Angry Birds Epic

Ptasi RPG!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Niekiedy zdarza się, że człowiek, obserwując świat, myśli sobie – "nic już mnie nie jest w stanie zaskoczyć". Wtedy właśnie okazuje się, że to nieprawda. Już tłumaczę, skąd te moje przemyślenia. Otóż studio Rovio, odpowiedzialne za serię "Angry Birds", zapowiedziało kolejną część. Nosi ona podtytuł "Epic".

O co całe zamieszanie? Przecież nowe części wychodzą co i raz – powiedzą niektórzy z was. I zgodziłbym się, że nie ma o co robić szumu, gdyby nie fakt, że ta część będzie... RPG-iem z turową walką.

angry birds, epic, ptaki
The Sandman

Dotychczasowe doniesienia odnośnie ekranizacji jednego z najlepszych komiksów w historii budziły więcej obaw niż nadziei. Sam Neil Gaiman również zdawał się być nastawiony do projektu w najlepszym razie sceptycznie, okazuje się jednak, że kobieta i artysta zmiennymi są. Podczas festiwalu filmowego w San Jose, podczas którego autor odbierał nagrodę The Maveric Spirit Award, okazało się, że prace nad filmem oraz scenariuszem przebiegają w znacznie bliższym kontakcie z pisarzem, niż można było sądzić, zaś on sam wyraża się o jego głównych postaciach nad wyraz pozytywnie.

sandman, neil gaiman
Diablo III: Reaper of Souls

Oldschoolowa moc Krzyżowca

Dodał: , · Komentarzy: 2

Gdy po raz pierwszy dotarły do mnie wieści o zmianach planowanych w "Diablo III: Reaper of Souls", byłem jednym z tych, którzy jęknęli boleśnie na wzmiankę o pojawieniu się Krzyżowca jako nowej klasy postaci. Nie, żebym miał coś przeciwko czarnoskórym obrońcom Światłości, ale co by nie mówić, żaden Paladyn nie będzie Nekromantą i to właśnie brak "Generała" sprawił, że moje serce pękło na dwie czarne połówki.

diablo 3, reaper of souls, crusader, krzyżowiec

Jeśli jednak nie dotyczył Was podobny problem, powinniście powitać z radością oficjalną prezentację możliwości nowego-starego Krzyżowca. Prawie czterominutowy trailer pokazuje, że chcąc podnieść jakość nowego produktu, Blizzard sięga sprawdzone rozwiązania z "Diablo II". I to, można by rzec, wszystkimi rękami oraz pełnymi garściami.

Hearthstone: Heroes of Warcraft
hearthstone, krasnolud

Zastanawiacie się, kiedy pojawi się pełna wersja Hearthstone: Heroes of Warcraft? Ano właśnie dziś! Oto kończy się otwarta beta i gra zaczyna funkcjonować jako pełnoprawna produkcja! Aby zagrać wystarczy pobrać najnowszą aktualizację z Battle.net. Zaraz po tej czynności możecie cieszyć się karcianką Blizzarda. Zapraszamy do rozwinięcia po więcej informacji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

To nie jest żart! Studio CD Projekt właśnie wydało oświadczenie, w którym podaje do wiadomości, że tak wyczekiwana gra nie zostanie wydana w tym roku! Zatem kiedy? Dopiero w lutym 2015! Prawie rok czekania na pozycję, której świat przedstawiony miał być większy nawet od "Skyrima". Ale dlaczego twórcy gry podjęli taką decyzję?

Tak gigantyczny projekt wymaga szczególnej uwagi w ostatniej fazie prac, ręcznego dopieszczenia najdrobniejszych detali i wielokrotnego testowania.

Oto fragment listu otwartego, całość można zobaczyć w rozwinięciu newsa.

W Fantastycznych Premierach możecie posłuchać, jakie oczekiwania mieliśmy my!

A Wy? Jesteście źli, czy może cieszycie się, że produkcja będzie jeszcze lepsza, choć odłożona w czasie? Napiszcie o swoich odczuciach w komentarzach!

wiedźmin 3
Filmy fantastyczne

Choć żadnych oficjalnych decyzji jeszcze nie podjęto, to jest praktycznie pewne, że doczekamy się kolejnego filmu z serii "300". Dumni Ateńczycy na chwilę obecną dzielą i rządzą w światowym box-office, łojąc konkurencyjne tytuły niczym przebrzydłe perskie oddziały. "Początek Imperium", mimo trochę gorszego otwarcia niż w przypadku pierwszej części, zdołało w premierowy weekend zwrócić wszystkie swoje koszty produkcji z nawiązką, a co za tym idzie, stać się jednym z lepszych otwarć marca w historii.

