Dark Souls III

Dark Souls 3 w 2016

Dodał: , · Komentarzy: 1

"Dark Souls 3" pojawi się – to było pewne do dziś. Pojawi się na początku 2016 roku – to informacja pewna od dziś. Do najświeższej wiadomości dotarli dziennikarze serwisu IGN, a znaleźli ją na nowej grafice promocyjnej tytułu, która oficjalnie ukaże się podczas targów E3.

dark souls iii

W rozwinięciu newsa znajdziecie nowinki o nadchodzącym "Dark Souls 3".

Game Exe

Czerwiec to miesiąc na swój sposób szczególny. Letnie przesilenie to jednak nie byle co, o czym wiedzieli przodkowie. Związane z tym przypływy mocy mają także duży wpływ na na wydarzenia... Czy będą one pozytywne? A może należy schować się pod łóżkiem i nie wystawiać spod niego nosa? Przekonajcie się sami!

runy

Czytaj dalej...

Sword Coast Legends

Sword Coast Legends we wrześniu

Dodał: , · Komentarzy: 9

Znamy już datę gry "Sword Coast Legends". Produkcja nadzorowana przez reżysera "Dragon Age: Początek", Dana Tudge'a, ukaże się 8 września 2015 roku na PC oraz w późniejszym terminie tego roku na PlayStation 4 i Xbox One. Jak główną atrakcję tytułu, twórcy zapowiadają tryb wieloosobowy, w którym maksymalnie czteroosobowa drużyna będzie mogła wziąć udział w przygodzie zarządzanej w czasie rzeczywistym przez Mistrza Gry.

sword coast legends
Annabelle

Annabelle na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z filmami – co bez ogródek przyznaję – jestem trochę na bakier. Nieustannie staram się ten stan rzeczy poprawić, jednakże zazwyczaj coś staje na przeszkodzie. A to obowiązki, życiowe bądź redakcyjne, a to ciekawa lektura, a to zwykłe lenistwo. Dlatego ucieszyłem się, kiedy dziewczyna zaproponowała mi wspólne oglądanie „Annabelle”, filmu całkiem świeżego, bo wyprodukowanego w 2014 roku.

annabelle

Młode małżeństwo, John (Ward Horton) i Mia (Anabelle Wallis) spodziewa się pierwszego dziecka. Żyją w spokojnej okolicy, gdzie wychodząc z domu, nawet nie zamyka się drzwi na klucz. Sprawiają wrażenie statecznych, kochających się osób. Owa sielankowość zostaje zburzona za sprawą niezwykłego prezentu Johna.

Książki fantastyczne
ostatnie życzenie, sapkowski, the last wish

Jeszcze osiem lat temu, kiedy "Wiedźmin" otrzymał swoje pierwsze zlecenie związane z podbojem serc graczy, Andrzej Sapkowski zaznaczał w praktycznie każdym wywiadzie, że gra komputerowa to tylko ciekawy smaczek do jego autorskiego uniwersum i robił wszystko co mógł, aby się od niej w jakimś stopniu odciąć. Wraz z sukcesem CD Projekt RED, którego dzieło spopularyzował markę na całym świecie, tego typu retoryka zaczęła mocno przygasać, natomiast sam autor teraz otwarcie opowiada o swojej miłości do wirtualnego świata.

Ta zmiana nie powinna nikogo dziwić, bo pisarz obecnie skutecznie spija śmietankę z pracy studia. Przykładem może być sukces "Ostatniego Życzenia" w Stanach Zjednoczonych, gdzie książka trafiła właśnie do prestiżowego zestawienia bestsellerów New York Times. Tytuł okupuje 15 miejsce w kategorii "Mass-Market Fiction" i wydaje się, że to nie jest jednorazowy wyskok.

Za sukcesem zbioru opowiadań wydanego w 2008 roku przez wydawnictwo Orbit, stoi z całą pewnością "Dziki Gon" i jego rozliczne odwołania do wydarzeń zawartych prozie. Nie da się inaczej wytłumaczyć tego nagłego skoku popularności. Można tylko się cieszyć, że mariaż literatury z elektroniczną rozrywką wpływa tak dobrze na obie strony.

