Książki fantastyczne

REBISowe premiery w sierpniu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niewiele dni pozostało do rozpoczęcia kolejnego miesiąca – sierpnia. Co to oznacza? Cóż, większość zapewne odpowie, że połowa wakacji minęła jak jeden dzień. Coś w tym prawdy jest, ale nie zapominajmy, że dany nam wolny czas można sobie uprzyjemnić czytając dobrą książkę. I tak właśnie myśli wydawnictwo Rebis, które na sierpień przyszykowało masę ciekawych premier.

człowiek z wysokiego zamku, rebis, okładka,

CZŁOWIEK Z WYSOKIEGO ZAMKU – premiera 3 sierpnia

Stany Zjednoczone, rok 1962. W San Francisco I Cing, chińska księga wróżebna, jest równie często używana jak książka telefoniczna, pod Golden Gate swobodnie przepływają japońskie lotniskowce, a w porcie lotniczym lądują rakiety pasażerskie Lufthansy. Wkrótce minie 20 lat, odkąd państwa Osi wygrały wojnę, i Amerykanów zajmuje głównie to, kto zostanie kanclerzem Rzeszy po Bormannie...

Czy to jednak nie jest jakaś ułuda, rzeczywistość na poły tylko spełniona albo jedna z wielu?

Odpowiedzi, jakie zaczyna dawać niektórym osobom I Cing, zdają się na to wskazywać...

lot nocnych jastrzębi, rebis, okładka

LOT NOCNYCH JASTRZĘBI – premiera 10 sierpnia

Raymond E. Feist, autor z topu listy bestsellerów "New York Timesa", powraca do magicznego świata, nad którym znów zbierają się czarne chmury... Zaczyna się właśnie Wojna Mroku!

Mrożąca krew w żyłach wizja ogromnej armii, która pojawia się w samym sercu Midkemii, by przynieść jej śmierć i zniszczenie, budzi w środku nocy potężnego maga imieniem Pug. Nawet wielka potęga Tsuranuanni nie może powstrzymać najazdu obcej rasy. Tymczasem w odległym mieście Stardock dwaj bracia zupełnie nieprzygotowani do tak poważnej misji otrzymają szansę dołączenia do Konklawe Cieni. Mają pomóc w ujawnieniu spisku sięgającego szczytów władzy. Sieć intryg snuje starożytna Gildia Śmierci – klan bezlitosnych zabójców, których przerażeni ludzie ochrzcili mianem Nocnych Jastrzębi!

Książki fantastyczne
słońce słońc, recenzja, ars machina, karl schroeder, virga

Nadszedł czas, aby opublikować recenzję "Słońca Słońc", najnowszej pozycji wydanej przez Ars Machinę. Czy warto przeczytać książkę Karla Schroedera? Przekonajcie się sami!

Po poprzedniej książce wydanej przez wydawnictwo "Ars Machina" wiedziałem, że kolejna pozycja, jaką wybiorą do przedstawienia polskim czytelnikom będzie równie dobra, a może nawet lepsza. "Rozgwiazda" Petera Wattsa postawiła poprzeczkę niezwykle wysoko, ale skoro sam Watts do spółki z Larrym Nivenem zachwalali dzieło Karla Schroedera, zasiadłem do czytania jego książki dosyć spokojny o jej poziom. Jak się okazało, nie byłem bardzo daleki od prawdy.

"Słońce Słońc" to Pierwsza Księga Virgi, pięciotomowego cyklu autorstwa wspomnianego już Karla Schroedera. Akcja książki toczy się w dalekiej przyszłości, w świecie znanym pod nazwą Virga. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że owa Virga, to wypełniony powietrzem balon, w którym można znaleźć jeszcze tylko kawałki skał, przemierzające przestrzeń kule wody i różne dziwaczne stworzenia – od malutkich owadów zbierających "paliwo" dla słońc, aż do gigantycznych robali przewyższających rozmiarem spore miasto. Ludzie zamieszkujący to uniwersum nie znają pojęcia stałego lądu czy gór, a żyją w zawieszonych w przestrzeni miastach i miasteczkach, które, dzięki ruchowi kołowemu, wytwarzają coś, co można nazwać namiastką grawitacji. Reszta przestrzeni oferuje jedynie stan nieważkości.

Centralnym punktem Virgi jest "Słońce Słońc", Candesce, olbrzymie słońce uznawane za matkę wszystkich ognistych gwiazd porozsiewanych w różnych miejscach tego ciekawego świata. Oczywiście byłoby zbyt miło, gdyby ciepłe światło docierało do najdalszych zakątków balona. Tam, gdzie nie dociera już nawet najmniejszy promyk, znajduje się zima. Czarna, mroźna przestrzeń, która oferuje swoje wątpliwe dobra jedynie renegatom, wygnańcom czy bandom powietrznych piratów, którzy korzystają z faktu, że mało kto zapuszcza się na tamte tereny.

Czytaj dalej...