300, początek imperium, kserkses

Dzieło Noama Murro zarobiło już 132.8 mln dolarów (przy budżecie 110 mln dolarów) i raczej w dalszym ciągu będzie śrubować ten wynik, gdyż film wciąż czeka na debiut na niezwykle dochodowym rynku chińskim.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

diablo, okładka

Na pięć dni przed premierą rozszerzenia „Diablo III: Reaper of Souls” w księgarniach pojawi się przygotowana przez wydawnictwo Insignis powieść „Diablo III: Nawałnica światła” autorstwa Nate’a Kenyona.

Historia opowiedziana w tej książce stanowi pomost między wydarzeniami z Diablo III, a fabułą Reaper of Souls.

Dla wszystkich fanów Diablo, którzy chcą dobrze przygotować się do nadchodzącego rozszerzenia gry, jest to po prostu lektura obowiązkowa. Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego Srebrnego Miasta.

Gra o tron

Nowy trailer "Gry o Tron"!

Dodał: , · Komentarzy: 6
gra o tron

Valar morghulis! Słowa te przyświecają całej serii, poczynając od pierwszego tomu. Zaraz, zaraz, "tomu"? Toć ja nie o książce chcę tu pisać (szczegół, że niedawno mało co przez nią – w pewnym sensie – nie wyzionęłam ducha. Nie wiem, czy widzieliście, ale na fejsie krąży youtube'owy filmik, który z poziomu wspomnianego portalu informuje o rzekomej śmierci G. Martina... Chyba nie muszę już tłumaczyć swojej reakcji?), ale o serialu. Serialu, którego czwarty sezon nadciąga, jest coraz bliżej, bliżej i jeszcze bliżej, bo już za niecały miesiąc...!

I choć sceptycznie podchodzę do wszystkich ekranowych adaptacji książek – a w szczególności do omawianego serialu – muszę jednak przyznać, że dotychczasowa wizja nadchodzących odcinków prezentuje się całkiem nieźle. Do tego stopnia "nieźle", że zaczynam się zastanawiać, czy aby na pewno moje postanowienie o zaprzestaniu oglądania się utrzyma (tak, mam wysokie wymagania, jeśli chodzi o wierność literackiemu oryginałowi).

Tymczasem, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, producenci wypuścili w świat nowy trailer (zatytułowany "Secrets"), który znajdziecie w rozszerzeniu.

Game Exe

"300: Początek Imperium" – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0
300, początek imperium

Jest coś nietypowego w kultowej serii Zacka Snydera i Franka Millera, którzy nakreślili specyficzną wizję legendarnej II wojny perskiej oraz dumnych czynów króla Leonidasa, jak również sprytnego Temistoklesa. Normalnie, kiedy ktoś mi proponuje, abym przez blisko dwie godziny delektował się spoconymi męskimi klatami, słuchając przy tym tekstów, skalą patosu przekraczających wszystkie możliwe limity dopuszczalne przez kinematografię, pukam się w głowę i zaczynam poważnie martwić się o jego zdrowie psychiczne.

Jest jednak pewien wyjątek. Po seansie "300" przypominają mi się te wszystkie piwne opowieści naszych ojców i stryjków, którzy z lubością rozprawiali o ekstraordynaryjnej skali pokoleniowego przeżycia, jakim było dla nich "Wejście smoka". Podobno dzieło dawało wtedy tak mocnego kopa, że każdy kanapowy lew zamieniał się w totalnego zabijakę, który po powrocie z kina otwierał drzwi do domu precyzyjnym kopniakiem, natomiast mięso przeznaczone na niedzielne schabowe tłukł własnymi pięściami.

Moi drodzy, chyba w końcu zrozumiałem ten ekscytujący stan. Kiedy dorosnę, chcę być hoplitą. Teraz proszę o wybaczenie, zostawiając Was ze świeżutką recenzją autorstwa Shaverasa. Idę rozwiązać zaległe spory z sąsiadem, który lubi raczyć się muzyką disco na cały regulator. Ludzie, sięgnijcie po chwałę!

Afterfall Reconquest

Teaser "Afterfall: Reconquest"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Choć Nicolas Games może w obecnej chwili przypomina rozklekotaną łajbę, z której uciekły nawet niepoprawnie optymistycznie nastawione do życia szczury, to trzeba przyznać jedno – ta firma wciąż płynie i zdaje się, że w całkiem słusznym kierunku. Załoga zdołała przetrwać najgorsze kataklizmy, a teraz spokojnie zmierza do kolejnego portu, z nadzieją, że tym razem się uda i jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.

afterfall: reconquest

Czy "Afterfall: Reconquest" okaże się tytułem, który obok stabilnego zysku, przyniesie również poklask oraz uznanie? Pierwszy teaser nie daje żadnej odpowiedzi na to pytanie, jednak prezentuje się całkiem klimatycznie.

Wczytywanie...