Inne

Darkfall : Conquer the Seas

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis MMORPG.com opublikował wywiad z Tasosem Flambourasem na temat nadchodzącego pierwszego rozszerzenia do sieciowej gry Darkfall.

Conquer the Seas, zgodnie z nazwą, pozwoli graczom na eksplorację niedostępnych dotąd terytoriów. Pojawią się oczywiście nowe wątki fabularne, morski transport czy też standardowe elementy każdego dodatku, czyli kolejne potwory i przedmioty.

Wywiad, w języku angielskim, znajdziecie pod tym adresem.

darkfalldarkfall, conquer the seas
Game Exe

Szczęśliwcy, na których zaczaiła się "Żmija"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło ogłosić laureatów zakończonego wczorajszego dnia konkursu. W jego puli nagród ukrywały się dwie, ufundowane przez wydawnictwo superNOWA, książki pt. "Żmija", napisane przez Andrzeja Sapkowskiego.

Drogą losowania udało nam się wybrać dwójkę zwycięzców, którymi są: Patryk M. z Jastrzębia Zdrój oraz Andrzej K. z Łodzi. Serdecznie gratuluję!

Zarówno pozostałych uczestników konkursu, jak i wszystkich czytelników zachęcam do wzięcia udziału w innych konkursach, które czekają na Was w naszym konkursowym dziale. Gorąco zapraszam!

Inne

Co przyniesie Święty Mikołaj?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mikołajki i same święta już coraz bliżej, wszędzie pojawiają się ozdoby, wszystko zaczyna błyszczeć i nadchodzi czas myślenia o... prezentach. Badania przeprowadzone na 1000 Amerykanów przez firmy Rockhopper Research oraz Peanut Labs dowodzą, że aż 83% pytanych ma zamiar zakupić przedmiot elektroniczny. Możecie pomyśleć, że z grami nie ma to zbyt wiele wspólnego, ale konsole ma zamiar zakupić aż... 60% badanych! Kolejne badanie dowodzi, że 42% z 1000 Amerykanów ma zamiar położyć pod choinką grę elektroniczną. Mimo tego, że tradycyjne sklepy, nadal widnieją na pierwszym miejscu w liście ulubionych sposobów zakupów to transakcje online zyskują coraz więcej popularności. I mimo że karteczka czy naklejeczka z marką producenta ponoć od dawna nie ma już znaczenia w modzie dla przeciętnych ludzi, to zyskuje ona coraz większą wagę w zakupach urządzeń elektronicznych.

A Wy czego spodziewacie się od Mikołaja?

Inne

PS3 na celowniku BioWare

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dwa dni temu na łamach serwisu Joystiq opublikowany został wywiad przeprowadzony z Gregiem Zeschuk, współzałożycielem studia BioWare. Tematem rozmowy były produkcje multiplatformowe, gdyż, jak wiadomo, BioWare już jakiś czas temu przestał ograniczać się do pecetów dołączając do grupy odbiorców konsolowców. I wszystko wskazuje na to, że kanadyjskie studio nie zrezygnuje z tego przy swoich dalszych produkcjach.

W czasie wywiadu Greg Zeschuk wypowiedział się na temat konsoli PS3, która póki co nie doczekała się zbyt wielu produkcji od BioWare'u. "PS3 jest jedną z kluczowych platform, oczywistym jest więc, iż będziemy tworzyć [gry] na tę konsolę. Produkcja Dragon Age na PS3 była bardzo pozytywnym doświadczeniem, poznaliśmy bliżej tę konsolę i zrozumieliśmy lepiej jej architekturę. Oczywiście każda z platform jest inna, ale wydaje mi się, iż osiągnęliśmy pozycję, z perspektywy której przyszłość produkcji na PS3 wygląda bardzo solidnie."

Wspomniano też o plotkach mówiących o Mass Effect 2 na konsolę Sony, ale Greg szybko odciął się od tego tematu mówiąc, że nic mu nie wiadomo o takowym projekcie.

Borderlands

Recenzja "Borderlands" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Bardzo mi miło poinformować, że dzisiejszego dnia na portalu GameExe pojawił się kolejny artykuł. Tym razem za pióro chwycił nasz redaktor, eimyr, który ostatnio spędzał swój wolny czas bardzo dobrze poznając zarówno te mocne, jak i słabe strony gry pt. "Borderlands", by móc przedstawić swą opinię w obszernej recenzji. Jeśli więc jeszcze zastanawiacie się nad kupnem tego tytułu, zachęcam do zapoznania się z świeżutką recenzją, która, mam nadzieję, pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Gorąco polecam!

okładka

"Listopad przyniósł nie tylko krótsze dni, chłodniejsze noce i pierwsze poważniejsze sprawdziany. Listopad przyniósł nam również nieco zabawy, w postaci pudełek z grą Borderlands, które prędko zapełniły sklepowe półki. Uśmiech i radość mogą nie znikać z naszych twarzy, a jesienna pogoda może przestać mieć znaczenie, choćby na te chwile, gdy stajemy się najemnikiem na zakurzonych, rozgrzanych słońcem pagórkach planety Pandora. Gdzieś na niej czeka na nas skarb, a ludzie ze studia Gearbox dołożyli wszelkich starań, aby jego odnajdywanie było niezapomnianym przeżyciem."

