Książki fantastyczne

Komornik – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
komornik

„Komornik” to pierwszy tom cyklu o biblijnej apokalipsie i zarazem siódma książka autorstwa Michała Gołkowskiego – tłumacza i pisarza znanego z zamiłowania do postapokaliptycznej tematyki, który zadebiutował w 2013 roku powieścią „Ołowiany świt”. Sięgając po jego najnowsze dzieło, oczekiwałam porywającej, wartkiej akcji, pełnych makabry opisów, czarnego humoru i oryginalnych pomysłów, gdyż grafiki promocyjne oraz zapowiedź wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Co otrzymałam? Czy treść powieści spełniła moje wymagania i zaspokoiła czytelniczy głód pasjonującej historii?

Czytaj dalej...

The Technomancer

Poznajcie towarzyszy z The Technomancer

Dodał: , · Komentarzy: 0

"The Technomancer" to gra, o której słyszymy regularnie od kilku miesięcy i jeżeli wszystko pójdzie dobrze w nasz ręce wpadnie nowy hit. W tym dziejącym się na powierzchni Marsa cRPG-u akcji wcielamy się Zachariaha początkującego technomantę pracującego dla jednej z korporacji walczącej o dostęp do kurczących się zasobów wody na czerwonej planecie. "The Technomancer" to rasowy cyberpunk więc nasza potęga opiera się na wszczepach pozwalających nam kontrolować elektryczność. Czym jednak byłoby cRPG-ie bez dzielnych towarzyszy wspierających głównego bohatera? Film o nich znajdziecie w rozwinięciu newsa.

the technomancer
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

metro 2033, wieża

„Wieża” Roberta J. Szmidta, najnowsza książka w Uniwersum Metra 2033, kontynuacja bestselerowej „Otchłani”, już w księgarniach! Dzisiaj także premiera teledysku do utworu „Pociąg do piekła bram” zespołu Lux Perpetua. Zanurz się w okrutny postapokaliptyczny świat – normalne życie jest tu niewyobrażalnym koszmarem, a historie ludzi wybijających się ponad przeciętność napawają czystym przerażeniem. Wyrusz z Iskrą i Nauczycielem w najmroczniejsze, skrywające wiele tajemnic rejony Wrocławia roku 2033. Podziemne arterie tego miasta to miejsce, w którym śmierć wcale nie wydaje się najgorszym możliwym losem; przekonają się o tym na własnej skórze bohaterowie „Wieży”.

Sword Coast Legends

Niestety długo oczekiwane "Sword Coast Legends" nie okazało się hitem, którego "Dungeons&Draongs" potrzebowało, a fani chcieli. Mimo dobrych chęci twórców grze zabrakło czegoś co porwało by graczy i umieściło tytuł na piedestale. Jednak znane są historii przypadki, gdy średnie produkcje ("Neverwinter Nights") zostały uratowane przez świetne dodatki ("Cienie Undrentide" i "Hordy Podmroku"). Czy mające wczoraj premierę "Rage of Demons" ocali "Sword Coast Legends"?

sword coast legends,
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Warszawskie Targi Książki rozpoczynają się już jutro. Wrota Stadionu Narodowego otworzą się o 10:00, a na teren obiektu sportowego wkroczą dziesiątki tysięcy czytelników, by wspólnie brać udział w tym literackim święcie. Przez cztery dni zamiast sportowymi emocjami Stadion Narodowy wypełni się książkami. Setki wydawnictw i autorów, liczne atrakcje, ciekawe spotkania i masa wspaniałej literatury. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Wydawnictwa SQN, jak i również powołanego przez nie brandu zajmującego się literaturą fantastyczną – SQN Imaginatio. W imieniu oficyny bardzo serdecznie zapraszamy na stoisko 52/D8.

sine qua non,
Mechajammer

Pierwszy gameplay z Copper Dreams

Dodał: , · Komentarzy: 0

13 maja wystartowała kickstarterowa zbiórka na "Copper Dreams". W tym momencie twórcom udało się zebrać ponad połowę wymaganej kwoty wynoszącej 40,000$. Z tej okazji uraczyli internet 10 minutowym filmem, w którym wykorzystując starcię z samotnym strażnikiem objaśniają mechanikę walki. Film znajduje się w rozwinięciu newsa.

copper dreams
Fallout 4

Jak wynika z informacji opublikowanej przez studio Bethesda Softworks, dodatek do gry "Fallout 4" pt. "Far Harbor" ukaże się już dziś o godzinie 13:01 czasu polskiego i będzie dostępny zarówno na konsole, jak i na PC – za pośrednictwem platformy Steam. Z tej okazji autorzy rozszerzenia opublikowali kolejny zwiastun oraz garść informacji, dotyczących DLC.

far harbor
Salt and Sanctuary

Rzadko coś takiego się zdarza, ale – jak widać – czasem twórcy gier przyspieszają premierę swojej produkcji. Tak właśnie stało się w przypadku firmy Ska Studios i jej gry "Salt and Sanctuary", która przed czasem zadebiutowała w sklepie Steam. W największym skrócie, gra jest wariacją na temat "Dark Souls" od From Software, tyle że w wersji platformowej i 2D.

salt and sanctuary
Wczytywanie...