Mass Effect

Mass Effect za grosze

Dodał: , · Komentarzy: 3

Nie grałeś jeszcze w Mass Effect? Czy może nawet nie kojarzysz tego tytułu? Wiedz sobie, że w obydwu przypadkach jest to wielki grzech w świecie cRPG, ale, dzięki dystrybutorowi EA Polska, możesz jeszcze nadrobić zaległości.

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą sequela zatytułowanego prosto i na temat Mass Effect 2, zainteresowani mogą zakupić pierwszą część tej gry za naprawdę niewielkie pieniądze – 29,00 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że oprawa graficzna i dźwiękowa nadal prezentują się miodnie, a fabuła zapada na długie miesiące w pamięci, to cena naprawdę wydaje się symboliczna. Zainteresowani mogą zakupić tytuł w usłudze EA Store pod tym adresem.

Książki fantastyczne

Recenzja książki pt. "Pałac"

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Mam niezmierną przyjemność poinformować, że dzisiejszego wieczora na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Wszystko za sprawą naszego redaktora, Tamc.'a, który, dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis, przeczytał i zrecenzował specjalnie dla Was książkę pt. "Pałac". Jakie wrażenie zrobiło na nim dzieło Chelsea Quinn Yarbro? Przeczytajcie recenzję i przekonajcie się!

"Tym razem Chelsea Quinn Yarbro porywa czytelnika do Florencji z XV wieku, gdzie Hrabia de Saint-Germain, główny bohater "Hotelu Transylvania", znany jest jako Francesco Rakoczy da San Germano. Pierwsze strony lektury poświęcone są wspaniałemu pałacowi, który najlepsi w swym fachu budowniczy stawiają na prośbę obcokrajowca, Rakoczego. Akcja w książce rozpoczyna się na pozór spokojnie, a pierwszy zastrzyk adrenaliny pojawia się wraz z kłopotami zdrowotnymi Laurenza di Piero de Medici, panującego we Florencji. Francesco Rakoczy, z racji swego wysokiego statusu, mógł i szybko stał się bliską osobą władcy. Mając ogromne doświadczenie w sztuce alchemii, sprawnie postawił diagnozę stwierdzając fakt, że władcy perły renesansu nie da się uchronić przed śmiercią, a jedynie trochę przedłużyć jego gasnące życie."

Borderlands: Mad Moxxi's Underdome Riot

DLC do Borderlands do kwadratu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Mad Moxxi's Underdome Riot

Zapewne wszyscy miłośnicy gry Borderlands wypatrywali z niecierpliwością dodatku The Zombie Island of dr Ned. Ogłaszamy zatem wszem i wobec, że można jednocześnie zaprzestać, jak i zacząć na nowo ostrzyć sobie zęby. Otóż pierwszy dodatek jest już dostępny na platformie Steam, natomiast wydawca gry zapowiedział kolejny! Tym razem będzie to Mad Moxxi's Underdome Riot, dodatek, który wprowadzi nieco zmian do samej struktury gry. Jego zawartość różni się znacznie od tego, co mieliśmy okazję oglądać do tej pory. Premiera została wyznaczona na 29 grudnia dla XBOX 360 i 7 stycznia dla PS3.

Książki fantastyczne

GONE: GŁÓD – zmiana daty premiery!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

gone znikneli: głód, okładka

Z niezmiernym żalem informujemy, że z rozmaitych przyczyn premiera drugiej części serii Michaela Granta "GONE" będzie miała miejsce w drugiej połowie lutego, a nie w styczniu, jak wcześniej zapowiadaliśmy. Czeka nas sporo pracy, a nie chcielibyśmy oddać do rąk czytelników książki niedopracowanej i zawierającej błędy! Wszystkich miłośników powieści przepraszamy!

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, 27 stycznia ukaże się trzeci tom "Wojny czarownic" Maite Carranzy – "Przekleństwo Odi".

Przy okazji, zapraszamy na odnowioną stronę wydawnictwa.

Mass Effect 2

Studio BioWare lubi promować swoje wyroby na kilka miesięcy przed premierą – to akurat wiedzą wszyscy obeznani w temacie. Było tak w przypadku Dragon Age: Początek, który ostatecznie okazał się naprawdę świetną grą zbierającą wysokie oceny na całym świecie. Do premiery Mass Effect 2 pozostało niewiele czasu, więc i ten tytuł pasuje odpowiedni rozreklamować. Dziś w sieci pojawiły się kolejne informacje odnośnie tej gry.

Gry planszowe i karciane

Wydrukowana Operacja Wotan

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

operacja wotan

Pierwszy dodatek do Wolsunga – kampania "Operacja Wotan" została już wydrukowana i na 99% zostanie przez nas odebrana z drukarni już jutro wieczorem!

W związku z tym, że w weekend (12-13 grudnia) organizujemy w Paradox Cafe w Warszawie VI Mistrzostwa Polski w Veto! to zapraszamy wszystkich warszawiaków, którzy są zainteresowani osobistym odebraniem zakupionych w przedpłacie podręczników do pojawienia się w tym miłym przybytku. Oczywiście będziemy mieć też inne Wolsungowe gadżety. Na pewno będziecie też mieli możność spotkać autora dodatku – Pawła 'Gerarda Heime' Jasińskiego.

