Książki fantastyczne
david gemmell award

W czwartek w trakcie trwającego konwentu World Fantasy w Brighton, Wielka Brytania, przyznano statuetki im. Davida Gemmella, brytyjskiego autora bohaterskiego fantasy, gdzie prym wiedzie zło i zwalczające je dobro, nacechowane honorem i cnotą. Do jego najbardziej znanych tworów należy debiutancka "Legenda". "Waylander" oraz seria Rigante. Nominowane do nagrody są wyłącznie pozycje dotyczące heroic i high fantasy, a także tytułów powiązanych z twórczością samego Gemmella.

Nagroda ta przyznawana jest w trzech kategoriach – dla powieści fantasy, debiutanta oraz oprawy graficznej. Polskim laureatem nagrody w 2009 roku został Andrzej Sapkowski za "Krew Elfów" w pierwszej kategorii.

Poniżej znajduje się lista tegorocznych nominowanych i laureatów.

Game Exe

Halloween i NekroWeekend z GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 6
ge, halloween

Wybiła godzina

Już noc się zaczyna

Już dynie wycięte

Już koty zarżnięte

Już gulasz na stole

I oczy w rosole

Już krzyczeć się chce

- Halloween z GE!

Jak zawsze w te szczególnie straszne dni, GE wyciąga pomocną, lekką zgniłą, zimną, liszajowatą rękę do wszystkich, którzy chcą na moment wyrwać się z cmentarnego maratonu. Aby było jak trzeba – i śmiesznie, i strasznie – przygotowaliśmy dla Was kilka prostych atrakcji, które wyłazić będą z otchłani redakcji przez cały nadchodzący NekroWeekend. Zapraszamy!

Dragon Age: Początek

Leliana's Song by Malukah

Dodał: , · Komentarzy: 3

Piękny utwór z gry "Dragon Age: Origins", w originale zaśpiewany przez Aubrey Ashburn, doczekał się coveru w wykonaniu dobrze znanej wszystkim fanom "Skyrim", Malukah. Przypomnę, że fabularnie Leliana, jedna z ciekawszych postaci z drużyny głównego bohatera gry, zaśpiewała ową pieśń Szaremu Strażnikowi po przeżyciach jakich doświadczyli w Lesie Brecilian.

leliana, dragon age

Jest ona częścią ceremoniału pogrzebowego elfów w Thedas, wedle wierzeń tego ludu, wszystkie dusze w końcu opuszczą swe cielesne powłoki, śmierć jest wyzwoleniem z więzów ciała. Nie należy przeto się jej obawiać

Utwór w wykonaniu Malukah, a także jego oryginalną wersję, możecie wysłuchać w rozszerzonej części newsa.

GameExe View

Fantastyczne Premiery: Listopad 2013

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nasz kanał YouTube wciąż się rozrasta, tym razem, poza typowymi translacjami zwiastunów gier i filmów oraz innych promocyjnych wideo, trafią na niego także comiesięczne krótkie filmy podsumowujące premiery gier z pogranicza fanatyki i cRPG na najbliższy miesiąc. Wszystko to za sprawą współpracy GE z Battle Axe Inn, do którego subskrypcji kanału również zachęcamy.

gameexe view

Aktualny film dotyczy premier:

  • "Bioshock Infinite: Burial at Sea", DLC przenoszącego gracza do alternatywnej wersji podwodnej utopii Rapture,
  • "XCom: Enemy Within", dodatku poszerzającego grę o m.in. nową klasę, mapy, ulepszenia, umiejętności,
  • "Baldur's Gate II Enchanced Edition", odświeżonej wersji klasycznego cRPG,
  • "LotR Online: Helm's Deep", rozszerzenia do MMORPG dającego możliwość walki w Helmowym Jarze i eksplorację zachodniego Rohanu,
  • "Talisman Digital Edition", elektronicznej wersji dobrze znanej planszówki "Talizman" aka. "Magia i Miecz".

Subskrybujcie kanał GameExeView, by być na bieżąco!

W rozszerzeniu znajduje się omawiany film.

Pathfinder

PS: You Have What You Hold | Port Godless

Dodał: , · Komentarzy: 0

Sytuacja na północy Avistanu z każdą chwilą staje się bardziej napięta. Zagrożenia nie stanowią wyłącznie demoniczne siły zgromadzone za słabnącymi granicami Mendev, ale także inne ugrupowania z cywilizowanych regionów południa. Najwidoczniej najazd otchłannych sił jest im na rękę, dając bliżej nieznane możliwości. Z tego powodu organizacja Pathfinder musi zająć się problemem rzecznych piratów grasujących na dorzeczach mendeviańskiego regionu, plądrując okręty handlowe zasilające krzyżowców w towary pierwszej potrzeby.

pathfinder, okładka pathfinder, okładka

"You Have What You Hold" to scenariusz autorstwa Seana McGowana przeznaczony dla 3-7-poziomowych postaci. Jest on także ściśle powiązany z wątkiem fabularnym frakcji łotrzyków – Sczarni.

Wczytywanie...