Batman: Arkham Knight

Stęskniliście się już za przygodami Batmana? A tu proszę, mamy dla was świeżutką informację. Oto firmy Warner Bros. Interactive Entertainment i DC Entertainment zapowiedziały nową produkcję z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej, zatytułowaną Batman: Arkham Knight. Zainteresowani? Zapraszamy do rozwinięcia newsa, gdzie dowiecie się więcej o grze.

batman, mroczny rycerz, zgliszcza
Thief

Recenzja "Thief 4" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
thief

Dziękujcie Hassanowi' za to, że w kwestii gier od jakiegoś czasu trzyma rękę na pulsie. Niedawno mogliście zapoznać się z jego opinią na temat The Elder Scrolls: Online, a teraz przygotował dla was recenzję kolejnej gorącej produkcji – Thief 4! Miłej lektury!

Moje pierwsze spotkanie z Garrettem to zarazem jedna z pierwszych przygód z grami komputerowymi na PC jakie miałem. W sumie nie przydarzyła się nawet mnie. Moi rodzice dostali zestaw gier od swojego znajomego i w celu przefiltrowania, które nadają się dla mnie, wtedy ich smarkatej pociechy, postanowili trochę pograć. W zasadzie nie widziałem, jak grali – kiedy próbowałem zobaczyć, co robią, wygnali mnie z pokoju, a rano, kiedy usiadłem do komputera, powitała mnie niewyspana, po całonocnym chyba graniu mama ze słowami: "Nie graj w Złodzieja. Będziesz się bał". To był drugi i ostatni raz, kiedy widziałem rodziców przy grach komputerowych...

Czytaj dalej...

South Park: Kijek Prawdy

Niegrzeczny "South Park: Kijek Prawdy" zawitał na ekrany amerykańskich monitorów i z tego, co można wyczytać w pierwszych recenzjach gry – jest dobrze. Nawet bardzo, gdyż średnia ocen wystawianych przez profesjonalnych krytyków i samych graczy, sięga 85% na serwisie Metacritic, a to już poziom zarezerwowany jedynie dla samej śmietanki branży oraz krańcowo dopieszczonych produkcji.

south park, kijek prawdy

To nie tylko jedna z najlepszych egranizacji w historii i wspaniały hołd dla kultowej animacji, ale także porządny oraz doszlifowany cRPG. Cóż, przynajmniej tak mówią ludzie zza drugiej strony oceanu, bo my na swoje upatrzone egzemplarze musimy poczekać jeszcze dwa kolejne dni i dopiero wtedy zweryfikujemy, kto ma rację, a kto bajdurzy.

GameExe View

Nadszedł marzec, koniec sesji, ferii, a więc i więcej czasu na rozgrywkę w świecie gier komputerowych. Co tym razem wyjdzie na rynek w tym miesiącu? Battle Axe Inn ponownie przygotowało krótkie zestawienie najbliższych premier w ramach Fantastycznych Premier na GE, a w nim m.in. wzmianka o najnowszym dodatku do kolejnej odsłony trzeciej części legendarnej marki "Diablo", o co chodzi z "Kijkiem Prawdy" w pewnym kanadyjskim miasteczku oraz wymagające "Dark Souls II".

gameexeview, view, yt, youtube, grafika
Pathfinder
pathfinder, blakros, day of the demon
Michellia, najstarsza córa rodu Blakros

Rodzina Blakros swój majątek i wpływy zawdzięcza przede wszystkim handlowi dobrami i reliktami w trakcie konfliktu qadirsko-taldorskiego oraz licznym ożenkom cór rodu ze światowymi prominentami. Z tego powodu nie powinien dziwić fakt, że Społeczność Pathfinder bardzo ceni sobie bliską współpracę z tą familią i jest w stanie wykonać prawie każdą zachciankę możnych, by nie utracić tak istotnego sprzymierzeńca.

Jedną z tego typu misji jest oczyszczenie niedawno zakupionej posiadłości na obszarze Cherliax ze wszelkiego niebezpieczeństwa, pułapek i innych "problematycznych" spraw, by członkowie rodu mogli w spokoju cieszyć się pięknem nieruchomości. Interwencja poszukiwaczy przygód jest tu niezbędna, gdyż w przeszłości willa była w posiadaniu czynnego diabolisty i nie wiadomo, czy wszelki zły duch zdążył opuścić mury tej budowli.

Gry planszowe i karciane

Nagroda Golden Geek 2013 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0
golden geek, award, 2013

Co bardziej zainteresowani światową sceną gier planszowych i karcianek zdążyli zapewne zorientować, że coroczna, jesienna gala wręczania nagród Golden Geek przyznawanych przez społeczność GameBoardGeek.com nie miała miejsca. Było to spowodowane kilkoma czynnikami. Redakcja portalu podjęła taką decyzję, uznając, że okres jesienny jest nieco napięty pod względem konwentów, czego efektem była niewystarczająca ilość czasu na odpowiednie przeprowadzenie plebiscytu, a ponadto postanowiono objąć cały rok kalendarzowy, dając szansę także tytułom wydanym w okresie świąteczny. Tak więc głosowanie zostało przeniesione na luty i gala będzie przeprowadzana w kolejnych latach w tym okresie.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach, nie tylko planszówkach i karciankach, ale także papierowych RPG i cRPG.

Dragon Age: Początek
cdp.pl, dragon age, morigan

Sklep cdp.pl po dosyć słabej promocji związanej z Tłustym Czwartkiem proponuje nam kolejną obniżkę – tym razem dużo ciekawszą. Mianowicie można zakupić wszystkie gry z serii Dragon Age po 9,99zł za każdą lub pakiet trzech części (Dragon Age: Początek, Dragon Age: Przebudzenie, Dragon Age 2) za 24,99zł. Jeżeli nie macie jeszcze ich w swojej kolekcji, to warto zainteresować się ową promocją, bo mimo że było wiele różnych opinii o tych grach, to jednak niewątpliwie należą do czołówki gatunku. Zakupów możecie dokonać na stronie sklepu.

A skoro już o Dragon Age mowa, to mamy dla Was jeszcze dwie informacje pośrednio związane z produkcją – "tajemniczy projekt" oraz grę tekstową w krainie Ferelden. Zapraszamy do dalszej części newsa!

Wczytywanie...