Dni Fantastyki 2015

Program Dni Fantastyki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W tym roku Dni Fantastyki przygotowały dla was ponad 300 punkty programu w pięciu blokach i ośmiu strefach tematycznych. Jak co roku odbędzie się wiele spotkań z pisarzami, m.in. z Wiktorem Noczkinem, Anetą Jadowską, Łukaszem Orbitowskim, autorami komiksów: Johanem Potmą, Mateo Dineenem, Lucą Montaglianim, ale także Jerzym Vetulanim – przyrodnikiem, neurobiologiem, Aleksandrem Asanowiczem – ekspertem od wirtualnej rzeczywistości, oraz z jednym z najwybitniejszych znawców uzbrojenia wojskowego w Polsce – Tomaszem Szulcem.

dni fantastyki

Zaplanowano również rozmaite koncerty, pokazy, wystawy i warsztaty taneczne, walki... Także komiksowe, prowadzone przez wybitnego włoskiego rysownika Luca Montaglianiego i Joannę Tarnawską.

Książki fantastyczne

Nagroda Nebula 2015 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie ma nic tak ważnego dla amerykańskiego pisarza fantastyki, jak otrzymanie Nebuli za jedno ze swoich dzieł. Uznawana za Oskara fantasy, wyróżnienie to przyznawane jest przez stowarzyszenie zrzeszające amerykańskich pisarzy SF i fantasy (SFWA).

logo, nebula, award

Poza głównym wyróżnieniem, dochodzi do przekazania nagrody im. Raya Brandbury'ego dla produkcji filmowych o podłożu fantastycznym. Co więcej, w trakcie bankietu nagradza się także obiecujących, młodych pisarzy, wręczając im nagrodę im. Andre Norton.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach.

Filmy fantastyczne

Niestety, Ridley Scott nie starzeje się jak dobre francuskie wino. Wygląda na to, że kapryśne bóstwa X muzy odwróciły się od niego dawno temu, a obecna dekada XXI wieku jest zdecydowanie najgorszym okresem w jego karierze. "Robin Hood" okazał się kinem absolutnie poniżej oczekiwań, "Prometeusz" przez wielu oddanych fanów "Obcego" traktowany jest jako czysta profanacja, natomiast "Exodus: Bogowie i królowie" to podręcznikowy przykład ekranowej mizerii.

marsjanin, matt damon

Dlatego nie dziwi, że wszyscy kinomani nerwowo obgryzają paznokcie na wieść o rychłej kontynuacji klasyka wszech czasów, jakim niewątpliwie jest "Łowca Androidów". Jedyną szansą do poprawienia nastrojów jest tegoroczny "Marsjanin" na podstawie bestsellerowej książki Andy'ego Weira.

Promyczek nadziei czy gwóźdź do trumny artysty? Oceńcie sami, pierwszy zwiastun trafił właśnie do sieci.

Seriale

Constantine oficjalnie w koszu

Dodał: , · Komentarzy: 2

Mam bardzo złą wiadomość dla wszystkich fanów serialu "Constantine". Produkcja najpierw nie otrzymała zamówienia od stacji NBC, przez co zmuszona była szukać nowego domu. Mimo że kilka gwiazd telewizyjnych walczyło o uratowanie Johna, obiecując gościnne występy, to nie znalazł się chętny do przygarnięcia ekranizacji komiksu DC.

constantine

Twórcy próbowali – obiecali zrealizować sensowny reboot serialu dla stacji, która zdecyduje się kontynuować losy Johna. Daniel Cerone, prowadzący producent wykonawczy, oznajmił jednak, że nie ma już szans na ciąg dalszy "Constantine'a" w ich wykonaniu. Aktorzy zostali zwolnieni z kontraktów, co ostatecznie przypieczętowało koniec produkcji. Pozostaje mieć nadzieję, że ta postać jeszcze powróci, lecz w zupełnie nowej adaptacji – może Netflixa? Wciąż też niezdementowany został pomysł przeniesienia bohatera do świata "Arrowa". Ważne, aby kolejny podbój widowni okazał się bardziej udany.

Książki fantastyczne

Trylogia Ciągu na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

„Artefakty” to zupełnie nowa seria na rynku, której celem jest przypomnienie czytelnikom kultowych książek z fantastyki oraz zaprezentowanie tych niemających dotąd okazji pojawić się w Polsce (w przeciwieństwie do zagranicy, gdzie mogą być określane jako klasyka). Do pierwszych dzieł tworzących cykl MAG-a należy „Trylogia Ciągu” autorstwa Williamsa Gibsona uważanego za ojca cyberpunku.

trylogia ciągu

To on stworzył słowo „cyberprzestrzeń” i przewidział koncepcje wynalazków dzisiejszego świata – wirtualnej rzeczywistości oraz Internetu, kiedy te jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Trudno obok takiej postaci przejść obojętnie, co nie? Podejrzewam, że nie tylko ja, sugerując się jego sławą i proroczymi pomysłami, postanowiłem sięgnąć po „Trylogię Ciągu”.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...