Game Exe

Podsumowanie października

Dodał: , · Komentarzy: 1
podsumowanie października

Dzionek zapowiadał się tak malowniczo! Piękna szkocka pogoda (leje jak z cebra) i mroźny listopadowy wiatr (który sprawia, że zawsze ciepło myślę o naukowcach gadających o „globalnym ociepleniu”) pozwoliły mi myśleć, że ten dzień spędzę pod znakiem Dragon Age: Początek i lokalnego pubu, w którym serwują nietuzinkowe „rozweselacze” po bardzo przystępnych cenach. Jednakże, jak to zwykle bywa, wszystkie plany wzięły łeb, a to za sprawą przemiłych panów w czarnych kominiarkach, którzy, jak na dżentelmenów przystało, powitali mnie słowami „Otwierać, urwał, bo rozpirzę te pierońskie drzwi, motyla noga!”* Oczywiście… pluton egzekucyjny Game Exe – nie znasz dnia ani godziny. Panowie, tylko nie po twarzy!

Dobra, dobra… każdemu zdarza się przecież jesienna chandra i skleroza (która przybrała u mnie już stan głębokiego zaawansowania). Nigdy nie zapomnieliście podsumować ostatniego miesiąca? Nie? No dobra, znów skrewiłem. Że to nic zaskakującego? Wiem, ale przynajmniej zaskoczyłem Was najbardziej żenującym wstępem do newsa w historii naszego zacnego serwisu. Skoro mamy już to za sobą, weźmy pod lupę to, co przyniósł nam ostatni miesiąc.

*Cenzura też niestety nie śpi :(

Risen

Ogromna aktualizacja działu Risen!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Niezmiernie mi miło ogłosić tę fantastyczną nowinę: dzisiejszego wieczora portal GameExe urósł w siłę za sprawą kolejnego, jak sami się przekonacie, fantastycznego działu, tym razem traktującego o grze Risen. Nasza podstrona, która dotychczas zawierała jedynie tłumaczenia tekstów o poszczególnych potworów oraz krótkie historie, obrosła o całe trzydzieści jeden artykułów, napisanych specjalnie dla Was przez mini-zespół naszych redaktorów: Ammona, Lionela, Nazina, Tarameliona oraz Tamc.'a.

W wypchanym po brzegi dziale, na specjalnej podstronie, znajdziecie nie tylko dokładne opisy poszczególnych umiejętności bohatera, ale i charakterystyki wszystkich dostępnych frakcji oraz artykuły traktujące o osiągnięciach, roślinach czy kamieniach teleportacyjnych. To jednak nie wszystko, bowiem grzechem byłoby zapomnieć o kilkunastu tekstach zawierających cały ekwipunek, jaki pojawił się w grze. Żywimy nadzieję, że za sprawą umieszczonych tego wieczora materiałów rozgrywka stanie się dla Was nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza, więc nie krępujcie się i śmiało odwiedzajcie nasz dział!

Za zakończenie dodam tylko, że wszyscy fani gry Risen mogą spodziewać się w najbliższym czasie jeszcze jednej niespodzianki. To jednak w swoim czasie!

Dragon Age: Początek

Informacja prasowa

Electronic Arts Polska informuje, że Edycja Kolekcjonerska gry Dragon Age: Początek dostępna będzie w sklepach na początku przyszłego tygodnia. Opóźnienie dostawy wynika z problemów logistycznych leżących po stronie Electronic Arts.

Wszystkich klientów, którzy złożyli zamówienie wstępne na Edycję Kolekcjonerską gry w sklepach EMPIK oraz na stronie empik.com (czyli kupili preorder na Edycję Kolekcjonerską gry), bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

W ramach rekompensaty, dla wszystkich, którzy kupili preorder, Electronic Arts przygotuje gadżet związany z grą Dragon Age: Początek. Aby go otrzymać, należy przesłać skan dowodu zakupu preordera na adres mailowy bstanski@ea.com lub wysłać dowód zakupu pocztą tradycyjną na adres Electronic Arts Polska z dopiskiem Edycja Kolekcjonerska Dragon Age. Należy też wpisać imię, nazwisko i adres do wysyłki. W przypadku osób składających zamówienia przez empik.com, prosimy o wysłanie danych do przesłania gadżetu z adresu e-mail, na którym posiadają zarejestrowane konto w sklepie empik.com. EA niezwłocznie prześle gadżety pod wskazane adresy.

Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Konwenty

Bydgoski Fanklub Star Wars zaprasza na swoje LXVIII Spotkanie.

bydgoski fanklub star wars, logo

"W najbliższą sobotę, czyli 07.11.09, wypada kolejne spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Odbędzie się ono tradycyjnie w MDK nr 4 o godzinie 16:00. Z tego o czym rozmawialiśmy na spotkaniu październikowym, można się domyślać, że będziemy kontynuować rozmowy o:

  • nowym logo BFSW,
  • wyborach do Zarządu w grudniu"

W planach, poza standardowymi pozycjami, także prelekcja na temat kolejnej rasy z uniwersum Star Wars, której przygotowaniem zajmuje się Demon.

