Metro: Last Light

Dokładnie jak w tytule, materiały związane z najnowszą grową adaptacją znakomitego w opinii wielu, (arcy)dzieła Dimitra GlutkowskiegoMetro 2033 – wyparły wszystkie inne tematy i, dosłownie, zawłaszczyły sobie tę odsłonę programu. Czytelnicy Game Exe zapewne pamiętają, że Metro: Last Light (bo o nim mowa) jakiś czas temu zostało zrecenzowane piórem lokalnego wyznawcy Muad'Diba – Hassana'. Myślę, że przy okazji oglądania poniższych filmików, warto przypomnieć sobie ten tekst.

metro last light, recenzja

No dobrze, przejdźmy do głównego punktu programu, czyli do wzmiankowanych wideo. Zapraszam do oglądania i komentowania!

Deus Ex: The Fall

Deus Ex: Bunt Ludzkości to jedna z ambitniejszych i najbardziej udanych gier 2011 roku. Odbudowała nadzieje fanów na to, że cyberpunkowa seria doczeka się jeszcze porządnych odsłon, które nie będą jedynie żerowały na marce. Dziś zaś jest dzień, w którym dowiemy się, co w związku z nią planuje Eidos Montreal.

deus ex, the fall

Panowie z tegoż studia starannie podgrzali atmosferę oczekiwania na zapowiedź kolejnej części "Deus Ex-a". Najpierw zarejestrowali domeny dla tytułu "Deus Ex: The Fall", potem na ich Twitterze pojawił się wpis następującej treści: - Are you ready for The Fall? Twórcy pytają w nim, czy jesteśmy gotowi na Upadek/Zmierzch. Jesteście?

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Informacja prasowa

Cenega, oficjalny partner firmy Square Enix w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – tytuł z gatunku MMORPG na platformy PlayStation 3 i PC z Windows, dzięki której wraz z przyjaciółmi z całego świata, odkryjesz królestwo Eorzea. Tytuł ten ukaże się już 27 sierpnia i dostępny będzie w języku angielskim.

final fantasy xiv, okładka xbox

Informujemy też, że poza standardową edycją, w Polsce dostępna też będzie Edycja Kolekcjonerska w skład której wchodzą:

South Park: Kijek Prawdy

Po mały zamieszaniu związanym ze zmianą wydawcy z THQ na Ubisoft, z pominięciem przez tego ostatniego daty premiery gry w swoim wydawniczym grafiku, mamy wreszcie garść nowych informacji na temat egranizacji kultowego serialu.

south park rpg, e3

A wszystko to za sprawą relacji serwisu newsowego Destrucoid z Ubisoftowego "preE3" pokazu South Park: The Stick of Truth. Widownię uraczono demem gry, w którym na przysłowiowe "dzień dobry" zaserwowano widzom starcie pomiędzy siłami elfów dowodzonymi przez Stana i Kyle'a, a ludźmi kierowanymi przez Cartmana. Zwycięzcy mieli zdobyć tytułowy artefakt – the Stick

Wasteland 2

Ekwipunek w Wasteland 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Projektanci z InXile doszli do wniosku, że menu ekwipunku ich "oldschoolowej" produkcji musi łączyć w sobie klasyczny wygląd z jak najbardziej nowoczesną funkcjonalnością. Estetyka ważna rzecz, ale gdy trzeba (a trzeba, bo Wasteland 2 jest grą drużynową) przeskakiwać pomiędzy ekranami ekwipunku czterech do siedmiu postaci, intuicyjność i wygoda obsługi gra pierwsze skrzypce.

wasteland 2, logo

Są gry, które i przy jednym kierowanym bohaterze dają ciała na tej linii (tak jest, do ciebie pije, Wiedźminie 2), zatem pocieszające jest, że twórcy nowego Wastelanda podchodzą do tej kwestii z należytą ostrożnością. Estetycznie ekwipunek jest tak bardzo "falloutowaty", że zakładam, iż na jego widok fanom tej gry łezka w oku się zakręci. Zresztą, przekonajcie się sami – wideo umieszczam w rozszerzonej części newsa.

Neverwinter

Tym razem padło na kapłana... pardon, Oddanego Kapłana, bo tak zatytułowano promujący tę klasę materiał wideo. Cóż czyni taki kapłan? Bohatersko lata za drużyną i łata paski zdrowia poszczególnych jej członków. Fascynująca fucha, nie?

neverwinter, priest

Cóż, twórcy gry przedstawiają rolę kapłana ciut bardziej wzniośle niż ja. Zresztą sami przeczytajcie:

Uzdrowiciel i wybawiciel w najtrudniejszych bitwach – Oddany Kapłan jest niezbędną postacią w drużynie, która nie raz odwróci losy bitwy dzięki umiejętności leczenia i zapobiegania obrażeniom wśród swoich kompanów. Wspierający inne klasy postaci zarówno w obranie, jak i w czasie ataku, Oddany Kapłan będzie doskonałym uzupełnieniem Waszej przygody.

Książki fantastyczne

"Piasek" – wyniki konkursu

Dodała: , · Komentarzy: 0

Konkurs, w którym do wygrania były egzemplarze książki "Piasek" zakończył się. Gratulujemy zwycięzcom i od razu prezentujemy wyniki, a także oczywiście zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

1. Pytanie: Jak się nazywała pustynia, z którą zmagają się bohaterowie "Piasku"?
Odpowiedź: Mutaharika

2. Pytanie: Jaki jest tytuł opowiadania, które rozgrywa się w świecie "Piasku", opublikowanego w 2012 roku w "Fantastyka Wydanie Specjalne"?
Odpowiedź" "Anioł na Piasku"

3. Pytanie: Jak się nazywają ludzie, którzy walczą z żywiołem pustyni/z Mutahariką?
Odpowiedź: Wiążący Piasek lub samo Wiążący

Zwycięzcy:

  • Agnieszka S. z Szamotuł
  • Patryk M. z Jastrzębia-Zdrój
  • Michał S. z Kraśnika

Dziękujemy wydawnictwu Novae Res za ufundowanie nagród.

Lineage II: The Chaotic Chronicles

Informacja prasowa

Firma Innova, wydawca gier MMORPG z przyjemnością ogłasza, iż pracę nad polską wersją Lindvior, najnowszego dodatku do gry Lineage II, są już na zaawansowanym etapie. Dzięki temu gracze, którzy rozpoczęli swoją przygodę na niedawno uruchomionym dedykowanym serwerze Lilith już niedługo będą mogli cieszyć się nową zawartością w kultowej grze MMORPG.

lineage 2, lindvior

W ramach dodatku pojawią się liczne zmiany i nowinki. Do gry powrócą 34 klasy postaci, co ucieszy wszystkich doświadczonych graczy, którzy doceniają możliwość personalizacji rozgrywki pod własne upodobania.

Wczytywanie...