Książki fantastyczne

"Córka Imperium" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś zasoby GameExe zostały poszerzone o recenzję Córki Imperium, którą wznowiło wydawnictwo REBIS.

corka imperium

Książka opowiada historię Mary Acoma, która niespodziewanie zostaje głową rodu, nad którym zawisło widmo zagłady. Czy poradzi sobie z tą typowo męską rolą i jakich sztuczek będzie musiała użyć, by uchronić rodzinne posiadłości i honor, przekonacie się z naszej recenzji.

Raymond E. Feist oraz Janny Wurts to autorzy, którzy do niedawna pozostawali dla mnie całkiem obcy. Teraz, dzięki Wydawnictwu Rebis, miałem okazję zapoznać się z „Córką imperium” – pierwszym tomem trylogii, który we wznowionym wydaniu trafił do naszych księgarń.

Przyznam szczerze, że nie miałem żadnych oczekiwań względem tego tytułu. Krótki opis, reklamujący książkę jako walkę o rodzinne dziedzictwo, nie wydawał się bynajmniej odpychający, ale już strona z podziękowaniami zwróciła moją uwagę. Znalazł się tam wpis odnośnie wycieczki do Korei i szybko przewróciłem kolejne strony, by przekonać się, czy „Córka imperium” przypadkiem nie korzysta z bogatej i wciąż nieco tajemniczej dla Europejczyków kultury Dalekiego Wschodu.

Czytaj dalej...

Baldur's Gate II: Cienie Amn

L'f w swoim sanktuarium na łamach forum Children of Bhaal zaprezentował nowości graficzne, które znajdą się w jego modyfikacji do drugiej części Wrót Baldura wraz z oficjalnym dodatkiem – mowa o Dniach V.

dni v, bladurs gate iidni v, bladurs gate ii

Jak zapewnia autor, gotowych jest już większość z 36 nowych obszarów. Nawiązują one do poprzedniej modyfikacji, Pieśni Władającej. W Dniach V poznamy piękny świat Aovenore, w którym czeka nas kilka zadań do wykonania. Oczywiście głównym celem będzie powrót na Toril, ale po drodze czeka nas sporo walki i jeszcze więcej dialogów – autor podkreśla tym samym, że dąży do modelu znanego z Planescape: Torment.

Zapowiedź graficzna jest dostępna na forum Children of Bhaal pod tym adresem, zaś tutaj więcej informacji na temat samej modyfikacji.

Filmy fantastyczne

Do sieci trafiły zdjęcia Toma Hardy'ego w kostiumie Bane'a, która to postać pojawi się w nadchodzącej kolejnej filmowej części przygód Batmana – The Dark Knight Rises.

batman, the dark knight risesbatman, the dark knight rises

Ponadto pojawiło się też nowe wideo, na którym możemy zobaczyć Bane'a ("Zgubę" w polskiej wersji). Znajdziecie je w rozszerzeniu newsa.

Konwenty

Warszawski fanklub Star Wars "Centerpoint" zaprasza wszystkich miłośników Gwiezdnych Wojen ze stolicy i okolic na spotkanie, które odbędzie się 6 sierpnia.

star wars, star wars fanklub

W planach spotkania przewidziano:

  • prelekcję dotyczącą historię Sithów
  • Star Wars Miniatures – nauka gry
  • rozmowy dotyczące Gwiezdnych Wojen
  • ustalenia dotyczące funkcjonowania fanklubu

Start 6 sierpnia (sobota) o godzinie 16.00 w Służewskim Domu Kultury przy ulicy Puławskiej 225. Więcej informacji na stronie fanklubu.

