Wywiady z Mistrzami Gier, Lochów i Podziemi

Dosłownie w ostatnim momencie, ale udało się! Publikujemy trzecią odsłonę naszego comiesięcznego cyklu "Wywiadów z Mistrzami Gier, Lochów i Podziemi". Tym razem przepytaliśmy znanego w polskiej blogosferze RPG mistrza gry, gracza oraz teoretyka gier fabularnych – Michała "von Mansfelda" Przygodzkiego – autora blogu Allgemeine Festung.

wywiad rpg, von mansfeld

Zapraszam do lektury tekstu: Teoria i praktyka RPG – wywiad z Michałem "von Mansfeldem" Przygodzkim

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

dziewczyna w stalowym gorsecie

Pod koniec lata, 30 sierpnia 2013 roku, do księgarń zawita pierwszy tom serii "Steampunk Chronicles" – Dziewczyna w stalowym gorsecie autorstwa Kady Cross.

Skrzyżowanie epoki wiktoriańskiej z X-Menami

Szesnastoletnia Finley Jayne nie ma nikogo i niczego za wyjątkiem pewnej rzeczy, która znajduje się w jej wnętrzu.

Ciemna strona bohaterki sprawia, że jest ona zdolna zabić. W dodatku bardzo mocnym ciosem. Tylko jeden człowiek widzi magiczną aurę otaczającą dziewczynę.

Powieść osadzona w XIX wiecznej Anglii, która przenosi czytelnika w świat pełen przygód.

Kady Cross to pseudonim bestsellerowej autorki USA Today – Kathryn Smith. Pisarka mieszka w Connecticut z mężem i ukochanymi kotami. Uwielbia występować z zespołem rockowym, wietnamską kuchnię i makijaże (jest wręcz uzależniona od filmików samouczków na YouTube). Kiedy nie pisze, ogląda ulubione programy telewizyjne, czyta książki lub produkuje kosmetyki własnego autorstwa.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

rycerz lata

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich wielbicieli cyklu "Akt Dresdena". Kolejny tom serii o tytule Rycerz lata pojawi się w księgarniach już 9 sierpnia! Przypomnę, że była to wcześniej najbardziej optymistyczna data jego premiery, którą na szczęście udało dotrzymać.

Oto Harry Dresden – pierwszy (i jedyny) w Chicago magiczny prywatny detektyw. Okazuje się bowiem, że „zwyczajny” świat pełen jest istot dziwnych i magicznych, a większość z nich niezbyt dobrze zgadza się z ludźmi.

Odkąd jego dziewczyna wyjechała z miasta, by jakoś poradzić sobie z nowo odkrytym apetytem na krew, Harry jest przybity i załamany. Nie ma z czego płacić czynszu. Unika kontaktów z przyjaciółmi. Nie pamięta, kiedy ostatni raz brał prysznic. I kiedy już się wydaje, że gorzej być nie może, pojawia się królowa Zimowego Dworu elfów, przedstawiając mu propozycję nie do odrzucenia. Harry musi odkryć, kto zamordował rycerza Lata, prawą rękę królowej Letniego Dworu, i oczyścić królową Zimy z podejrzeń...Sprawa wydaje się prosta, ale polityka elfów rzadko taka bywa. Dodatkowo, Harry odkrywa, że los świata zależy od jego śledztwa. Ale żadnych nacisków...

Magia – może człowieka zabić.

Dungeons&Dragons

7 czerwca Wizards of the Coast opublikował kolejną już wersję playtestu edycji "Next". Wśród zmian warto w zasadzie wymienić jedynie dodanie nowych ras (gnomów, półorków oraz półelfów). Pozostałe uaktualnienia tyczą się jedynie retuszu mechaniki gry – np. zmieniono sposób naliczania obrażeń trafienia krytycznego czy zasady działania niektórych zaklęć.

d

Każdy testujący dostał dziś ankietę do wypełnienia tematycznie związaną z odbiorem zmian wprowadzonych w czerwcowym uaktualnieniu, jak i przygód zawartych w "Next". W tym konwersji czwartoedycyjnego "Storm over Neverwinter".

Neverwinter

Jak informowaliśmy całkiem niedawno, wczoraj o 18 ruszyły beta testy polskiej wersji gry Cryptic Studios, Neverwinter. Z tej okazji wydawca, Perfect World Entertainment, opublikował intro w naszym rodzimym języku.

neverwinter

Szczerze mówiąc dubbing intra może nie wypadł jakoś strasznie źle, ale zdecydowanie wolę kwestie wygłaszane przez bohaterów w wersji anglojęzycznej. Moim zdaniem brzmią ciut bardziej naturalnie. Najlepiej jednak będzie jak sami wyrobicie sobie zdanie. Aby to ułatwić obydwa filmy zamieszczam w rozszerzonej części newsa. Nie zapomnijcie tylko podzielić się swoimi uwagami w komentarzach pod tekstem!

Książki fantastyczne

Krew tyrana – recenzja na GameExe!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Minęła dekada odkąd barbarzyńca Loethar bestialsko podbił ostatnie, najpotężniejsze królestwo Koalicji Denova – ale upragniony Urok Valisarów, nieodparta zdolność narzucania własnej woli i kontrolowania innych, nadal wymyka mu się z rąk, choć wymordował królewskie rodziny Koalicji i posmakował krwi Valisarów. Jednak nie zabił wszystkich…

Młody książę Leonel, który potajemnie umknął przed gniewem Loethara, wyrósł na mężczyznę pod opieką osławionego banity Kilta Farisa. Teraz młodziutki król pragnie znacznie więcej niż należnego mu tronu Penraven – łaknie zemsty. Jednak nie wszyscy mieszkańcy zniewolonego Penraven chcą rządów Leonela; Loetharowi przez dziesięć lat udało się zjednoczyć królestwa Koalicji w pokojowe, kwitnące imperium.

Zapraszamy do przeczytania recenzji, a także do wzięcia udziału w konkursie!

Kiedy rozstawaliśmy się z Leonelem, w pierwszej części trylogii Valisarów pt. “Królewski wygananiec”, składał właśnie uroczystą przysięgę, że nie tylko odbije Penraven z rąk samozwańczego imperatora Loethara, ale także pomści śmierć swojej rodziny. Składał ją przed Cyreną, boginią w postaci pół kobiety pół węża, która chcąc pomóc mu w tej trudnej misji wyjawiła mu kilka sekretów rodu Valisarów. Niestety te wzbudziły w chłopcu jeszcze więcej wątpliwości i pytań. Muszę przyznać, że chociaż na początku książka zrobiła na mnie całkiem przyjemne wrażenie, przy okazji tomu drugiego musiałam zrobić sobie małe powtórzenie, ponieważ poza losem Leonela i Freatha nie pamiętałam kompletnie nic.

Czytaj dalej...

Pillars of Eternity

Screeny z Project Eternity

Dodał: , · Komentarzy: 10

Cóż, ten news nie będzie obfitował w słowa, ale treści w nim nie zabraknie. W końcu nie bez powodów mówi się, że obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Jak podaje RPG CODEX na stronie GameStar pojawiła się galeria zapełniona screenami pochodzącymi z gry Obsidianów.

project eternity, drużyna

Na oficjalnym forum gry szef zespołu projektującego Eternity, J. E. Sawyer, informuje, że te obrazy nie pochodzą jeszcze ze skończonego fragmentu Projektu. Można rzec iż wciąż opatrzone są notą "work-in-progress". Pod spodem znajdziecie kolejne screeny, jak i link do galerii na stronie GameStar, gdzie znajduje się jeszcze więcej screenshotów z Project Eternity.

Wczytywanie...