Tyranny

Nowy gameplay z Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowy film od spółki Obsidian Entertainment i Paradox Interactive to ponad 100 minut solidnego gameplay'u. Pierwsze 20 minut przedstawia sekwencję Conquest Mode czyli kreowanie naszej przeszłości za pomocą wyborów i ich konsekwencji. Wybierając na mapie strategicznej miasta i sposoby ich zdobycia kształtujemy wojenną karierę bohatera i wynikające z niej atuty. Po zakończeniu tego procesu rozpoczyna się właściwa gra gdzie gracz wykorzystując swoje umiejętności i wpływy musi zdobyć wsparcie dwóch skłóconych ze sobą armii Suwerena, Cmentarnego Prochu i Karmazynowego Chóru. Już pogodzenie dwóch sprzecznych sił jest trudnym zadaniem, ale gdy dojdzie do tego limit czasowy jest to niemal niemożliwe.

tyranny
Książki fantastyczne

Gregor i Kod Pazura – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
gregor, okładka

Seria "Kronik Podziemia" w końcu dobiegła końca. Suzanne Collins zajęło pięć lat, żeby ukończyć cykl, na szczęście polskim czytelnikom wypadło czekać jedynie około półtora roku, aby wszystkie części zostały przetłumaczone. Co ciekawe, dla mnie ten okres wydawał się znacznie dłuższy. Opowieść o Gregorze zaliczała swoje wzloty i upadki, przy czym szczególnie te drugie zniechęcały trochę do czytania. Nie da się jednak ukryć, iż świat stworzony przez pisarkę wciągnął mnie na tyle, że z niecierpliwością chciałem poznać zakończenie przygód nastolatka. I w końcu niedawno otrzymałem "Gregora i Kod Pazura", najdłuższy tom sagi. W przypadku serii "Igrzysk śmierci" końcówka "Kosogłosa" nie za bardzo przypadła mi do gustu, bowiem potraktowana była zbyt powierzchownie. Przyznam, że tego samego obawiałem się po "Kronikach Podziemia", jednakże zupełnie niepotrzebnie. Ostatnia część cyklu jest zdecydowanie najlepsza ze wszystkich.

Czytaj dalej...

Deus Ex: The Fall

Po całym świecie gry rozrzucono czytniki eBook. Używane są od 2027 do 2052 roku, kiedy to zostały wyparte przez nowy format pozwalający nie tylko wyświetlać tekst, ale także przechowywać obrazy. Przeczytanie każdego z nich jest nagradzane zastrzykiem (150) Punktów Doświadczenia. Niektóre pozycje powtarzają się. Powtórne czytanie nie ma sensu, bowiem bonus dostajemy tylko raz.

ebooki

Czytaj dalej...

Game Exe

Konkurs z książkami Warcraft – wyniki

Dodała: , · Komentarzy: 0
warcraft

Konkurs z książkami Warcraft zakończony. Prezentujemy wam prawidłowe odpowiedzi oraz oczywiście zwycięzców – serdecznie wam gratulujemy!

Odpowiedzi:

  • Pierwszą grę komputerową z serii Warcraft wydano w 1994 roku,
  • Gul'dan w "World of Warcraft: Legion" jest byłym szamanem, stojącym na czele klanu Stormreaver, a także inicjatorem kolejnego ataku na Azeroth,
  • Świat po wybuchu Studni Wieczności podzielił się na 5 kontynentów,
  • Film "Warcraft: Początek" wyreżyserował Duncan Jones,
  • ukazało się 18 książek z uniwersum Warcraft.

Zwycięzcy:

  • Michał S. z Poznania
  • Erwin B. z Sieradza
  • Adam S. z Kluczy

Dziękujemy wydawnictwu Insignis za ufundowanie nagród.

Książki fantastyczne

Prawo do życia – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Naprawdę trudno zainteresować czytelnika kontynuacją opowieści, gdy pod koniec jej pierwszej części jednym zdaniem oznajmiamy, że wszystkie poczynania jej bohaterów to pic na wodę, fotomontaż i jedna wielka ściema. Denis Szabałow zdecydował się podjąć taki trud, gdy w ostatnich słowach "Prawa do użycia siły" zdemaskował (bez uprzedniego zarysowania jakiejkolwiek intrygi) jedną z najważniejszych postaci jako zdrajcę posyłającego wszystkich protagonistów na pewną śmierć. Osobiście nie przepadam za takimi "cliffhangerami", zbyt tanie to zagrywki jak na mój osobliwy gust, niemniej nie skreślam ich na starcie. Potężne "O nie!", które autor próbuje zainstalować w umyśle czytelnika podobnym zabiegiem, może przerodzić się w coś więcej niż tylko chwilową podnietę, niejako wymuszającą na odbiorcy kupienie kolejnej książki, rozwijającej zaskakujący wątek. Może, o ile pisarz zaprezentuje dzieło na wysokim poziomie, oferujące nie tylko sensowne postscriptum szokującej sceny, lecz także pełnowartościową kontynuację pierwotnej koncepcji.

Czytaj dalej...

Filmy fantastyczne

Osobliwy dom Pani Peregrine – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0
pani peregrine

Jest kilku reżyserów, których filmy można już po kilku scenach bez pudła przyporządkować właściwemu autorowi. Ich dzieła cechują się interesującą formą, specyficznymi dialogami czy niepowtarzalnym klimatem. Jedna z takich osób to bez wątpienia Tim Burton – jego produkcje są bardzo charakterystyczne, szczególnie jeśli chodzi o mroczne elementy czy przerysowane postacie. Nie da się ukryć, że dobór aktorów również momentami naprowadza na twórczość Amerykanina – najczęściej główne role grają Johnny Depp czy była partnerka życiowa Burtona – Helena Bonham Carter. Tym razem jednak na ekranie nie ujrzymy żadnej z tych osób – szansę dostali nowi aktorzy. Ponadto "Osobliwy dom Pani Peregrine" różni się od innych prac reżysera nie tylko w kwestii obsady, ale również pod wieloma innymi względami. O czym więc traktuje ekranizacja bestsellera Ransoma Riggsa?

Czytaj dalej...

Tyranny

Wyznaczono oficjalną datę premiery Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 2

W nową grę studia Obsidian Entertainment zagramy całkiem szybko, bo już 10 listopada. Dla przypomnienia, w świecie "Tyranny" zło wygrała, a nasza postać znana jako Tkacz Losu, jest prawą ręką Suwerena Kyrosa, pilnującą, by prawo narzucone przez zdobywcę było przestrzegane w każdym zakątku kontynentu. Oprócz wyznaczonej daty premiery w w internecie znajdują się wymagania sprzętowe, nowy premierowy trailer i informacje o edycjach kolekcjonerskich.

tyranny
Wczytywanie...