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Trochę na temat Wiedźmina 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie lookr.tv pojawił się wywiad z duetem Iwiński-Kiciński, założycielami firmy CD Projekt. Poruszony jest w nim temat Wiedźmina 2, związane z nim oczekiwania i zapewnienia, które są bardzo ambitne. Oby Wiesiek spełnił chociaż ich połowę.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Final Fantasy

Ostateczny Trailer FFXIII

Dodał: , · Komentarzy: 0

Chociaż zachód musi jeszcze trochę poczekać, zanim zapozna się z Lightning, to japońska premiera Final Fantasy XIII nadchodzi ogromnymi wieloskokami, czego efektem jest ujawnienie finalnego, aż pięciominutowego, filmu. Patrząc na niego, aż żal bierze, że nie planuje się tego tytułu na PC.

Wiem, że nie każdy biegle posługuje się językiem Nipponu, więc postarałem się znaleźć wersję z angielskimi napisami.

Mass Effect 2

Mass Effect 2. Tym razem wygłodniali gracze podziwiać mogą dwa filmiki i cztery nowe screenshoty. Pierwszy z nich dotyczyć będzie Adepta, jednej z sześciu dostępnych klas, drugi zaś opowie o Tali, towarzyszce z pierwszej części, którą będziemy mogli spotkać ponownie. Oba filmiki, razem z teaserem pokazującym możliwości pancerza Terminus, dostępnego dla posiadaczy wersji pre-order, można obejrzec na stronach BioWare.

Star Wars: The Old Republic

Alderaan w Starej Republice

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wyglądała ukochana planeta księżniczki Lei, którą Imperium zmieniło w pole asteroid, będziecie mieli szansę to sprawdzić.

alderaan

Alderaan będzie kolejną planetą, którą możemy przemierzać w "Star Wars: The Old Republic". Na pierwszy rzut oka widać, że jest to bardzo przyjemne miejsce. Zobaczcie sami.

Trzynasty Schron

Trzynasty Schron ma już dziesięć lat!

Dodał: , · Komentarzy: 2
trzynasty schron, dziesięć lat, jubileusz

Jest taka niepisana zasada, że dżentelmeni przed zmrokiem nie tykają napojów wyskokowych, bo ponoć to niezdrowe i nie wypada… Jakby nie patrzeć jest w tym prawidle sporo racji i warto je przestrzegać. Jednakowoż są takie momenty w życiu, że trzeba odłożyć pewne pryncypia na zakurzoną półkę i postąpić wbrew im. Do takich okazji należy niewątpliwie zaliczyć urodziny naszych partnerów z Trzynastego Schronu, które przypadają właśnie dziś, na piękną złotą jesień, 27 listopada. Tym bardziej, że rocznica to nie byle jaka, bo serwisowi stuknęło równe dziesięć lat. Tak, tak… oczy Was nie mylą – dekada aktywnej i nieprzerwanej działalności na polu sceny postapokaliptycznej. Takim osiągnięciem na całym świecie mogą się pochwalić tylko nieliczni wybrańcy.

Zatem czego można życzyć Schronowi w jego wielki dzień? Chyba dalszej wytrwałości i samozaparcia w dążeniu do celu jakim jest podbój sceny postapokaliptycznej, sporej dawki cierpliwości (bo to ona jest najważniejszą cnotą przy tego typu przedsięwzięciach), no i oczywiście kolejnych pełnych inwencji dziesięciu lat. Wybierając się więc gdzieś dziś, w ten piękny listopadowy wieczór, pomyślcie w duchu o Schronie i wypijcie toast za jego zdrowie, nieważne czy to jest „Jądrowy łyk” czy „Nuka-Cola”, liczy się sam gest.

Tak czy siak, pozostaje tylko gorąco zaprosić na stronę naszego jubilata, gdyż z pewnością dziś czeka tam na Was moc atrakcji i innych smakowitości (niestety tort od znamienitych irańskich cukierników z Buszehru, nie przeszedł przez kontrole celną – szuje pewnie wyjadły). Więc…

„…chluśniem, bo uśniem!”

Wczytywanie...