Dumka na dwa głosy

Kroki i jęki słychać w oddali
odgłosy toczącej się kuli...

Czarna pantera, poirytowana poczynaniami swojej towarzyszki, wysforowała się daleko do przodu. Będąc kotem, nie potrzebowała takiej ilości światła, co czarodziejka. W pewnym momencie zatrzymała się, przekrzywiając łeb i najwyraźniej nie tylko przyglądajac się otoczeniu, ale również nasłuchując.

Noire Panthere: Cała moja wiedza o Podmroku nic nie mówi na temat kamiennych... ścian. Mój nos twierdzi, że to jest zapach zamkowych lochów, a nie krainy, co słońca nie zna.

dumka na dwa głosy

Vitanee: Tak mówisz? Widocznie wybrałyśmy dobry korytarz.

N: A mi się wydaje, że twoje przypuszczenia i sugestie były całkiem błędne. Ale, może to i lepiej, nie muszę się obawiać, że jakiś szalony drow przerobi mnie na figurkę, tak jak Guenhwyvar. Hmm, ale skoro to zamkowe lochy... jeśli sama budowla wciąż stoi, to kto wie, może będzie tam biblioteka? I może znajdziemy tam potrzebną wiedzę?

Might & Magic X: Legacy

MMX – Sokół i jednorożec

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dokładnie dwa dni temu byliśmy świadkami premiery, jak dla mnie bardzo ciekawego, dodatku do Might & Magic X. Jednak jest zła wiadomość dla tych, którzy oczekiwali wydania tej gry na platformę "Macową". Wbrew poprzednim zapowiedziom, wydanie tego dodatku nie pokrywa się z premierą podstawki na tę platformę.

mmx
Batman: Arkham Knight

Ostatnio jesteśmy wręcz zasypywani kolejnymi informacjami na temat wieńczącej cykl Rocksteady gry Batman: Arkham Knight. Tym razem wiadomo już, że studio pożegna się tym tytułem z mścicielem Gotham.

batman akrham knight

Dax Ginn z działu marketingu wyjaśnił, iż decyzja o zamknięciu całego cyklu i rezygnacji z produkcji kolejnych części była wynikiem porozumienia, do którego Rocksteady doszło razem z WB oraz DC Comics. Przedstawiciel studia podkreśla, iż pojawienie się Batmobilu to zwieńczenie rozwoju serii, która miała mieć swój początek i koniec, tworząc spójną całość.

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #10

Dodał: , · Komentarzy: 0
felietony, filozofia dnia siódmego

Sprawdzam! Karty na stół. Ten moment zbliża się nieubłaganie. Stawkę podbijano wielokrotnie. Licytacja już dawno się zakończyła. Tylko... czy to aby na pewno ta gra? Miał być poker. Kickstarter obiecywał dać szanse na realizacje tym pomysłom, które innych szans nie miały. Czysty hazard; jedno rozdanie, nieznany partner, ograniczony czas i niepewne informacje...

"Roberek na Kickstarterze" wyżej podpisanego. Trochę racjonalnych przewidywań, nieco wróżenia z fusów. O tym, czego można się spodziewać po crowdfundingu w bliższej i dalszej perspektywie. Czy faktycznie może być nadzieją na odrodzenie cRPGów?

The Elder Scrolls V: Skyrim

Ach, Tamriel... Świat tak wielki, rozległy, o niezliczonej ilości dróg, dróżek, ścieżynek. Przepełniony najprzeróżniejszymi stworzeniami – począwszy od niewinnie wyglądających szczurów a kończąc na...

... smokach.

skyrim, skyrim solucja

Jeśli zdarzyło wam się zgubić w jednym z regionów Tamriel – konkretniej w Skyrim – to Courun Yauntyrr przychodzi wam z pomocą. Wszyscy myśleliśmy, że po prostu zniknął w Podmroku, wykonując zadania dla Lolth, a tymczasem okazało się, że tak naprawdę poszedł na "spacerek", by zdobyć "kilka" Smoczych Dusz. A że spisał relację ze swych podróży...

... to miecze w dłoń i huzia na smoki!