Gry planszowe i karciane

Kingpin we Wroclawiu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Kuźnia Gier pojawi się na Gratislavii ze swoją najnowszą produkcją "Kingpin" – taktyczną grą o porachunkach mafijnych dla dwóch graczy. Razem z wydawcami na konwent jadą pomysłodawcy Kingpina: Rafał Cywicki i Krzysztof Hanusz. Autorzy zapowiadają, że będą tłumaczyć zasady i grać z chętnymi uczestnikami.

Kingpin zbiera już pierwsze pozytywne recenzje: boardgame.de, Boardgamegeek.com. Ciepło też została przyjęta prezentacja flashowa gry pokazująca jej reguły.

Boardgame

Boardgamegeek

Kuźnia Gier

Game Exe

"Bitwa o Skandię" czy o "Siedlisko"?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło ogłosić, że parę chwil temu na naszym portalu zawitały dwa nowe konkursy. W puli nagród pierwszego z nich, dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, znajdują się trzy egzemplarze "Bitwy o Skandię". Jeśli chcesz stać się właścicielem jednego z nich i stoczyć bitwę życia, weź udział w naszym konkursie, w którym na wszystkich czeka pięć prostych pytań. Polecam!

Drugi konkurs to zupełnie inna bajka, a w zasadzie horror, bowiem na zwycięzców czekają aż cztery, ufundowane przez wydawnictwo Grasshopper, książki pt. "Siedlisko". By zdobyć najnowsze dzieło Roberta Cichowlasa i Kazimierza Kyrcza, wystarczy udzielić poprawnych odpowiedzi na cztery pytania i liczyć na szczęście. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie!

Guild Wars

Relacja Halloween 2009 w Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 1

Pragnę uroczyście poinformować, że dzisiejszego wieczora na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Wszystko za sprawą naszego redaktora, Couruna Yauntyrr, który świętował tegoroczne Halloween w Guild Wars, z którego postanowił zdać specjalnie dla Was, wierzcie mi, ciekawą relację.

guild wars

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do naszego działu wywiadów i relacji, w którym znajdziecie tę, przesączoną jeszcze zapachem dyni, relację Halloween 2009 w Guild Wars. Serdecznie polecam!

Mass Effect 2

Studio BioWare wraz z Electronic Arts poinformowały, że Mass Effect 2 doczeka się w dniu premiery edycji kolekcjonerskiej. Trzeba przyznać, że prezentuje się ona bardzo podobnie do wydania specjalnego Dragon Age: Początek.

mass effect 2, bioware, edycja kolekcjonerska

Bogatsze wydanie poza samą grą będzie zawierać dodatkowo bonusowy krążek, na którym zostaną zapisane materiały video z tworzenia gry. Z "materialnych" prezentów można też wymienić 48-stronicowy album Art of Mass Effect 2 oraz pierwszy numer komiksu o tytule Mass Effect: Redemption. Wszystko to zostanie zapakowane w specjalnym metalowym boxie.

Gracze otrzymają też dostęp do unikalnego wyposażenia dla swojego bohatera, na które składają się pancerze i bronie. Cena edycji kolekcjonerskiej w wersji na Xboxa 360 wynosić będzie około 70 dolarów. Posiadacze pecetów zaoszczędzą 10 dolarów decydując się na bogatsze wydanie.

Tłusty Czwartek

Siedziały pączki na kominku, a wróble dziobały je odrobinku... Zapomnijcie, to się po prostu kupy nie trzyma i sensu żadnego mieć nie będzie. Pełna zazdrości o kreatywnych autorów dwóch publikowanych dziś tekstów witam Was pięknie w ten zimny czwartek. Bo zimno jest, nieprawdaż? W dodatku budzi się człowiek rano i coraz częściej ciemno. Wychodzi ze szkoły, pracy, redakcji i co? Też ciemno. Pozwólcie więc, że rozjaśnimy Wam nieco ten tydzień i przeniesiemy do innych klimatów.

Zaczniemy od dwóch opowiadań stworzonych przez kolejno Ellesisa oraz Khelgrina Krwawego (bez obaw, to nie jest zapowiedź opóźnionego Halloween). Skoro już staramy się promować kreatywność zwróćmy uwagę na dwie publikowane dziś recenzje książek autorstwa Shasfany oraz Couruna Yauntyrra. Z kompletnie innej puszki tekst eimyra o żołnierzach w Mass Effect. I wraz z tym nadchodzi koniec dzisiejszego programu. Częstujcie się, jedzcie za pięciu i nie zapominajcie o nocnych przekąskach, bo za tydzień będziemy przeprowadzać kontrolę i ważyć, więc lepiej, żeby te brzuchy trzęsły się, jak ta galareta!

Tłusty czwartek
Wczytywanie...