Gra o tron
a dance with dragons

Tak jest, moi drodzy. George R. R. Martin postawił swoich wiernych fanów przed niemałym wyzwaniem, w którym poddał testowi ich najszlachetniejsze cnoty – oddanie, wierność czy cierpliwość. To było pięć długich lat, w których królowały złudne nadzieje, głośne złorzeczenia na autora i ciche modlitwy w kuluarach. Marzenie było tylko jedno, ale można było o nim jedynie szeptać, gdyż stawało się tak delikatne i kruche, że wystarczyło tylko podnieść głos, a odleciałoby do odległych krain, gdzieś poza zasięgiem ludzkiego postrzegania. Rozpadałoby się na drobniutkie kawałeczki, a czytelnicy mogliby tylko bezsilnie obserwować, jak wraz z nim rozrywana jest część ich nieskazitelnej duszy. Sen był tylko jeden i zaiste porażał swoim pięknem – choć raz zatańczyć ze smokami. Dzięki Siedmiu, już za kilka miesięcy on się ziści.

Na rynku anglosaskim „Taniec ze smokami” zadebiutował lekko ponad dwa tygodnie temu, a my wciąż niecierpliwie czekamy na przekład tego dzieła. W wydawnictwie „Zysk i S-ka” siedzą jednak inteligentni ludzie, którzy szybko zapowiedzieli, że przetłumaczenie książki jest ich najwyższym priorytetem. Trudno się temu dziwić, gdyż każdy trzeźwo myślący człowiek zauważy, że „Pieśń Lodu i Ognia” sprzedaje się obecnie w naszym kraju na pniu, tworząc rwącą rzekę pieniędzy, zmierzającą wprost do skarbca firmy z Poznania. Takie okazje zwyczajnie trzeba wykorzystywać.

Dlatego też, „Taniec ze smokami” trafi na rodzime półki sklepowe już 15 listopada – szybko, zważywszy na to, że książka ma ponad tysiąc stron bitego tekstu. Miejmy nadzieje, że te wszystkie miesiące oczekiwania były tego warte, inaczej rozczarowanie będzie gigantyczne. Tak czy siak, ja już odliczam dni z niecierpliwością.

Star Wars: The Old Republic

Na udostępniony materiale z tegorocznego ComicConu jeden z twórców sieciowego Star Wars: The Old Republic, Dallas Diciknson, opowiada o systemie rozmów, bardzo przypominającym ten z "Mass Effect", oraz walki z rozróżnieniem na różne klasy postaci.

Pod nazwą "Essels" kryje się należący do Republiki statek wiozący prominentnych przedstawicieli Senatu. Okręt ten został zaatakowany przez siły Wielkiego Moffa Kilrana. Będzie można odwiedzić statek niedługo po opuszczeniu początkowej planety przypisanej danej klasie. Głównym bossem "Esseles" będzie Mandalorianin zwany Żelazną Pięścią (Ironfist).

Diablo III

Beta Diablo III

Dodał: , · Komentarzy: 0

Portal diablo.incgamers.com – ten sam, na którym pojawił się wcześniej screen z rzekomej wersji beta trzeciej części Diablo, oficjalnie potwierdził, że wspomniane zdjęcie nie było żartem czy fotomontażem.

biablo iii

Beta Diablo III jest bardzo krótka i nie służy bynajmniej balansowi umiejętności czy klas postaci. Jest to typowa wersja beta, która zawiera pewien wycinek gry i pozwala na przetestowanie gry pod względem technicznym, czyli m.in wyeliminowanie dostrzeżonych błędów. W udostępnionej do testów zawartości zobaczymy kawałek pierwszego aktu, zaś naszym ostatnim dostępnym zadaniem będzie zabicie Króla Leorica.

Blizzard będzie poszukiwał beta-testerów (wspomniany portal mówi o liczbie 20.000 osób). Rzecz jasna, liczba ta będzie stosunkowo mała, by z czasem wzrosnąć. Same testy mają potrwać około 3 miesięcy.

Czyżby gra była bliska ukończeniu i w końcu poznamy jakąś przybliżoną datę premiery?

Gra o tron

Pojawiły się już pierwsze zdjęcia z planu drugiego sezonu serialu Gry o Tron, będącej adaptacją prozy George'a R.R Martina.

gra o trongra o tron

Możemy na nich zobaczyć Posągi Siedmiu. Serial będzie kontynuował losy Joeffrey'a Baratheona, który obejmuje tron po śmierci swego ojca. Tymczasem prawa do korony roszczą sobie także bracia zmarłego króla, zaś na północy rośnie w siłę rebelia pod wodzą dziedzica rodu Starków.

gra o trongra o tron

Za Wąskim Morzem Daenerys kontynuuje swoją podróż z dopiero co wyklutymi smokami, aby poznać swoje przeznaczenie.

GameExe View

Kolejna aktualizacja GameExe View

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pogoda w ostatnich tygodniach wybitnie nas nie rozpieszczała, skutecznie niwecząc większość ambitnych planów, które sobie wyznaczyliśmy. Nic tylko załamać się i smęcić nad ciężkim losem przy kuflu jasnego pełnego. Na szczęście deszczowy lipcopad chyli się ku końcowi i wszystko wskazuje na to, że wreszcie nadejdą dni, które przypomną nam, iż mamy sezon wakacyjny.