Piątek z eRPeGiem

Piątek z eRPeGiem #6

Dodał: , · Komentarzy: 9

Od razu zaznaczę, że ten "Piątek" miał być o czymś innym, ale po lekturze dość tendencyjnego artykułu "Gwałt w grze" (pewnie jeszcze do niego wrócimy, przy innej okazji) poczułem pokusę zajęcia się tym kontrowersyjnym tematem.

belka, piątek, rpg, erpegiem

Od razu zaznaczam, że nie przeprowadzałem żadnych większych badań, bazuję w dużej mierze na własnym doświadczeniu sesyjnym, opiniach znajomych i na lekturze blogów RPG. Jeśli masz inne zdanie niż ja, cóż, czekam na Twój komentarz pod tekstem.

Pathfinder

Osiriońska przeszłość narażona jest na niebezpieczeństwo, gdy rabusie ponownie kładą swoje lepkie łapska na dziedzictwie faraonów i Klejnotowych Mędrców. Sprawa nabiera jeszcze większego znaczenia, skoro okradane zostają Filary Słońca [ang. Pillars of the Sun], masyw górski gdzie znajduje się legendarny grobowiec władcy An-Hepsu XI, wiecznego faraona, który władał Osirionem przez blisko cztery wieki, aż nie został rozczłonkowany i pochowany.

pathfinder, osirion
Osiriońskie piaski i przeszłość skrywają wiele skarbów

"Destiny of Sands Part 3: Sanctum of the Sages" to ostatnia część mini-kampanii, autorstwa Pedro Coelho, finalisty konkursu RPG Superstar 2013. Scenariusz przeznaczony jest dla 3-7-poziomowych postaci. Scenariusz jest też ściśle powiązany z wątkiem fabularnym frakcji Osirionu.

Filmy fantastyczne

Atakujemy znienacka i znikamy w ciemnościach

Tak brzmi motto wojowniczych żółwi ninja, które doczekały się komiksu, serialu telewizyjnego oraz filmów fabularnych. Te ostatnie jednak swoją premierę miały szmat czasu temu – ostatnia, trzecia część, pojawiła się w 1993 roku, licząc także animowane, w 2007. Powrót do zmutowanych żółwi kiedyś musiał nadejść – remake to w końcu w dzisiejszych czasach powszechność. No i się doczekaliśmy – promujące produkcję nazwisko Michaela Baya, za kamerą Jonathan Liebesman znany z "Gniewu tytanów" i kilka gwiazd w obsadzie: Megan Fox, William Fichtner oraz Whoopi Goldberg. Czy to wystarczy na przyciągnięcie do kin widzów?

wojownicze żółwie ninja

Zachętą ma być pierwszy zwiastun – efektowny, co prawda, przykuwający uwagę męskiej części widowni rolą Fox oraz obiecujący niezłego blockbustera. Wątpliwości budzą jedynie zmutowane żółwie sztucznie odtworzone za pomocą technik komputerowych. Lepiej prezentowały się już w starszych filmach. Z maską jeszcze nie jest tak źle, gorzej bez.

Książki fantastyczne

JESTEŚ ŁOWCĄ, ALBO ZDOBYCZĄ

polowanie

Nie wolno się pocić. Nie wolno się śmiać. Nie wolno ściągać na siebie uwagi. I przede wszystkim, cokolwiek się robi, nie wolno zakochać się w jednym z nich.

Gene różni się od swoich rówieśników. Nie potrafi biegać szybko jak błyskawica, słońce mu nie szkodzi, nie dręczy go również żądza krwi. Gene jest człowiekiem i zna zasady. Trzeba ukrywać prawdę. To jedyny sposób, żeby zachować życie w świecie nocy – świecie, gdzie ludzie stanowią przysmak i poluje się na nich dla krwi.

Znowu wampiry. Ale jednak w nieco innym stylu. Zamiast powieści o prężących muskuły w słońcu krwiopijcach (mam nadzieję, że rozumiecie ten paradoks) i ich zakompleksionych zwolenniczkach, Andrew Fukuda oferuje historię o jednym z ostatnich ludzi na świecie opanowanym przez wampiry. Na świecie, gdzie człowiek stanowi najsmaczniejsze danie.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...