TERA: The Exiled Realm of Arborea

TERA – nowe screenshoty!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

Pozostały trzy tygodnie do targów Gamescom, na których firma Frogster ujawni więcej informacji na temat nadchodzącego MMORPG TERA. Aby zaostrzyć Wasz apetyt, przedstawimy kolejną porcję screenshotów.

tera, frogster, screenshot, screen

Najnowsze screeny przedstawiają wojowników Vulcans: piekielnie niebezpiecznych żołnierzy, mających wyjątkowo mroczną przeszłość w świecie TERA. Zamieszkujący „Timeless Woods”, Vulcans strzegą terytorium uważanego przez ich mistrzów – Lokians – za święte. Bądź czujny, a już wkrótce zauważysz, że wcześniejsza lojalność wcale nie ciąży na sumieniu tych niebezpiecznych bestii.

Magicka

Magicka – dziś premiera!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

magicka, cenega, okładka, paradox interactive

Cenega, oficjalny partner firmy Paradox Interactive w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech z przyjemnością informuje, że dziś ma swoją premierę Magicka, satyryczny hack’n’slash umieszczony w realiach fantasy, opartych na mitologii nordyckiej. Pudełkowa, polska wersja językowa gry na PC już dziś dostępna jest we wszystkich dobrych sklepach w Polsce.

Magicka jest grą umieszczoną w fantastycznym świecie Midgardu, gdzie zasady ustala magia żywiołów, gobliny i trolle są zupełnie nieszkodliwe (no może trochę…), a w wioskach mieszkają sami sarkastyczni mądrale. Historia zaczyna się w czasie wielkiego kryzysu, składając na twe barki odpowiedzialne zadanie – stolica Hávindr jest pod ostrzałem, musisz więc opuścić swój wygodny, wypełniony pysznymi hot-dogami i fantazyjnymi serami zamek, ruszając w pośpiechu na pomoc królowi. Podczas podróży będziesz przedzierać się przez 13 poziomów, a każdy z nich jest jeszcze bardziej wymagający od poprzedniego. Będziesz korzystać z pomocy magicznych zaklęć, łączonych dowolnie z ośmiu elementów. Z biegiem czasu nabywać będziesz coraz subtelniejszych umiejętności w pięknej sztuce unicestwienia wrogów – pomoże ci w tym niesamowita, starożytna magia. Gdyby tego było mało, możesz sprawdzić się w wielu trybach wyzwań i pojedynkować się ze swoimi przyjaciółmi (lub wrogami) w trybie walki PvP.

Mythos

Informacja prasowa

Biedne potwory! Już wystarczająco długo ostrza były tępione na przeróżnych bestiach, zamieszkujących świat Uld. Nadszedł czas, aby gracze wykorzystali je do pocięcia kogoś innego! Nowa aktualizacja Mythos pozwoli oderwać się od codziennego pustoszenia lochów. Oprócz nowego systemu Mistrza Lochów i podniesienia maksymalnego poziomu postaci do 51, czeka na Was system PvP o nazwie Lamento. W widowiskowych pojedynkach na arenie, fani Hack’n’Slash będą mogli pokazać, kto rządzi na ubitej ziemi.

Wraz z osiągnięciem poziomu 50, gracze mogą udać się na Niebiańską Wyspę i u Mistrza Lamento zgłosić się do walki na arenie. Samemu lub z towarzyszem, gracze mogą wziąć udział w walkach 1 na 1 bądź 2 na 2. Przeciwnik zostanie dobrany losowo, a następnie wszyscy zostaną przeniesieni na miejsce jatki. Czeka ich wieczna chwała lub gorzki koniec w kałuży krwi.

Nie dla pijących

Na arenach w kształcie okręgu, walczący staną przeciwko sobie, otoczeni wrzawą żądnej krwi publiki. Nie będą jednak sami. Oprócz wrogiej drużyny na arenie znajdzie się też trochę potworów – mięso armatnie dla klas, które wykorzystują zwłoki do swoich sztuczek. Wraz z granatami i opatrunkami, na tym kończy się lista dostępnej pomocy. Mikstury nie mogą być używane. W razie przedwczesnej (co na arenie może się zdarzyć) śmierci, polegli mogą oglądać poczynania swojego partnera z drużyny w starciu z wrogiem. Wygrywa ta drużyna, której członek pozostanie przy życiu do samego końca. Zwycięzcy pojedynku otrzymują nagrody w postaci punktów Lamento, które mogą wymienić na niezidentyfikowane, ale wyjątkowo potężne bronie, zbroje, a nawet zwierzaki u specjalnego handlarza.

Polcon 2011

Niebo dla fantastów!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Informacja prasowa

Na Polconie spotkacie nie tylko naszego aniołka! Nieba przybliżą Wam również sławy polskiej fantastyki, takie jak Łukasz Orbitowski (nasz gość honorowy), Jacek Dukaj, Anna Brzezińska, Jakub Ćwiek, Anna Kańtoch, Robert Wegner czy Rafał Ziemkiewicz!

