Sezon burz

Informacja prasowa

sezon burz, okladka 100

Od dziś można składać zamówienia przedpremierowe na elektroniczną wersję najnowszej części przygód Geralta z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Premiera e-booka "Sezon burz" tylko w cdp.pl już 5 grudnia 2013!

Elektroniczna wersja najnowszej powieści Andrzeja Sapkowskiego, w specjalnej rozszerzonej edycji, już niebawem pojawi się ekskluzywnie w ofercie platformy cyfrowej dystrybucji CDP.pl. Serwis cdp.pl jako jedyny sklep posiada w swojej ofercie pełną wiedźmińską sagę, a "Sezon burz – edycja rozszerzona" będzie szóstym e-bookiem o przygodach wiedźmina Geralta, dostępnym w katalogu.

Filmy fantastyczne

Premiera filmowego "Warcrafta" przesunięta

Dodał: , · Komentarzy: 1

To było do przewidzenia. Disney ponownie postanowił pokazać całej branży filmowej swoje wielkie "cojones", brak respektu dla konkurencji i fakt, że to on tutaj rozdaje karty. W stosunku do wytwórni Legendary Pictures wystosował klasyczną strategię gry w cykora, przesuwając premierę siódmego epizodu "Gwiezdnych Wojen" na ten sam termin, w którym do kin miał trafić inny wysokobudżetowy blockbuster i oczko w głowie wspomnianego konkurenta – "Warcraft". Tylko ślepi oraz głusi nie dostrzegliby tutaj walki o prestiż tudzież przepychanek na najwyższym szczeblu.

warcraft

Wygląda na to, że pierwszą rundę wygrał Disney. Rywal "stchórzył", czego potwierdzeniem może być oficjalne oświadczenie, iż "Warcraft" trafi do kin cztery miesiące później niż to zapowiadano, czyli 11 marca 2016 roku. Legendary Pictures zdecydowało się szerzej nie komentować tej trudnej decyzji, lecz powody jej podjęcia są tak oczywiste, że nie ma chyba takiej potrzeby.

Miłośnicy świata Azeroth muszą więc uzbroić się cierpliwość. Jakby co, wińcie tych dupków z mieczami świetlnymi.

Pathfinder

PS: The Confirmation | The Traitor's Lodge

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wcielenie do organizacji Pathfinder nie jest łatwym procesem. Każdy potencjalny kandydat zobligowany jest to przejścia minimum trzyletniego treningu pod okiem zasłużonych dla społeczności, by móc wziąć udział w Pasowaniu – ostatecznym teście sprawdzającym kandydata pod wszelkimi względami. Choć zazwyczaj sprawdzian ten przeprowadzany jest indywidualnie, niekiedy do pomocy merytorycznej i praktycznej sprowadzany jest weteran organizacji. Dzieje się tak zwykle w przypadku bardziej niebezpiecznych miejsc treningu. Zalicza się do nich wyspa Kortos, na której ulokowana jest metropolia Absalom. Wybierając taką lokalizację, Społeczność Pathfinder pragnie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – poszerzyć wiedzę na temat samej wyspy oraz przeprowadzić Pasowanie.

pathfinder, okładka pathfinder, okładka

"The Confirmation" to scenariusz autorstwa Kyle'a Bairda dedykowana 1-2-poziomowych postaci.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Informacja prasowa

Warszawa, 25.11.2013 – Cenega, oficjalny partner produktów interaktywnej rozrywki firmy Square Enix® w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech informuje, że gra "LIGHTNING RETURNS™: FINAL FANTASY® XIII" pojawiła się w jej planie wydawniczym na mocy umowy licencyjnej z wydawcą gry, firmą Square Enix Ltd. Tytuł pojawi się w sprzedaży 14 lutego 2014 roku na PlayStation®3 oraz Xbox®360.

