Konwenty

Informacja prasowa

Od dziś, za pośrednictwem portalu Tixer.pl można nabyć bilety na jedno z najważniejszych wydarzeń gamingowych w Polsce: Poznań Game Arena.

pga

Już w październiku, między 21 a 23, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Gier, Rozrywki i Multimediów będące spełnieniem marzeń wszystkich cyberrozrywkowych freaków.

Książki fantastyczne
gregor i tajemne znaki

Seria "Kronik Podziemia" może nie odbiła się wśród polskich czytelników tak szerokim echem jak "Igrzyska śmierci", lecz z pewnością zyskała o wiele lepsze oceny i skradła więcej serc fanów. Czy zasłużenie? Moim zdaniem nie do końca – przy ogromie poważnych wątków, jakie zdecydowała się poruszać Suzanne Collins, skierowana do młodzieży trylogia o Katniss Everdeen wypadła pewniej. W sadze Gregora osobiście odczuwam jednak pewien zgrzyt podczas porównania wieku docelowego odbiorcy (9+) z dosadnością niektórych morałów, których czytelnik na tym etapie życia może zwyczajnie nie zrozumieć lub wręcz się przestraszyć. Nie można jednakowoż odmówić słynnej pisarce talentu do kreowania ciekawego świata przedstawionego czy znakomitego czerpania ze znanych motywów w literaturze – np. z "Alicji w Krainie Czarów" – i przerabiania ich na własną modłę. Tak właśnie dotarliśmy do czwartego, przedostatniego już tomu opowieści o Naziemnym, wplątywanym co rusz w różnorakie przepowiednie Bartholomew Sandwicha.

Czytaj dalej...

Star Wars: The Old Republic - Knights of the Eternal Throne

James Ohlen, projektant gier wideo pracujący w BioWare, ogłosił, że w piątą rocznicę wydania "Star Wars: The Old Republic" pojawi się nowe rozszerzenie – "Knights of the Eternal Throne". Ma to być największy dodatek do gry od czasu jej wypuszczenia na rynek 20 grudnia 2011 roku.

knights of the eternal throne

"Knights of the Eternal Throne" jest bezpośrednią kontynuacją obecnego rozszerzenia, "Knights of the Fallen Empire", stawiającego większy nacisk na solową rozgrywkę. Najnowszy dodatek będzie samodzielną produkcją, lecz każdy, kto go zakupi, otrzyma również dostęp do "Rycerzy Upadłego Imperium". O ile jego znajomość nie jest wymagana, James Ohlen zachęca wszystkich do zapoznania się również z nim, aby w pełni doświadczyć wszystkich smaczków historii.

Gry planszowe i karciane

Serce smoka – recenzja gry karcianej

Dodał: , · Komentarzy: 0
serce smoka

Długo poszukiwałam gry ciekawej, utrzymanej w klimacie fantasy i stworzonej jedynie dla dwóch osób. Większość gier wieloosobowych zbyt wiele traci w dwuosobowej rozgrywce. W końcu w moje ręce wpadło "Serce smoka", które z naddatkiem, estetycznym bonusem, spełniło wszystkie powyższe kryteria.

"Dawno, dawno temu, Wielki Smok opiekował się wszystkimi ludźmi i pilnował, aby w całym królestwie panował ład i porządek. Jednak złowrogi czarnoksiężnik rzucił na niego urok, który zamienił go w posąg, a źródło jego wewnętrznego ognia uwięził w rubinie, zwanym Sercem Smoka. Kiedy zabrakło Wielkiego Smoka, w krainie nastały lata niepokoju. Rozszalałe ogniste smoki i trolle atakują królestwo, z trudem powstrzymywane przez mężnych bohaterów i sprytne łowczynie. (…)"

Czytaj dalej...

Tyranny

40 minut z Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 4

W sieci pojawił się nowy gameplay z gry "Tyranny" od studia Obsidian Entertainmen i wydawcy Paradox interactive. Materiał to 40 minut rozgrywki, podczas których możemy przyjrzeć się rozwiązaniom, jakie autorzy zaimplementują w interfejsie, dialogach oraz walce w swoim najnowszym dziecku.

tyranny
Fallout 2

Większość zebranych zgodzi się ze mną. Bethesda Games nie czuje fallout-owego bluesa i mimo ich wszystkich starań nie potrafią zrobić "Fallout-a", takiego jakiego chcą fani. Jak zawsze w przypadku, gdy zawodzi developer można liczyć na fanów i ich modową magię. Tak samo jest w przypadku "Fallouta 2", który właśnie dzisiaj zyskał angielską wersję modu "Fallout 1.5: Resurrection".

fallout 1.5: resurrection
Batman: The Telltale Series

Jeśli czekacie na "Batman: A Telltale Games Series", to na pewno ucieszy was fakt, że gra trafi do sprzedaży już we wrześniu i to na wszystkich platformach jednocześnie. Będzie jednak można zagrać wcześniej, jeśli zdecydujemy się nabyć ten tytuł drogą elektroniczną.

batman a telltale game series

Telltale to twórcy gier przygodowych, którzy na celownik wzięli samego Batmana. Ich najnowsza produkcja z Nietoperzem w głównej roli pojawi się jednocześnie na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, jak też urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android. Jeśli zdecydujemy się na dystrybucję cyfrową, to w pierwszy epizod zagramy jeszcze w tym miesiącu.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Adam Jensen zwykł mówić "Nigdy o to nie prosiłem", jednak gracze po zakończeniu "Human Revolution", wraz z każdym nowym gameplay'em "Rozłamu Ludzkości" krzyczą "Prosimy o więcej!". Trudno się temu dziwić, sam odczuwam coraz większe podekscytowanie związane z zbliżającą się premierą dzieła Square Enix. Wzrosło jeszcze bardziej, gdy moje oczy ujrzały zdobyte przez GameSpot fragmenty rozgrywki.

deus ex rozłam ludzkości, deus ex mankind divided
Filmy fantastyczne

Zbliża się planowana na początek przyszłego miesiąca premiera kolejnego animowanego filmu o przygodach najsławniejszego detektywa w mieście Gotham, czyli "Batman: The Killing Joke". Ujawniony dzisiaj materiał wideo przybliża nam postać ważnego sojusznika głównego bohatera, czyli Batgirl.

batman, batman the killing joke

Nadchodząca premiera to doskonałą okazja do wypuszczania kolejnych materiałów wprost z filmu. Tym razem DC ujawniło nowy filmik, na którym podkładająca głosu Batgirl Tara Strong opowiada o swojej pracy na planie "Batman: The Killing Joke", czyli adaptacji sławnego komiksu o tym samym tytule, który zadebiutował w marcu 1988 roku. Podobnie jak pierwowzór, nadchodząca produkcja skupi się przede wszystkim na postaci Jokera, prezentując nam początki jego przestępstw oraz ukazując stosunek do Batmana.

Wczytywanie...