Książki fantastyczne

"Wezwał nas honor" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
wezwał nas honor

Serdecznie zapraszam do czytania recenzji książki "Wezwał nas honor" na Game Exe! Powieść będąca debiutem amerykańskiego pisarza – H. Paula Honsingera – jest przedstawicielem militarnego s-f. Czy warto po nią sięgnąć? Tego dowiecie się z artykułu!

Załoga z problemami pod przywództwem młodego i ambitnego kapitana. Przygody, bitwy i abordaże. Bunty na statku. Spotkania z obcymi rasami. Szczypta technologicznego bełkotu. Charaktery postaci na podstawie znanych szablonów. Pragnienie wiktorii w imię Boga, honoru i ojczyzny. Tych elementów w książce „Wezwał nas honor” znajdziecie pod dostatkiem. Jak jednak powieść prezentuje się jako całość?

Czytaj dalej...

Borderlands: The Pre-Sequel!

Chcesz dołączyć do teamu Borderlands?

Dodała: , · Komentarzy: 1

Co prawda nie wiemy jeszcze, czy kolejna odsłona serii Borderlands będzie miała tytuł Borderlands 3. Niemniej Randy Pitchford i zespół Gearbox Software zapowiedzieli rozpoczęcie prac nad kolejną pozycją, postanowili też zewrzeć szeregi i powiększyć swój skład.

borderlands

Rekrutujemy do następnego Borderlands. To duży projekt. Jesteś branżowym wyjadaczem? Napisz do mnie – zachęca Randy Pitchford. – Czekamy na zgłoszenia osób utalentowanych i pełnych pasji; takich, które mogą nam pomóc przy następnej grze spod znaku Borderlands.

To niestety póki co jedyne co wiemy o nowych Borderlandasach. Możemy jedynie spekulować, na ile gra urośnie, na ile się zmieni, ale niemal w ciemno możemy strzelać, że wyjdzie na pecety, Xboxa One i PS4. Macie jakieś własne założenia/chęci/marzenia odnośnie kolejnej części?

Książki fantastyczne
achaja

Kto lubi poniedziałki? Chyba tylko ci, którzy mają wtedy wolne i muszą nastawiać budzika na jakieś przeraźliwe nocne godziny, jak chociażby 8:00 albo 9:00. Zatem, aby chociaż trochę osłodzić nadchodzący początek tygodnia, chcemy pocelebrować koniec starego tygodnia, dzieląc się z wami recenzją, którą na tę okazję wysmażył dla was Medivh. Achaja tom trzeci. Ktoś jeszcze pamięta początki wciąż rozrastającej się sagi Ziemiańskiego? Przyznam, że sama zbieram się do odświeżenia jej od samiutkiego początku. Macie jakieś szczególne wspomnienia związane z którąś z książek? Miłego poniedziałku!

Czepialstwa ciąg dalszy: bardzo podoba mi się zabieg stosowany przez pisarza, w którym to opisuje niektóre wydarzenia z krótkiego rzutu o kilkaset lat w przyszłość (na zasadzie: żołnierz siedzący w tym samym miejscu za tysiąc lat pomyśli dokładnie to samo). Niestety w tomie trzecim ta figura retoryczna jest stosowana zbyt nachalnie i już po którymś razie czytałem ją z prawdziwym niesmakiem. To wszystko przyprószmy jeszcze odrobiną wulgaryzmów... A nie, przepraszam, tak było w poprzednich tomach.

Czytaj dalej...

poniedziałki
Borderlands 3

Będzie Borderlands 3?

Dodała: , · Komentarzy: 1

Chociaż obie ostatnie produkcje Gearboxu, Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel właśnie szykują się do premiery na nowe konsole, fani już nie mogę doczekać następnych części. Na PAXie, podczas panelu pytań i odpowiedzi, jeden z gości zapytał wprost. Jaka była odpowiedź Pitchforda?

"Powiem ci coś. Nie wiemy – to jest szczera odpowiedź. Ale jeżeli przyjdziesz na nasz główny panel w niedzielę, możesz dowiedzieć się nieco więcej."

borderlands 2

Jutro, czyli na panelu Inside Gearbox Software, podczas którego twórcy opowiedzą o serii Borderlands i, oczywiście, planach na jej kontynuację. Ciekawi nowinek? A może okaże się, że Gearbox planuje zupełnie nową pozycję? Więcej dowiemy się już jutro o 17:30!

