie zęby na event, dziennikarzy z całego świata lub branżowych tuzów, chcących zaprezentować swoje najnowsze hity. Dyrektor przy okazji zdradził, że wszyscy pracujący nad organizacją Gamescomu są w pełni skupieni na jak najbardziej satysfakcjonującym przygotowaniu targów w wersji cyfrowej.

Decyzje co do tego, w jakiej formie odbędzie się event, twórcy podejmą w połowie maja. To wtedy ma być zorganizowane specjalne zebranie, na którym zostanie oceniona sytuacja i wszystkie możliwości.

Gamescom planowano ma odbyć się w dniach 25-29 sierpnia.

Źródło: www.gamesindustry.biz

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...