Zespół GameExe View jednak nie załamywał rąk i starał się maksymalnie wykorzystać ten trudny okres, w efekcie czego dostarczył nam kolejny kawał soczystej aktualizacji, ku Waszej uciesze. Najlepsze lekarstwo na kaca (również tego moralnego) i istne panaceum na nudę. Ponownie mamy do czynienia z zestawem mieszanym, więc sami musicie się przekonać, co tym razem trafiło na złotą tacę. Jak zwykle, serdecznie zapraszam i polecam.

Grim Dawn

Okultyści i ich chowańce

Dodał: , · Komentarzy: 2

Minęło trochę czasu, niektórzy powiedzieliby, że nawet sporo, od moich ostatnich wieści na temat Grim Dawn, więc postanowiłem się zrehabilitować i przedstawić po trosze, co też się zmieniło.

Grim DawnGrim Dawn

Prócz kilkunastu zdjęć przedstawiających kilka widoków starć z różnorodnymi maszkarami, wreszcie ujawniono wygląd okna ekwipunku – najistotniejszego okna, przy którym spędzamy zazwyczaj dość dużo czasu. Ukazane są dwie wersje – wczesna oraz późniejsza wersja alfa. Rewolucji się nie uświadczy, ale źle również to nie wygląda. Z rzutów ekranowych można również wywnioskować, że rozgrywka będzie obfitować w mnóstwo okazji do nabicia pokaźnych poziomów i rozwijania swojej postaci do dziecka bogów.

Dungeons&Dragons

Melora w Dragonie #401

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejna zapowiedź zawartości 401 numeru płatnego Dragona przynosi informacje na temat bogini Melory.

Wielu widzi w niej jedynie patronkę dzikiej natury. Zimna i obojętna na tytuły czy zaszczyty ludzi, budzi wśród nich strach. Postrzega się ją jako obojętną wobec potrzeb mieszkańców miast.

melora, dragon

Jednak wszyscy ci zapominają, że Melora niegdyś polowała na zagrożenia zarówno dla swojego, dzikiego świata, jak dla cywilizacji.

Spis zawartości 401 numeru Dragona znajdziecie pod tym adresem.

Tłusty Czwartek

Wszystko lubi się psuć. Ludzie, psy rowery, nawet ulubiony zespół muzyczny pewnego dnia postanawia przygrywać wymalowanym paniom podczas programów śniadaniowych. Trzeba korzystać, póki coś jest dobre, dlatego nie oddałem sterów nikomu innemu i raz jeszcze przypadło mi w udziale przygotowanie "tłustej" aktualizacji.

vegas

A wszystko zaczęło się lata temu. Za siedmioma mostami, za ośmioma platformami wiertniczymi i po paczce papierosów... Mówiąc prościej – każdy Amerykanin, którego drażniły sztywne normy prawne, jechał do specjalnego miejsca, gdzie mógł zaznać powrotu króla na długo przed tym, jak to mogliśmy sobie oglądać przy okazji wycieczki pewnego hobbita. A co, jeśli ten miły zwyczaj nagle się popsuje?

Media donoszą, że coraz mniej osób pragnie właśnie tak związać się na całe życie. A głupi są, bo trzeba korzystać. Potem przyjdzie taki atomowy prawdziwek i co – będą żałować. Zupełnie jak tamci, o których spisaliśmy rzewne historyjki. Chcecie ich poznać?

Seriale

Plakaty z "The Secret Circle"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zapowiadany jako kolejny serial twórcy Vampire Diaries, The Secret Circle ma już swoje pierwsze oficjalne plakaty.

the secret circlethe secret circlethe secret circle

Serial opowiada o grupce nastolatków o niezwykłych umiejętnościach. Główna bohaterka, Cassie Blake, zmuszona jest do przeprowadzki do nowego miasta. Już na miejscu odkrywa, że posiada moce czarownicy, dzięki czemu może należeć do kręgu wtajemniczonych.

Mass Effect

Mass Effect w CD-Action 8/2011

Dodał: , · Komentarzy: 14

Drugiego sierpnia do sprzedaży trafi najnowszy numer miesięcznika CD-Action. Wśród pełnych wersji znajdziemy pierwszą część gry Mass Effect wraz z oficjalnym dodatkiem.

cd action, mass effect

Ponadto, na krążku umieszczono także przygodówkę dla najmłodszych Rayman: Szalone Kórliki 2 oraz obie części przygodówki spod znaku Syberia.

W środku fanów RPG powinien zainteresować obszerny artykuł o nadchodzącej drugiej odsłonie sieciowego Guild Wars, jak też cztery strony o szóstej odsłonie serii Heroes.

Wśród publicystyki warto wspomnieć o tekście "Polegli wiedźmini", który zaprezentuje projekty mniej lub bardziej udanych gier i dodatków o świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Najnowszy CD-Action do nabycia od wtorku w cenie 15.99 PLN.

Wczytywanie...