Do wszystkich pozostałych osób, które zdecydowały się na zakup w przedpłacie podręczniki wyślemy w poniedziałek – trzy dni wcześniej niż pierwotnie zapowiadaliśmy!

Operacja Wotan to sześć przygód do Wolsunga pełnych tajnych organizacji, wspaniałych transoceaników, olbrzy-mich parowych golemów, wojskowych sterowców, uroczych starszych dam, seansów spirytystycznych, szalonych poscigów, rozmów przy herbacie i hord zombie w czarnych mundurach. Podręcznik napisany przez Pawła Jasińskiego ma 112 stron, format B5, szytą okładkę i jest wydany na specjalnym stylizowanym papierze (tym samym co podręcznik główny).

Game Exe

"Król Artur" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
król artur, okładka

Pragnę uroczyście poinformować, że dzisiejszego wieczora na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Dzięki uprzejmości wydawnictwa CD Projekt, nasz redaktor, Tokar, wcielił się w syna Uthera Pendragona, by móc dokładnie, specjalnie dla Was zrecenzować grę pt. "Król Artur". Jeśli chcecie przekonać się, czy warto wydać na nią odłożone pieniążki, przeczytajcie recenzję. Gorąco polecam!

Któż nie słyszał o honorowym Królu Arturze oraz dzielnych Rycerzach Okrągłego Stołu? Kto nie czytał o legendarnym mieczu Excaliburze oraz mitycznym świętym Graalu? No i powiedzcie mi z ręką na sercu, który szanujący się fan fantastyki nie zna takich postaci jak Lancelot z Jeziora czy czarodziej Merlin? Współczesna popkultura czerpie garściami z opowieści pochodzących z XII-wiecznej Brytanii i trudno się temu dziwić. Opowiadania pełne odwagi i mistycyzmu, frapujący świat (dzięki znakomitemu zmiksowaniu różnorakich kultur, mitologii, wierzeń i faktów historycznych), gorące romanse i gdzieś tam w cieniu, czające się niewyobrażalne zło – to idealna podstawa do stworzenia epickiego dzieła i „wyciskacza łez”.

Final Fantasy

Na łamach japońskiego magazynu Famitsu pojawiło się oświadczenia firmy Square Enix, że ich najnowsza produkcja, Final Fantasy XIII, w wersji na konsolę Microsoftu będzie uboższa względem tej przeznaczonej na PlayStation 3.

Ujawniono, że twórcy przez ograniczenia wynikające z niewielkiej pojemności płyt DVD (dwuwarstwowa pomieści maksymalnie 7,95GB) zmuszeni zostali do przeprowadzenia kompresji nagrań audio oraz wideo. Warto wspomnieć, że mimo przeprowadzenia tego zabiegu, Final Fantasy XIII i tak nie zmieści się na jednej płycie. Na obecną chwilę nie powiedziano, na ilu krążkach pojawi się gra.

Właściciele konsol Sony unikną takich problemów, bo gra pojawi się na jednej, dwuwarstwowej płycie Blu-ray, która spokojnie może zmieścić do 50GB danych. Dzięki takiej pojemności twórcy nie musieli ukracać swojego dzieła o żadne elementy.

Pamiętacie te czasy, gdy uważano, że napęd Blu-ray w konsolach Sony jest zbędny? Teraz widać, że Xbox 360 się starzeje przez z pozoru tak błahą rzecz jaką jest napęd DVD.

Dragon Age: Początek

Kontrowersyjne Dragon Age

Dodał: , · Komentarzy: 6

Premiera gry Dragon Age była wyczekiwana przez wszystkich fanów poprzednich gier kanadyjskiego BioWare i gier cRPG w ogóle. Od początku twórcy zapowiadali, iż tytuł ten będzie dość poważnie podchodził do kwestii intymnych, pozostawiając graczowi dużą dozę wolności – według niektórych chyba zbyt dużą.

dragon age

Na łamach serwisu WorldNetDaily pojawiły się oskarżenia, jakoby w grze pojawiły się sceny, nazwane “dirty gay sex”. Rzekomo elementy homoseksualizmu miały pojawić się w video z gry. Ludzie zaczęli panikować.

Filmy fantastyczne

FlashForward i V ocaleją?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak donosi serwis Futon Critic, wyemitowane zostaną kolejne odcinki seriali FlashForward oraz V, które notują niski stopień oglądalności.

Pierwszy z nich opowiada o tytułowym FlashForward, które trwało 2 minuty i 17 sekund. W jego czasie mieszkańcy Ziemi widzieli urywki swojej przyszłości. Niektórym wcale nie spodobała się ta wizja, inni wręcz dążą do tego, aby doprowadzić do niej.

V przedstawia historię Visitors – tajemniczej rasy, której statki pewnego dnia pojawiają się na niebie nad wszystkimi ważniejszymi miastami. Obcy twierdzą, iż za pomoc w dotarciu do domu nauczą nowej technologi. Do znudzenia powtarzają, że przybyli w pokoju, ale okazuje się, iż są naszej planecie od dłuższego czasu i skrzętnie skrywają swoje prawdziwe zamiary.

Kanał ABC skróci emisję obu seriali o jeden odcinek. W przyszłym roku pojawi się 8 odcinków V oraz 14 FlashForward. Pierwszy pojawi się na ekranach telewizorów ponownie 30 marca, drugi – 4 marca. Informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone.

Wczytywanie...