Filmy fantastyczne

Dziewięć lat. Tyle czekaliśmy, aby powrócić do Basin City – przestępczego raju, stolicy prostytucji, domeny skorumpowanych stróżów prawa. Miasta Grzechu, gdzie każdy nieprzemyślany krok w ciemną uliczkę jest zarazem ostatnim. Witajcie ponownie w świecie, w którym moralność oraz litość nie mają znaczenia, a całą pulę zgarnia ten, odznaczający się większą bezwzględnością i nienawiścią.

sin city, damulka warta grzechu, eva green, zwiastun

"Sin City: Damulka warta grzechu", to jeden z sequeli, którego wyczekuję bardziej niż Putin kapitulacji wojsk ukraińskich na Krymie.

Game Exe

Dzień Kobiet

Dodał: , · Komentarzy: 9
dzień kobiet

W imieniu wszystkich redakcyjnych dżentelmenów, których przedstawicielem przyszło mi być tego szczególnego dnia, chciałbym złożyć naszym drogim Czytelniczkom i Forumowiczkom, najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Bez Was nasze życie straciłoby wiele pięknych barw oraz byłoby zdecydowanie bardziej nudne. Pomijając już fakt, że dla tabunu samców nie chciałoby się nam pisać tylu pokręconych informacji, nieprzerwanie stać na pierwszej linii frontu branży elektronicznej rozrywki czy siedzieć po godzinach dłubiąc nad recenzjami filmowych gniotów. Sorry, taką mamy motywację.

Tak więc, spełnienia wszystkich marzeń i ambitnych zamierzeń, sukcesów na polu wirtualnym oraz rzeczywistym, jak również wielu przemiłych chwil spędzonych podczas odkrywania zakamarków naszego ukochanego gatunku, które będą godne okraszenia ich Waszym uśmiechem. No i generalnie, żebyście były w ten niezwykły dzień traktowane miło oraz wyjątkowo.

PS. Niestety, budżet naszego serwisu jest mocno ograniczony, a poza tym idzie wojna (przynajmniej tak mówią w mediach), więc nie możemy sobie pozwolić na wysłanie prawdziwych kwiatów (choć na to, rzecz jasna, zasługujecie). No chyba, że dostanę za to gorącego buziaka od każdej z Was, to wyłożę z własnej kieszeni lub zdefrauduję kasę z naszego skarbczyka zgodnie z tajnikami kreatywnej księgowości. Trzeba mieć w życiu priorytety...

South Park: Kijek Prawdy

"South Park: Kijek Prawdy" na GE!

Dodał: , · Komentarzy: 4
south park

I znowu bohaterski Hassan' postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i podzielić się z wami opinią na temat jednej z najgorętszych produkcji 2014 roku! Bez zbędnych ceregieli – ladies and gentlemen, przedstawiamy wam recenzję "South Park: Kijek Prawdy"!

Od 1997 South Park wzbudza kontrowersje. Kontrowersyjny, bez żadnych świętości, podejmujący sprzeczne i gorące tematy i bezlitośnie je parodiujący. Zazwyczaj adaptowanie telewizyjnego albo filmowego materiału na gry komputerowe się nie sprawdza – podobnie rzecz ma się w drugą stronę. "Kijkowi Prawdy" nie wróżyłem wielkiego sukcesu od momentu kiedy usłyszałem o tym projekcie. Pomyliłem się.

Czytaj dalej...

Piątek z eRPeGiem

Piątek z eRPeGiem #3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejny tydzień, piątek i weekend oznacza kolejny odcinek naszego erpegowego cyklu. Dziś moja nieskromna osoba przedstawi Wam doskonałe, sklecone z pełną maestrią mych czcigodnych macek, recenzje gier planszowych i karcianych w związanym z nimi bloku – "Recenzje z Ktulu".

belka, piątek, rpg, erpegiem

Zapewne wielu z Was w swej erpegowej karierze omijało gry planszowe w myśl stwierdzenia "no tak jakoś...". No właśnie, tak jakoś się nie składało, bo dziwne to to, bo drogie, bo czasu pożera masę, a przecież jeśli już go trawić, to na POWAŻNE rozrywki, czyli pełnoprawne sesje RPG. Nic bardziej mylnego, moi drodzy, nieszczęśni, potencjalni kultyści. Wyprowadzimy Was z błędu krok po kroku, zaczynając od przedstawienia jednej z najbardziej klasycznych planszówek w historii, dodamy recenzję rodzimej, fantastyczno-historycznej karcianki, a całość zwieńczymy wywiadem z jej twórcami, odnoszącymi sukcesy na międzynarodowych targach w Essen. Fhtagnujce!

