Książki fantastyczne

Czekałem cztery długie lata, aby znowu móc zrecenzować książkę jednego z moich ulubionych, jeśli nie po prostu ulubionego pisarza w Polsce. Jest mi tym bardziej miło, że udało się zrobić to jeszcze przed oficjalną premierą "Wiedźmina – Sezonu Burz", najnowszej powieści mistrza polskiej fantastyki, Andrzeja Sapkowskiego. Po dwóch książkach z opowiadaniami o wiedźminie i pięciu częściach pasjonującej sagi, nadszedł czas na kolejne spotkanie z Geraltem.

sezon burz

Czy było warto tyle czekać, dowiecie się po zapoznaniu z treścią recenzji, do czego gorąco zachęcam – tym bardziej, że jutro w ciągu dnia możecie liczyć na małą niespodzianką, którą dla Was przygotowaliśmy, wraz z jednym z naszych partnerów. A tymczasem...

Wiadomość o tym, że nowa książka ASa, czyli Andrzeja Sapkowskiego, dla wielu (w tym dla mnie) mistrza polskiej fantastyki, ma pojawić się w sprzedaży 6 listopada, spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Pomyślałem sobie – jak to możliwe?! Tak bez żadnej kampanii reklamowej, bez zapowiedzi, trailerów, bannerów, ulotek, spotów radiowych? Jakże to tak, dlaczego? Po chwili odpowiedź spłynęła na mnie sama – książki Sapkowskiego nie potrzebują już żadnej reklamy, bowiem on sam jest reklamą swoich książek. Wystarczyło, by Wiadomo Który Serwis Aukcyjny przeprowadził sprytną akcję przedsprzedaży, aby tysiące egzemplarzy rozeszły się po całym kraju jak świeże bułeczki. Wszystkie wymienione wcześniej formy reklamowe po prostu nie są tutaj potrzebne. To Sapkowski. To legenda.

Żeby nie popadać w zbyt patetyczny ton, przypomniałem sobie ostatnią przygodę z Panem Andrzejem, czyli "Żmiję", którą też miałem okazję recenzować. Wtedy, jako młodzian jeszcze, dałem ponieść się mojej miłości do tego pisarza i z perspektywy czasu wiem, że byłem nieobiektywny. "Żmija" była po prostu słaba, a z fantastyką miała wspólnego tyle, co ja z lądowaniem człowieka na Księżycu. Czyli prawie nic. Postanowiłem zatem nie nakręcać się zbytnio i podejść do nowej książki ASa z rezerwą, nie robiąc sobie wielkich nadziei, na chłodno. I była to bardzo dobra decyzja.

Czytaj dalej...

Seriale

Ronald D. Moore powraca na szklany ekran i najprawdopodobniej wciąż znajduje się w bardzo wysokiej formie. Ojciec sukcesu kultowych seriali ("Star Trek: Stacja Kosmiczna", "Battlestar: Galactica" tudzież "Carnivàle") oraz arcymistrz mrocznych odcieni fantastyki, tym razem zamierza zmrozić serca swoich fanów w inny sposób. Z przerażającej próżni kosmicznej przeniesiemy się na lodowe pustkowia Antarktydy, gdzie w jednej z tajnych placówek naukowych odkryjemy badania, które mogą doprowadzić do potencjalnego ratunku dla ludzkości, jak i jej całkowitej anihilacji.

helix

Pierwszy zwiastun serialu "Helix" kreśli przed nami wizję przedniego thrillera sci-fi wraz z elementami, które Moore opanował do perfekcji – ciężkiego klimatu ciągłego zagrożenia i nieuchronnej zagłady wiszącej nad bohaterami. Dodajmy do tego klaustrofobiczną atmosferę, aurę niepewności oraz stałe nakręcanie spirali paranoi pomiędzy głównymi bohaterami, czyli aspektami wyciągniętymi prosto z filmu "Coś" Johna Carpentera, a mamy produkcję z olbrzymim potencjałem.

Hobbit: Pustkowie Smauga
hobbit: pustkowie smauga

Peter Jackson i jego dziarska ekipa uwielbia rozpieszczać swoich fanów, czego efektem jest wczorajszy specjalny event, podczas którego zostali oni uraczeni sporą porcją świeżych materiałów z drugiej części "Hobbita". Warto zaznaczyć, że nie są to nędzne ochłapy łaskawie zrzucone z królewskiego stołu, ale pełnoprawne przystawki, skutecznie zwiększające apetyty przed głównym daniem.

Nowy zwiastun filmu zawiera to, co pasjonaci uniwersum kochają najmocniej. Obietnicę fantastycznej i epickiej przygody, akcję najwyższej próby oraz prawdziwą ucztę audio-wizualną. Co najlepsze, jest przy tym rozkosznie tajemniczy i nie odkrywa wszystkich kart przed grudniową premierą. Zarówno miłośnicy filmowego, jak i książkowego Sródziemia, powinni być co najmniej ukontentowani i oblizać wargi z zadowolenia. Z całą pewnością jest na co czekać.

Filmy fantastyczne

Thor: Mroczny świat na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Marvel ostatnio z sukcesem dominuje kina. Filmy o superbohaterach zbierają rzesze widzów, więc wytwórnia nie może narzekać na brak funduszy i popularności. Ledwie w tym roku wypuściła swój pierwszy hit, "Iron Man 3", a już do walki włączył się Thor: Mroczny świat. Na seans wybrała się nasza redaktorka Eirin i zdała relację ze swoich wrażeń w niniejszej recenzji. Czy druga część filmu o Młotku okaże się kolejną udaną produkcją w dorobku Marvela?

thor: the dark world

Od wydarzeń w Nowym Meksyku minęły dwa lata. W międzyczasie Nowy Jork zostaje w połowie zrównany z ziemią, Jane Foster porzuca pracę naukowca, a Thor wojuje z Dziewięcioma Królestwami, aby wreszcie zaprowadzić pokój naruszony przez Lokiego, aktualnie gnijącego w swej celi. Jane traci powoli nadzieję na ponownie spotkanie ze swym ukochanym, jednak jej asystentka Darcy nie chce dać jej spokoju. Ciekawość Jane zwycięża i prowadzi do zjednania z Thorem, jednak nie tylko. Tyle potrzeba Wam, aby zasiąść do tej wspaniałej kontynuacji przygód Młota. Dlaczego wspaniałej?