Ale to nie wszyscy goście Polconu, zjawią się na nim również Wit Szostak, Szczepan Twardoch, Maciej Parowski, Marek Huberath, Magdalena Kozak, Andrzej Ziemiański, Ewa Białołęcka, Jacek Inglot, Maciej Guzek, Wojciech Szyda, Rafał Kosik, Paweł Matuszek oraz Michał Protasiuk!

Książki fantastyczne

Ziemia, powietrze, ogień i... budyń

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

ziemia powietrze ogień i budyń, tom holt, prószyński, okładka

Napisane z niezwykłym polotem,

niespotykanie zwariowane,

skrzące się dowcipem

J. W. Wells to z pozoru poważne przedsiębiorstwo, tak naprawdę jednak firma, która wypłaca Paulowi Carpenterowi pensję, jest nadzwyczaj złowrogą organizacją z niezmiernie dziwacznym kierownictwem.

Paul już myślał, że zaczyna się orientować w sytuacji (zwłaszcza kiedy zakochał się bez pamięci w swojej niewytłumaczalnie ponętnej koleżance Sophie), ale gdy pracuje się w J. W. Wells, śmierć zawsze jest tuż, w odróżnieniu od wiecznie nieobecnego zszywacza. Nasz zakochany na śmierć bohater wkrótce odkryje, że w oku obserwatora jest nie piękno, lecz budyń. I że strasznie piecze.

Niesłychanie zabawne opowieści fantastyczne Toma Holta zaludnione są przez złe gobliny, irytujące duszki i ludzi takich jak my. Sęk w tym, że nie zawsze da się poznać, kto jest kim.

Deus Ex: Bunt Ludzkości
deus ex: bunt ludzkości

Wielokrotnie już wspomniałem, że „Deus Ex: Bunt Ludzkości”, obok intrygi opierającej się na zemście Adama Jensena, będzie starał się przekazać głębszą myśl, skłaniającą do refleksji i ożywczych dysput. Skomplikowane dylematy bioetyczne, to tak naprawdę śliska i niesamowicie trudna do rozstrzygnięcia kwestia. Idee poprawy niedostatków, przywrócenia pełnej funkcjonalności osobom niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie czy zwalczanie bezpłodności, są niezwykle szczytne oraz warte promowania. Problem jednak leży w tym, czy ludzkość będzie znała umiar i nie uzależni się od technologii? Nie zatraci w pewnym momencie swojego człowieczeństwa i nie zacznie bawić się w Boga? Jaka jest szansa, że piękna inicjatywa nie przerodzi się w coś zatrważającego? W końcu każdy zna historię Alfreda Nobla i jego dynamitu.

Podobnie jest z augmentacją – początkowo miała ona pomóc ciężko chorym ludziom powrócić do społeczeństwa, zagwarantować im równość i możliwości, które, zdawało się, bezpowrotnie utracili. Potem jednak do głosu zaczęły dochodzić korporacje i biznesmeni stojący za nimi. Osoby nie zainteresowane dobrem bliźniego, a stanem swojego konta i mozolnym powiększaniem potęgi. Wszczepy, implanty i nowoczesne protezy, stały się dostępne dla wszystkich i zaczęły wypaczać pierwotną ideę (wykorzystywanie augmentacji do celów wojennych, nowoczesny wyścig szczurów, krystalizowanie się nowych form dyskryminacji). Bezduszni przedsiębiorcy, starający się zrobić ze swojego gatunku bezwolne owce, zależne od ich woli? Może wizjonerzy, którzy doprowadzili do kolejnej ewolucji organizmu ludzkiego?

Ciężkich orzech do zgryzienia. Eidos Montreal pokazał nam już piękną wizję świata, promowaną przez Sarif Industries, a dziś zdecydował się zaprezentować drugą stronę barykady. Rzeczywistość okazuje się nie tak różowa i pokazuje swoje brutalne oblicze. Szczerze polecam, jeden z najciekawszych zwiastunów tego roku.

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu "Słońce Słońc"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czas na wyniki konkursu "Słońce Słońc"! Wczoraj, przynajmniej na Pomorzu, tytułowego słońca nie zabrakło, w przeciwieństwie do dnia dzisiejszego. Może więc uda się je przywołać, ogłaszając wyniki dzień później ;)

słońce słońc

Odpowiedzi:

  • "Virga" liczy sobie pięć ksiąg,
  • Autor książki jest Kanadyjczykiem,
  • "Ars Machina" wydała do tej pory trzy książki.

Zwycięzcy:

  • Jarosław M. z Pińczyc
  • Jolanta Z. z Wronek
  • Konrad S. z Lubartowa

Serdecznie gratulujemy wszystkim szczęśliwcom, a pozostałym życzymy tego zagubionego szczęścia w kolejnych naszych konkursach (których wyniki powinny pojawić się na czas ;))!

Dziękujemy wydawnictwu Ars Machina za zasponsorowane nagrody.

Wczytywanie...