Final Fantasy XIII w okrojonej formie na Xboxa 360

1 minuta czytania

Na łamach japońskiego magazynu Famitsu pojawiło się oświadczenia firmy Square Enix, że ich najnowsza produkcja, Final Fantasy XIII, w wersji na konsolę Microsoftu będzie uboższa względem tej przeznaczonej na PlayStation 3.

Ujawniono, że twórcy przez ograniczenia wynikające z niewielkiej pojemności płyt DVD (dwuwarstwowa pomieści maksymalnie 7,95GB) zmuszeni zostali do przeprowadzenia kompresji nagrań audio oraz wideo. Warto wspomnieć, że mimo przeprowadzenia tego zabiegu, Final Fantasy XIII i tak nie zmieści się na jednej płycie. Na obecną chwilę nie powiedziano, na ilu krążkach pojawi się gra.

Właściciele konsol Sony unikną takich problemów, bo gra pojawi się na jednej, dwuwarstwowej płycie Blu-ray, która spokojnie może zmieścić do 50GB danych. Dzięki takiej pojemności twórcy nie musieli ukracać swojego dzieła o żadne elementy.

Pamiętacie te czasy, gdy uważano, że napęd Blu-ray w konsolach Sony jest zbędny? Teraz widać, że Xbox 360 się starzeje przez z pozoru tak błahą rzecz jaką jest napęd DVD.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...