Inne

Chris Avellone z nowym tytułem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak informuje serwis RPG Codex, Chris Avellone jeszcze w roku 2016 zapowie swój kolejny projekt. Ciężko powiedzieć, o co dokładniej chodzi oraz z jakim studiem twórca nawiąże tym razem współpracę, ale pewne jest, że wszystko, czego Avellone się dotknie jest jakby lepsze.

chris avellone

Dla przypomnienia, projektant ten pracował nad takimi grami jak "Fallout 2", "Planescape: Torment", "Neverwinter Nights 2: Maska zdrajcy", czy "Pillars of Eternity".

Edengrad

Brakuje wam dobrego postapokaliptycznego MMO na rynku? Im też. Dlatego poznańskie studio Huckleberry Games chce stworzyć "Edengrad", mieszankę survivalu i RPG w świecie po apokalipsie. I chociaż osiągnęli już sukces w polskim crowdfundingu, teraz chcą uderzyć na arenę międzynarodową.

edengrad

Pierwsza akcja finansowania społecznościowego trafiła w zeszłym roku na polską platformę crowdfundingową – wspieram.to, gdzie odniósł spory sukces osiągając poziom 127% założonej sumy. Kampania Kickstarterowa ruszyła wczoraj o 20:00 i potrwa 30 dni. Cel podstawowy: 39 000£. Dorzucicie się?

Fantastyka w kadrze

Wznowiona produkcja "Archiwum X", po prawie 15 latach przerwy, otrzymała mieszane recenzje. Początkowy entuzjazm i nostalgia utrzymały się do połowy sezonu, by potem z każdym kolejnym odcinkiem obniżać loty. Najwidoczniej sprawdza się teza, że przeszłości nie należy ruszać, pozostawiając ją w świecie podkolorowanych, niewyraźnych wspomnień.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Dobrze o tym wie nasza Redaktor Naczelna Ati, która w ramach nostalgicznego chycu śledzi dawne dzieje Muldera i Scully, tym razem recenzując 2. sezon.

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Casimir Bassi to pochodzący z Mahakamu sztygar i znany specjalista od wysadzania w powietrze różnych obiektów. Trzy lata temu wycofał się jednak z tego niezbyt chlubnego, ale bardzo dochodowego zajęcia i przeprowadził z Novigradu do wsi Alness, gdzie zamieszkał wraz z piękną Eufemią. Miał z nią w sumie piątkę dzieci, ciesząc się powszechnym szacunkiem mieszkańców, którzy szybko nadali mu tytuł "mistrza". Bez słowa sprzeciwu spełniał wszystkie zachcianki żony, wliczając w to nawet przeprowadzkę na wieś.

casimir

Czytaj dalej...

Dishonored 2

Nowe screeny z Dishonored 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z pojawiających się w sieci informacji można wnioskować, że "Dishonored 2" ma szansa w walce o tytuł gry roku 2016. Do słonecznej Karnaci zawitamy już 11 listopada bieżącego roku, a na razie możemy się rozkoszować nowymi screenami wypuszczonymi przez twórców z studia Arkane. Znajdują się one w rozwinięciu newsa.

dishonored 2,
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

warcraft: durotan

Powieść „Warcraft: Durotan” Christie Golden – oficjalny prequel filmu „Warcraft: Początek” – właśnie trafiła do księgarń. Książka opowiada o zdarzeniach prowadzących wprost do spektakularnych przygód mieszkańców fantastycznych światów przedstawionych w obrazie Duncana Jonesa, którego polska premiera odbędzie się na 10 czerwca. Na film zaprasza sieć kin Multikino – oficjalny patron medialny książek „Warcraft: Durotan” i „Warcraft. Oficjalna powieść filmu”

W tej oryginalnej opowieści o przetrwaniu, konflikcie i magii czytelnicy przeniosą się do świata Draenoru, gdzie silny i niezależny Klan Mroźnego Wilka musi mierzyć się z coraz surowszymi zimami i malejącą populacją raciczników. Kiedy na Grani Mroźnego Ognia pojawia się tajemniczy Gul’dan i roztacza przed Wilkami wizję nowych, wspaniałych terenów łowieckich, wódz klanu, Durotan, staje przed niezwykle trudną decyzją – porzucić terytorium, dumę i tradycje klanu czy poprowadzić swój lud w nieznane?

Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity 2 robi się... po cichu

Dodał: , · Komentarzy: 4

"Pillars of Eternity" już dawno ukończone, a o kontynuacji wciąż nic nie słychać? Aż do teraz. Podczas konferencji Digital Dragons 2016 szef studia Obsidian Entertainment, Feargus Urquhart, poinformował, że studio rozpoczęło już produkcję "Pillars of Eternity II".

feargus urquhart
Inne

Dwie duże gry Techland w produkcji

Dodał: , · Komentarzy: 0

Podczas trwającej w Krakowie konferencji Digital Dragons prezes studia Techland, Paweł Marchewka, poinformował, że warszawski oddział firmy pracuje aktualnie nad produkcją fantasy z elementami RPG. Tytuł ma być zaliczany do kategorii AAA i charakteryzować się dużym otwartym światem.

techland
Książki fantastyczne

Pani Noc – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
pani noc

Cassandra Clare znana jest miłośnikom literatury fantasy przede wszystkim za sprawą serii "Dary Anioła". Akcja jej książek ma miejsce w znanym nam, współczesnym świecie, który jednak oprócz zwykłych ludzi, zwanych tutaj Przyziemnymi, zamieszkują przeróżnej maści nadnaturalne istoty – czarownicy, wampiry, demony i co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy. Realia wymyślone przez autorkę spodobały się czytelnikom, trudno się zatem dziwić, że powstały kolejne serie osadzone w tej samej rzeczywistości. Najnowszą z nich, "Mroczne intrygi", otwiera wydana niedawno "Pani Noc".

Czytaj dalej...

Fallout 4

Nuka World w Fallout 4?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Za nami dwa DLC do gry "Fallout 4", czyli "Automatron" i "Wasteland Workshop", a już za kilka dni udostępnione zostanie kolejne rozszerzenie pt. "Far Harbor". Zastanawialiście się, co Bethesda szykuje dla nas w kolejnych miesiącach? Tego jeszcze nie wiadomo, ale po sieci krążą już pewne przypuszczenia.

nuka wolrd
Wczytywanie...