Zamojskie spotkania z fantastyką 2011

Boski Cosplay

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Apollo, opiekun sztuki stwierdził, że chce, by uczestnicy konwentu oddali cześć bogom w formie cosplay`u. Żadnego klęczenia, formułek, darów, a jedynie odegranie wybranej postaci przy dobranej własnousznie muzyce! Zeus i Ozyrys, żądni czci, zgodzili się, by uczestnicy cosplay`u dostali 50% zniżkę na wejściówki na konwent (zwrot pieniędzy po konkursie). Chętni na tę formę podziękowań władcom zaświatów za ZSzeF 2011 powinni wysłać na adres cosplay.zszef@o2.pl swoje dane personalne i kontaktowe, oraz dane przedstawianej postaci (imię, nazwisko, skąd pochodzi postać, wymagania sprzętowe, jak dźwięk, światło, jak największą grafikę przedstawiającą odtwarzaną postać) do 5.9.2011. Regulamin konkursu na stronie zszef.konwent.pl w zakładce INFO.

Książki fantastyczne

Kolejny tom cyklu „Upadli”

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

namiętność, upadli, okładka

„W każdym życiu wybiorę ciebie. Tak jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze”.

Trzeci tom uzależniającego cyklu UPADLI, w którym Luce musi poznać przeszłość, poznać prawdę i zmienić przeznaczenie.

Luce była gotowa umrzeć dla Daniela. I to właśnie robiła. Raz za razem. Luce i Daniel stale się odnajdywali, by wkrótce znowu zaznać bólu rozstania – Luce umierała, a Daniel pozostawał samotny i nieszczęśliwy. Czy oby na pewno tak musiało być...?

Luce jest pewna, że coś – lub ktoś – w jednym z jej wcześniejszych wcieleń może jej pomóc w obecnym. Dlatego wyrusza w najważniejszą podróż swojego życia – powraca w przeszłość, by na własne oczy zobaczyć, co ją łączyło z Danielem... i odnaleźć klucz, dzięki któremu ich miłość mogłaby przetrwać.

Cam i legiony aniołów oraz Wygnańców rozpaczliwie pragną pochwycić Luce, nikt jednak nie dąży do tego bardziej gorączkowo niż Daniel. Goni za Luce przez ich wspólne przeszłości, przerażony tym, co by się wydarzyło, gdyby zmieniła historię. Wtedy ich ponadczasowa miłość mogłaby zginąć... na zawsze.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

kraken, okładka

Kraken, najnowsza powieść Chiny Miéville’a, to jedna z najdziwniejszych, najzabawniejszych i najbardziej mrożących krew w żyłach książek, jakie można przeczytać zarówno w tym, jak również w dowolnym innym roku. Autor uchyla drzwi do Londynu, jakiego nie widuje się codziennie: to niezwykła metropolia, poruszana odwiecznymi prądami mitów i magii, miejsce, gdzie przestępcy, policjanci, kultyści i magowie uwikłani są w bezwzględną wojnę, która może wywołać – lub zatrzymać – ostateczny koniec.

Głęboko w skrzydle badawczym Muzeum Historii Naturalnej znajduje się bezcenny eksponat – jeden z tych, które trafiają się badaczom rzadziej niż raz na pokolenie – idealnie zachowana kałamarnica olbrzymia. Co może oznaczać nagłe, tajemnicze zniknięcie tego okazu?

Dla kustosza muzeum, Billy’ego Harrowa to jedynie początek drogi wiodącej w sam środek podziemnego Londynu, pełnego walczących kultów, surrealistycznej magii, apostatów i zawodowych zabójców. Możliwe, że istota, którą zakonserwował w formalinie jest nie tylko biologiczną ciekawostka – niektórzy uważają, że to sam bóg. Bóg, którego wyznawcy modlą się o koniec świata.

Mythos

Aktualizacje Mythos wystartowały

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Zapowiedziane aktualizacje Mythos wystartowały!

Potwory w Uld mogą naprawdę odetchnąć z ulgą. Od dzisiaj bowiem dostępny jest zapowiadany system Lamento, wprowadzając tym samym tryb PvP do Hack’n’Slash MMO Mythos. Trzymaj gardę i bądź czujny, prawdziwa walka właśnie się zaczęła.