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Krzyk aniołów na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
krzyk aniolow

Zainteresowanie mocami piekielnymi nie jest niczym nowym, jednak istnieje także druga strona. Zwana często anielską, fascynuje człowieka nie mniej niż gorące miejsce kaźni i rogatych diabłów. Właśnie jeden z nadnaturalnych bytów sprawił, że Cade Williams zyskał niezwykłe moce, dzięki którym zwycięsko prowadzi do boju oddział Echo. Czy i tym razem jego drużyna wyjdzie ze starcia zwycięsko?

Krzyk aniołów to ciąg dalszy przygód elitarnego oddziału Kościoła, który zawsze trafia tam, gdzie niezbędna jest zdecydowana interwencja bez wcześniejszego ostrzeżenia. Echo do tej pory nigdy nie zawiodło, zaś jego dowódca cieszy się zasłużoną reputacją. Tym razem oddział Williamsa zostaje niespodziewanie wysłany przez przełożonych do opuszczonej bazy wojskowej na środku pustyni. Mieszkający tam badacze przepadli bez wieści, podobnie jak nikt nie wyszedł żywy z oddziału zwiadowczego. Na domiar złego, w okolicy unosi się tajemnicza burza, której próżno szukać na jakichkolwiek radarach.

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu "Dziedzic czarodziejów"

Dodał: , · Komentarzy: 0
dziedzic czarodziejów

Z opóźnieniem, za który serdecznie przepraszamy, prezentuję Wam wyniki konkursu, w którym do wygrania były cztery egzemplarze "Dziedzica czarodziejów". Zwycięzcom serdecznie gratulujemy – oto oni:

  • Wirginia T. z Mikołowa
  • Agata K. z Zatoru
  • Mateusz W. z Wolbromia
  • Maciej P. z Ostrowi Mazowieckiej

A dla dociekliwych pozostały prawidłowe odpowiedzi na zadane w konkursie pytania:

  • 1. Kim jest Seph? b) Czarodziejem
  • 2. Cinda Williams Chima znana jest także z serii: c) "Siedem królestw"
  • 3. Czym była Gra w pierwszym tomie "Kronik dziedziców"? b) Pojedynkiem na śmierć i życie między wojownikami

Dziękujemy wydawnictwu Galeria Książki za ufundowanie nagród.

Książki fantastyczne

Nagroda World Fantasy 2013 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0
nagroda, world fantasy award

Jeszcze w czwartek rozdano na kończącym się dziś konwencie World Fantasy nagrodę im. Davida Gemmella, a dziś przyznano najbardziej prestiżowe wyróżnienia w dziedzinie fantastyki – nagrody World Fantasy. Ponadto w kategorii Życiowe Osiągnięcie nagrodzono Susan Cooper, amerykańską pisarkę fantasy dla dzieci. Jej najpopularniejszą książką jest "Ciemność Rusza do Boju". To samo wyróżnienie otrzymała także Tanith Lee, brytyjska pisarka sci-fi, powieści grozy i fantasy. Najczęściej identyfikowana jest z cyklem "Opowieści z Płaskiej Ziemi".

Poniżej znajduje się lista laureatów i nominowanych w poszczególnych kategoriach.

Inne

... a dokładniej, przez dwa tamtejsze stowarzyszenie promujące rozwój gier – GameDevJLM oraz GameIS. Twórca Tormenta oraz KotORa 2 zmierzył się z kilkoma dość ciekawymi, a czasem nawet kłopotliwymi pytaniami w rodzaju: "jak sobie radzicie z opinią studia wydającego zabugowane gry?"

chris avellone

Padły też i inne pytania skoncentrowane wokół gier cRPG (np. o crawdfunding, perspektywy robienia kariery w branży, liniowa opowieść a sandboks). Wywiad możecie obejrzeć w rozszerzonej części newsa.

World of Warcraft: Warlords of Draenor

"World of Warcraft" wciąż znajduje się w czołówce najpopularniejszych MMO w branży gier i systematycznie, co miesiąc, zasila konto Blizzarda o ładnych kilkaset milionów dolarów. Nie może zatem dziwić, że developerzy ani myślą o zwijaniu flagi oraz dawaniu posłuchu czczym głosom niezadowolonych graczy czy analityków, którzy ustawicznie wieszczą upadek tej marki. Wprost przeciwnie, zamierzają nadal mocno ją wspierać i prawdopodobnie dać lojalnym subskrybentom kolejne godziny dodatkowej zabawy w ich ukochanym uniwersum.

warlords of draenor

Zbliża się BlizzCon, a więc czas, gdy chłopcy z Zamieci zazwyczaj odkrywają część kart na temat swoich niedalekich planów. Normalne, że w tym okresie pojawiają się bardziej lub mniej realne plotki, rozgrzewające pasjonatów gier fabularnych do czerwoności. Nie inaczej jest teraz, a jej źródłem tym razem zostało samo studio, które postanowiło wczoraj zarejestrować w nowozelandzkim urzędzie patentowym markę "Warlords of Draenor". Przypadek? Nie sądzę.

Wczytywanie...