Styx: Shards of Darkness

Styx: Shards of Darkness przed E3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zbliżają się targi E3 i choć zazwyczaj nowe wiadomości o grach pojawiają się bezpośrednio na nich, tym razem studia Cyanide Studio i Focus Home Interactive postanowiły opublikować zwiastun swojego nadchodzącego dzieła nieco wcześniej. Mowa oczywiście o "Styx: Shards of Darkness".

styx
Fantastyka w kadrze

Polański – niektórych jego osoba obrzydza, innych zachwyca, a pozostałym jest on obojętny. Ale przejść obojętnie koło jego dzieł jest trudni, jeśli w ogóle jest to możliwe. Niesamowitą historię "Dziecka Rosemary" zna każdy, a przynajmniej słyszał o niej cokolwiek – zwłaszcza charakterystyczną melodię kołysanki skomponowanej przez Krzysztofa Komedę, z jej mrocznymi tonami i niepokojącym brzmieniem.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Ale nie tylko ta produkcja jest flirtem Polańskiego z fantastyką. Innym, równie ciekawym tytułem są "Dziewiąte Wrota", w których sam Depp (kiedy był jeszcze piękny i młody) zaczyna igrać z diabłem, a nastrojową muzykę skomponował inny muzyczny polski wirtuoz – Wojciech Kilar. Ale choć nastrojowa muzyka też wpływa na odbiór filmu, to fabuła sama w sobie jest intrygująca. A jaką ją ocenia miłośnik klasyków Medivh? Dowiecie się z jego recenzji właśnie na łamach Fantastyki w Kadrze.

Darkest Dungeon

Darkest Dungeon – poradnik

Dodał: , · Komentarzy: 0
drużyny

Outsiderzy czy Upadli? Należy wypróbować samemu. Część taktyczna poradnika ma to ułatwić.

Jak grać? Mówiąc najbardziej ogólnie – ofensywnie. Taktyka jest prosta: rozpoznaj, zaskocz, oznacz i/lub ogłusz oraz rozwal. Walki mają być krótkie, więc w łatwiejszych nie marnujemy ruchu na oznaczanie. Tylko martwy przeciwnik nie stresuje i nie zadaje obrażeń. Wszystkie postacie w drużynie muszą mieć możliwość skutecznej walki, bo dzięki temu mogą uniknąć spirali stresu.

Czytaj dalej...

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Dotychczas o samodzielnym wiedźmińskim Gwincie nie było wiadomo zbyt wiele. Jak jednak słusznie zauważył serwis NerdLeaks, do Europejskiego Urzędu do spraw Własności Intelektualnej wpłynął wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego "Gwent: The Witcher Card Game". Co więcej, w przyszłości można też spodziewać się wielu innych gadżetów z logiem marki, o czym świadczą wybrane przez CD Projekt kategorie produktu. Nie ma chyba jednak wątpliwości, że wszystkich najbardziej ucieszyłaby oficjalna wersja "Gwinta"....

gwent: the witcher card game
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 kiedyś bez błędów?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Marcina Momota ze studia CD Projekt RED poinformował za pośrednictwem Twittera, że firma pracuje nad kolejną aktualizacją do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Łatka ma na celu usunięcie wszystkich błędów, zgłoszonych przez społeczność graczy – w tym problemów z kamerą, która nie namierza przeciwników. Nie znamy jeszcze daty premiery patcha.

wiedźmin
Inne

Zgarnij dwie gry w cenie jednej

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak nie przesłyszeliście się. W salonach Empik jeszcze przez tydzień będzie trwała promocja, w której można zgarnąć dwie gry z Pomarańczowej Kolekcji za cenę jednej! Listę gier, które mogą was zainteresować znajdziecie w rozwinięciu newsa.

promocja
Książki fantastyczne

Cienie tożsamości – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

W „Stopie prawa” mieliśmy okazję poznać wydarzenia rozgrywające się kilkaset lat po ostatecznej walce Allomantów ze Zniszczeniem. „Cienie tożsamości” ponownie zabierają nas do ogarniętego rewolucją przemysłową Elendel i otaczają nimbem spisków i tajemnic. Po raz kolejny miasto staje się areną zmagań stróżów prawa z czarnym charakterem, który nie cofnie się przed najpodlejszym zabójstwem, byle tylko osiągnąć swój cel. Na domiar złego mieszkańcom zaczynają doskwierać ciężkie warunki pracy i brakuje naprawdę niewiele, by stolica zaczęła płonąć, a ulice wypełniły zbuntowane tłumy. I tylko jeden człowiek jest w stanie powstrzymać świat przed chaosem.

Czytaj dalej...

The Dwarves

Krasnoludy przybędą z opóźnieniem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Amatorzy krasnoludów, mamy dla was smutne wiadomości. Studio KING Art Games poinformowało, że ich gra pt. "The Dwarves" nie ukaże się latem tego roku – jak było pierwotnie planowane – a dopiero jesienią. Ale to wcale nie musi być znowu aż tak zła nowina.

the dwarves
Grim Dawn

Grim Dawn – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

Trudno nazwać mnie weteranem gier hack and slash. Przed "Grim Dawn" grałem tylko w trzy części kultowej serii Diablo, więc mam dość klasyczne podejście. Produkcja Crate Entertainment przeszła naprawdę długą drogę do pełnego wydania – założyciel studia, Bruno Arthur, przez wiele miesięcy pracował samotnie nad grą, dopiero udana akcja na Kickstarterze i wejście w Steam Early Access pozwoliły nabrać rozpędu i wyjść na świat w lutym 2016 roku.

grim dawn

Czytaj dalej...

Wczytywanie...