Dragon Age: Inkwizycja

Świat przedstawiony DA: Inwkizycja

Dodał: , · Komentarzy: 2
dragon age, księga

Na oficjalnym blogu studia BioWare pojawił się nowy materiał dotyczący gry Dragon Age: Inkwizycja. Wśród opublikowanych nowości znalazło się kilka zrzutów ekranu z gry oraz filmik, na którym pokazano już trochę więcej świata przedstawionego. W rozwinięciu znajdziecie wspomniane materiały oraz przetłumaczoną treść wpisu producenta Camerona Lee.

Game Exe

Już ósmy raz rusza nasza cykliczna zabawa, mająca na celu wyłonienie serwisowej śmietanki forumowej. Najlepszych komentatorów, dobrodusznych mędrców i totalnie ekscentrycznych typów, którzy czynią te miejsce jednym z ciekawszych przystanków na sieciowej mapie. Bez owijania w bawełnę i kręcenia kiełbachy wyborczej, kolejną edycję GE Wyborów uważam za uroczyście rozpoczętą!

ge wybory
Gry planszowe i karciane

Niedawno zakończył się Międzynarodowy Festiwal Gier [fr. Festival International des Jeux], który corocznie odbywa się słonecznym Cannes. Poza prezentacją najnowszych tytułów z półświatka gier planszowych, karcianek, gier logicznych i innych produktów rozrywkowych tego pokroju, jest to także moment wręczenie Złotych Asów [fr. As d'Or] w czterech kategoriach

as d'or

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów poszczególnych kategorii.

Filmy fantastyczne

Fascynacji pewnymi rzeczami zapewne już nigdy nie pojmę i jestem boleśnie świadom tego faktu. Ot, chociażby delektowanie się grzanym piwkiem, robienie sobie fotek w toalecie czy preferowanie czytników e-booków ponad klasyczną papierową książkę. No i o co, motyla noga, chodzi z tą całą modą na obcisłe i sfatygowane męskie jeansy? Dajcie spokój...

transformers, wiek zagłady

Podobnie jest z serią "Transformers". Z jakiegoś enigmatycznego powodu nie potrafię zrozumieć, co jest takiego ekscytującego w filmie, skupiającym się w głównej mierze na ciężarówce potrafiącej zamienić się w olbrzymiego robota, który leje po metalowych pyskach zmechanizowane dinozaury. Jak mawiał Jerry Bruckheimer – "jeśli filmu nie da się streścić w dwudziestu pięciu słowach, scenariusz ląduje w koszu". Do opisania "Transformers 4: Wiek zagłady" nie potrzeba nawet połowy z tej puli. Jak widać, znak czasów.

Neverwinter

Powrót do Doliny Lodowego Wichru...

Dodał: , · Komentarzy: 0

...w trzecim oficjalnym dodatku do sieciowej gry fabularnej "Neverwinter". Jasne, z całą pewnością ten ruch nie jest tym samym, o czym śnimy po nocach, czyli pełnokrwistym cRPG osadzonym w realiach "Icewind Dale", lecz kiedy nie ma się tego, co się lubi, to się lubi, co się ma. Tym bardziej, że mimo wszystko miło będzie wrócić na stare, mroźne śmieci, o ile Cryptic Studios nie zawiedzie i da nam to, czego oczekujemy – klimatyczną rozrywkę na najwyższym poziomie.

neverwinter, curse of icewind dale

Rozszerzenie "Curse of Icewind Dale" skupia się wokół plugawego artefaktu znanego fanom "Trylogii Doliny Lodowego Wichru" – kryształowego reliktu, który stopniowo przemienia tę dziewiczą i nieskazitelnie piękną krainę, a także wielkim powrocie ambitnego oraz żądnego władzy magika, Akara Kessella. Istotnym wątkiem fabularnym będzie również starcie dwóch potężnych frakcji – Ten-Towners oraz Arcane Brotherhood, walczących o kontrolę nad dochodowym czarnym lodem.

Fantastyka w kadrze

Prezentujemy nowy cykl na łamach GameExe! Idąc z "dniowym" trendem zapoczątkowanym przez Piątek z eRPeGiem, którego inicjatorem jest Ranger Krzyś, środy ochrzczono dniem filmowym, a dokładniej rzecz ujmując Fantastyką w Kadrze.

fantastyka w kadrze, cykl, filmy, seriale

Co dwa tygodnie właśnie w ten dzień prezentować będziemy recenzje dotyczące szeroko pojętej kinematografii. Filmy i seriale wszelkie fantastycznego pokroju. Te ambitne i nieco mniej. Stare klasyki i całkiem nowe hity. Znane tytuły i szaraczki. Wampirze kino i kosmiczne wojaże. Smoki, elfy, stacje badawcze, surrealizm, romanse, horrory, sensacje, kino akcji. To i wiele więcej w co drugą środę tylko na GE.

Wczytywanie...