ff13, info pras
The Bureau: XCOM Declassified

Recenzja "The Bureau" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Buro"...! "Burak"!... "Biuroł!". Tak, tak właśnie – recenzja gry "Biuro", czy też "The Bureau: XCOM Declassified" w niemałych bólach ukazała się na naszym portalu. Skąd wszystkie te boleści? Pytajcie Hassana, on to bowiem pochłonął, przetrawił i ocenił niniejszą produkcję twórców "Bioshock 2".

the bureau

"Zdrada, zdrada! – tak krzyczał znany internetowy recenzent i krytyk, Spoony, gdy w 2011 roku na targach E3 ujrzał zapowiedź nowej gry spod szyldu X-Com. Wtedy jeszcze gra ta miała być strzelanką, która z serią wspólną miała mieć jedynie nazwę i tematykę – kosmitów. Na przestrzeni dwóch następnych lat projekt okazał się godnym następcą serii, zaś o strzelance na pewien czas ucichło – tylko po to, by wypłynęła ona jako wielokrotnie modyfikowany projekt, z odkładaną coraz dalej datą premiery.(...)"

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Kłamstwa Locke'a Lamory na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
kłamstwa locke'a lamory

Serdecznie zapraszam Was do przeczytania nowej recenzji na Game Exe. Tym razem pod lupę wzięta została debiutancka powieść Scotta Lyncha, "Kłamstwa Locke'a Lamory". Czy warto sięgnąć po początek siedmioczęściowej sagi "Niecnych Dżentelmenów"?

„Kłamstwa Locke'a Lamory” już od dawna miałem na oku. Zbierał pozytywne oceny zarówno od recenzentów, jak i zwykłych czytelników, a jego największym atutem miał być nieprzewidywalny i ponadprzeciętnie inteligentny bohater, którego knowania są bardziej zabójcze od ostrza rapiera. Dlatego wznowione wydanie dwóch pierwszych tomów „Niecnych Dżentelmenów” oraz polska premiera trzeciego była dobrą okazją do sprawdzenia, czy ze Scotta Lyncha jest taki prawdziwy magik, i tak okrutnie zabawny kuglarz, jak się mówi w literackim świecie.

Czytaj dalej...

Game Exe

Dziesiąte urodziny GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 25

Pamiętacie rok 2003? Polska znajdowała się wtedy poza granicami Unii Europejskiej, prezydentem kraju był Aleksander Kwaśniewski, a nasza piłkarska reprezentacja nie kompromitowała się na każdy możliwy sposób. Polskie siatkarki sięgały po Mistrzostwo Europy, Adam Małysz zdobywał kolejne złote medale, a Jacek Kaczmarski zaszczycał jeszcze ziemski padół swoją obecnością. Świat literatury zanotował bolesną stratę – na zawsze odszedł wybitny rosyjski twórca, Kir Bułyczow...

Działo się.

gameexe
Risen 2: Mroczne wody

Ahoj, czytelnicy! Kilka miesięcy temu miałem przyjemność przygotować dla Was dział poświęcony grze "Risen 2: Mroczne wody", by każdy szanujący się pirat mógł tu odnaleźć wszystkie interesujące go informacje. Jako że – jak przystało na kapitana z krwi i kości – nigdy nie mam dość (i nie o rumie tu mowa), ostatnio postanowiłem rozpocząć pracę nad kolejnym jego elementem – solucją do gry.

risen 2

Dzisiejszego wieczora pragnę przedstawić Wam pierwsze efekty swych działań – mowa o opisach zadań, które można dostać w Calderze i na Tacarigui. Daję słowo pirata, że z czasem będą pojawiać się następne elementy tej pirackiej układanki i mam nadzieję, że obecnie prezentowane artykuły wystarczą, by wypłynięcie z portu można uznać za udane. Nie pozostaje mi nic innego, jak złapać odpowiedni wiatr w żagle i dalej podążać ku obranemu kursowi.

Wasze zdrowie!

Wczytywanie...