Książki fantastyczne

Nagroda Nebula 2016 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie ma nic tak ważnego dla amerykańskiego pisarza fantastyki, jak otrzymanie Nebuli za jedno ze swoich dzieł. Uznawana za Oskara fantasy, wyróżnienie to przyznawane jest przez stowarzyszenie zrzeszające amerykańskich pisarzy SF i fantasy (SFWA).

logo, nebula, award

Poza głównym wyróżnieniem, dochodzi do przekazania nagrody im. Raya Brandbury'ego dla produkcji filmowych o podłożu fantastycznym. Co więcej, w trakcie bankietu nagradza się także obiecujących, młodych pisarzy, wręczając im nagrodę im. Andre Norton.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach.

Książki fantastyczne

Muzyczne Metro 2033

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

uniwersum metro, wieża

Zespół Lux Perpetua – nadzieja power metalu w Polsce – dołożył własną cegiełkę do Uniwersum Metra 2033. Utwór „Pociąg do piekła bram” („Straight back to Hell”) warszawskiego zespołu Lux Perpetua został zainspirowany postapokaliptycznym Uniwersum Metra 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego. Kompozytorem piosenki jest Paweł Zasadzki.

Wyprodukowany przez wydawnictwo Insignis teledysk z utworem „Pociąg do piekła bram” nawiązuje bezpośrednio do „Wieży” Roberta J. Szmidta, najnowszej powieści w ramach Uniwersum Metra 2033. W wykreowanych na ekranie mrocznych podziemiach Wrocławia pojawiają się Nauczyciel, Iskra i inni bohaterowie znani również z wcześniejszej „Otchłani”. Więcej informacji o teledysku i utworze znajduje się w rozwinięciu newsa.

Książki fantastyczne
bram stoker award

Również miłośnicy horrorów w każdej postaci mają dedykowany dreszczowcom wydarzenie, którym jest World Horror Convention dobywający się w tym roku w Las Vegas, Nevada. I choć z roku na rok, wraz z wtórnością pomysłów i koncepcji w świecie grozy, coraz trudniej przerazić widza czy czytelnika, często ocierając się o żenadę, to są jednak autorzy, którzy nawet słowem pisanym potrafią zjeżyć włos na głowie i innych partiach ciała. Takich twórców warto nagradzać, a nie ma lepszego wyróżnienia pracy w dziedzinie horroru, jak otrzymanie nagrody im. Brama Stokera. Jest ona przyznawana przez Stowarzyszenie Pisarzy Horroru [ang. the Horror Writers Association] aż 11 kategoriach, nie tylko za typowe opowiadania fantastyczne, ale także literaturę faktu, poezję czy scenariusz filmowy.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach.

Guild Wars 2

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem, który wzbogaca nasz dział o sieciowej grze "Guild Wars 2". Tym razem przeczytacie o tegorocznym Wiosennym Update, wprowadzającym sporo istotnych zmian, które z pewnością odczujecie podczas waszych podróży po nękanej smokami Tyrii.

guild wars 2, spring update 2016

W ostatnim odcinku Guild Chatu prowadząca Rubi Bayer oraz goszczący u niej developerzy dyskutowali nad Wiosennym Kwartalnym Update'em w „Guild Wars 2”. Jej podstawowym celem było zapewnienie graczom nowej treści w krótszym czasie, sprawienie, aby rozgrywka była bardziej satysfakcjonująca oraz skupienie się na przywróceniu frajdy i zabawy płynącej z gry.

Czytaj dalej...

Seriale

Fani serialu Supergirl mogą odetchnąć, bowiem ich ulubiona produkcja nie została anulowana i możemy spodziewać się kolejnego sezonu. Karę Zor-El czeka jednak mała przeprowadzka do Vancouver.

supergirl

Ta informacja nie oznacza, że nagle nad tym kanadyjskim miastem zacznie latać Melissa Benoist w tym swoim wdzianku i kozakach, lecz ostatecznie serial zostanie przeniesiony z CBS do CW, które ma bardziej pasować do charakteru produkcji. Co więcej, sama produkcja także zmieni lokalizację ze słonecznego Los Angeles do Vancouver, gdzie powstają inne seriale w tematyce superbohaterów – "Arrow" oraz "Flash".

Tym sposobem możemy spodziewać się przynajmniej jeszcze jednego sezonu przygód kuzynki Supermana. Jak widać, widownia CBS okazała się za stara dla produkcji celującej w młodego widza.

Final Fantasy X-2

Platforma Steam pozwala już na pobranie i zagranie w obie części dziesiątej odsłony serii "Final Fantasy". Oba te tytuły zostały przygotowane w wersji Remastered.

final fantasy

Square Enix dalej przenosi na PC kolejne odsłony serii FF. Tym razem będziemy mogli zagrać w "dziesiątkę", która została dodatkowo "poprawiona". Zmiany dotyczą przede wszystkim grafiki (oryginalna gra w wersji na konsolę Sony ukazała się w grudniu 2011 roku) oraz możliwością wybrania ścieżki dźwiękowej pomiędzy tą z PS2 a PS4. Prócz togo dostaliśmy dostęp do kodów, dzięki czemu niektóre starcia będą dla nas łatwiejsze.

Niestety, świat Spira nadal obejrzymy w maksymalnie 30 klatkach na sekundę, ale jeśli planujecie zagrać, to warto wykorzystać 20% rabatu z okazji premiery, co i tak przedkłada się na wydatek 20 euro za obie części.

Wiedźmin 3: Krew i wino

Premiera dodatku do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" pt. "Krew i wino" coraz bliżej, nie ma wiec nic dziwnego w tym, że twórcy ze studia CD Projekt RED zaczynają podgrzewać przedpremierową atmosferę. W sieci pojawił się dziennik deweloperski, w którym autorzy przybliżają nową krainę, którą przyjdzie nam odwiedzić w rozszerzeniu, czyli księstwo Toussaint.

krew i wino
Filmy fantastyczne

W sieci za, sprawą wytwórni 20th Century Fox, pojawił się pierwszy zwiastun filmowej odsłony serii "Assassin's Creed". Głównym bohaterem filmu jest Callum Lynch, który pewnego dnia odkrywa swoje korzenie, czyli fakt, że jest potomkiem Bractwa Asasynów. Fabuła poniesie go do XV-wiecznej Hiszpanii, by w skórze swojego przodka, niejakiego Aguilara, przeżył jego wspomnienia.

assassin's creed
Wczytywanie...