To nie wszystko. Ze względu na system Lamento, najnowszy patch podnosi także maksymalny, możliwy do osiągnięcia poziom z 50-ego na… uwaga! aż 51-szy! Zgadza się, nikt nie spodziewał się tak gwałtownego wzrostu! Dodatkowo uruchomiony zostaje tryb „Władcy Lochów”, nagradzający cennymi przedmiotami tych graczy, którzy wyjątkowo szybko i skutecznie przedzierają się przez podziemia. Każdy może mieć swoje 15 minut sławy. Dlaczego 15? Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał pobić obecny rekord i znaleźć się na szczycie!

Aby uczcić wprowadzenie systemu „Mistrz Lochów”, wszyscy gracze, którzy ustanowią rekord w wybranym przez siebie lochu i pochwalą się odpowiednim zrzutem ekranu na naszych stronach społecznościowych, wezmą udział w losowaniu. Od dzisiaj, tj. 28.07.2011, aż do przyszłego czwartku 04.08.2011, każda osoba, która zgłosi się do konkursu ma szansę wygrać dodatkowe miejsce w plecaku na 30 dni oraz inne, specjalne korzyści dla wybranej przez siebie postaci.

Runes of Magic

Informacja prasowa

Nadchodzące dwa tygodnie będą pełne wrażeń dla wszystkich graczy darmowego MMORPG Runes of Magic. Wydawca Frogster ogłasza bowiem nowy konkurs, w którym łączna wartość nagród to około 40 tys. złotych! Nagrodą główną będzie prawdziwa sztabka złota o wartości 36 tys. złotych. Od 28 lipca, aż do 11 sierpnia, na wszystkich europejskich serwerach gry Runes of Magic trwać będzie event pt. „Poszukiwacze złota”. Ten, kto znajdzie się w gronie szczęśliwców i natrafi na Sztabkę Złota podczas swoich przygód w Taborei oraz zachowa ją w swoim plecaku, weźmie automatycznie udział w konkursie. Wspomniana sztabka może wypaść z każdego typu potworów w grze. Nie zapomnijcie tylko mieć jej przy sobie w dniu losowania!

okładka, runes of magic

Zabawa potrwa do czwartku, 11 sierpnia, do godziny 11:00. Wszystkie zabite w tym czasie bestie, będą mieć przy sobie również specjalną, Czarną Sztabkę. Po zgromadzeniu 50 takowych, gracze będą mogli raz dziennie wymienić je u odpowiedniego BNa na pakiet wartościowych przedmiotów. Dodatkowo w trakcie trwania konkursu inny BN będzie mógł zaopatrzyć każdego gracza w „Runy Gildii” i „Pakiety Kontrybucyjne Gildii”, wspomagające rozbudowę Zamku Gildii.

Wśród nagród dodatkowych, oprócz licznych przedmiotów wirtualnych, znajdzie się pakiet do grania firmy Rocca, składający się z myszki, klawiatury i słuchawek, a także srebrna sztabka o wartości około 2, 4 tys. złotych. Pamiętajcie, nagroda główna to prawdziwa sztabka złota!

Inne

Co prawda czwarta część serii Grand Theft Auto nie znajduje się w obrębie tematyki naszego portalu, ale pojawił się mod pozwalającym nam latać. I to nie byle kim – samym Supermanem!

grand theft auto iv, supermangrand theft auto iv, superman

Człowiek ze Stali wkracza do Liberty City i zastępuje dotychczasowy wizerunek naszego bohatera. Mod pozwala na latanie, jak też wszelką interakcję z otoczeniem i wchodzenie do budynków. Nie zapomniano oczywiście o ognistym spojrzeniu naszego herosa.

Opis dostępnych opcji, jak też szczegółowy (i dość skomplikowany na pierwszy rzut oka) proces instalacji znajdziecie pod tym adresem.

Wczytywanie...