The Bard's Tale IV: Barrows Deep

Zapowiedziano The Bard's Tale IV

Dodał: , · Komentarzy: 1

Brian Fargo z inXile pozytywnie zaskoczył dziś wszystkich, którzy pogrzebali nadzieję na nową odsłonę serii "The Bard's Tale". Okazuje się, że studio pracuje nad czwartą odsłoną i zamierza poprosić graczy o pomoc w sfinansowaniu tego projektu.

the bards tale

Oryginalna seria to sztandarowy przykład dungeon cralerów, czyli gier, w których eksplorowaliśmy podziemia. Wydane w 2004 roku The Bard's Tale nigdy nie zostało oficjalnie określone jako remake czy kontynuacja, stąd nowy tytuł będzie nosił "czwórkę" w tytule.

Póki co Fargo nie pokazał żadnych grafik, zdradzając jedynie, że ponownie przyjdzie nam odwiedzić miasto Skara Brae z pierwszej odsłony serii oraz walka odbywać się będzie w systemie turowym. Tytuł ma się ukazać dzięki kampanii na serwisie Kickstarter, czyli tak samo, jak to miało miejsce w przypadku ostatniej gry studia – "Wasteland 2".

Guild Wars 2: Heart of Thorns

Zgodnie z oczekiwaniami, możemy spodziewać się pierwszego rozszerzenia do sieciowego świata "Guild Wars 2". Heart of Thorns będzie kontynuacją historii z drugiego sezonu Living Story i pozwoli nam zwiedzić nowe obszary Maguumy.

guild wars 2, heart of thorns

Zapis ze streamu PAX przynosi długo oczekiwane rozszerzenie do świata GW2. Zgodnie z oczekiwaniami fanów, mamy dostać wszystkiego dużo więcej, zaś nowe klasy i obszary zapewnią dodatkowe wyzwanie dla tych, którzy po rozprawie z Zhaitanem odłożyli swojego zabójcę smoków do szafy.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 3

Redakcja wzięła się wreszcie do pracy i wyjedliśmy całą zamówioną pizzę, dlatego czas najwyższy podsumować naszą dotychczasową ankietę. Czego życzyliście nam z okazji kolejnego jubileuszu?

ankieta, podsumowanie ankiety

Czego zwykle życzy się na urodziny? Zdrowia? Szczęścia? Jak nie patrzeć, to na "Titanicu" większość też była raczej zdrowa... W każdym bądź razie dostępne opcje wcale nie opiewały na standardowe i lekko już oklepane zwroty i można powiedzieć, że autor ankiety pokusił się nawet o dość odważną opcję, z której, jak właśnie zaglądam, postanowiło skorzystać kilka osób...

Filmy fantastyczne

Poznaliśmy nazwiska trzech aktorów, którzy wcielą się w mutantów w nadchodzącym "X-men: Apocalypse". W walce z tytułowym przeciwnikiem zobaczymy młodsze wersje Storm, Jean Grey oraz Cyclopsa.

x men, x men apocalypse

Do tej pory w wymienionych mutantów wcielali się Halle Berry, Famke Janssen oraz James Marsden. W nowym filmie ich nie uświadczymy, jednak aktorów tych zastąpią dość głośne ostatnimi czasy w branży nazwiska. Personalia "Wybrańców" ujawnił za pośrednictwem Twittera sam reżyser.

Dungeons&Dragons

IDW poinformowało, że poszerzyło swoją ofertę o czwartą odsłonę komiksu "Legends of Baldur's Gate", w której śledzimy losy bohaterów znanych z kultowej gry BioWare.

baldur's gate, legends of baldur's gate

Najnowszy zeszyt to ciąg dalszy historii będącej częścią materiałów skupionych wokół serii wydarzeń znanych jako Tyranny of Dragons. Minsc i jego nieodzowny towarzysz Boo z pomocą nowego przyjaciela spróbują pokrzyżować plany smoczego kultu, którego efekt grozi zniszczeniem całego miasta. Ponownie za historię odpowiada Jim Zub, zaś stroną artystyczną zaopiekował się kanadyjski artysta Max Dunbar.

Za 32 strony czwartego zeszytu przyjdzie nam zapłacić niespełna 4 $. Numer można nabyć tutaj.

Wczytywanie...