Dungeons&Dragons

Death in the Pincers

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się kolejna zapowiedź dotycząca 172 numeru płatnego miesięcznika Dungeon. Znajdzie się w nim miejsce dla Death in the Pincers.

dungeon

Mowa tu o kampanii dla gracza na pierwszym poziomie doświadczenia. Akcję umieszczono w Chaos Scar, blisko the King's Wall. Nasza postać będzie walczyć z gigantyczną mrówką i to co najmniej dwukrotnie. Co prawda akcję umieszczono w Chaos Scar, ale można tę historię zaadaptować do dowolnego miejsca. Więcej o samym miejscu można przeczytać pod tym adresem – tam też znajdziemy mapę obszaru.

Inne

Wzmianka o nieznanym projekcie BioWare

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis LinkedIn zamieścił pewną wzmiankę na temat kolejnej, jak dotąd nieujawnionej gry studia BioWare. Daniel Roy, jeden z byłych pracowników owego studia, napisał w swoim CV, że przez okres półtora roku pracował nad nieznaną produkcją.

Jak wiadomo, BioWare póki co zajmuje się masą innych projektów. Wśród nich dwa są w fazie tworzenia – Mass Effect 2 będący kontynuacją poprzedniej części oraz Star Wars: The Old Republic, którego celem jest podbicie rynku MMO. Do tego dochodzi udany Dragon Age: Początek, który przez najbliższy okres czasu będzie zasilany dodatkami DLC. Żadna z wymienionych gier nie jest i nie zapowiada się jako niewypał, więc o jakość tajemniczego projektu też możemy być spokojni.

Aion

Przyszłość sieciowej rozrywki?

Dodał: , · Komentarzy: 2

I zawrzało! Chociaż premiera MMORPG-a Aion: The Tower of Eternity miała miejsce całkiem niedawno, we wrześniu, to pracownicy firmy NCsoft snują plany dotyczące przyszłości tego tytułu.

Zaraz po pojawieniu się 9 minutowego filmu przedstawiającego cuda niewidy, Internetem wstrząsnął szok. Wirtualna społeczność z nadzieją dumała nad mrzonką, iż jest to zapowiedź nadchodzącej aktualizacji Aion. Inni, mocniej stąpający po ziemi, uważali, że jest to rodzaj promocji, a pesymiści utrzymywali, że ktoś po prostu robi sobie przysłowiowe jaja z rządnych nowości fanów sieciowej rozrywki. Wszystkie dywagacje uciął sam NCsoft informując, że jest to tylko luźne przedstawienie zamierzeń dotyczących przyszłości gry.

A więc drogi czytelniku tego newsa zapewne zapytasz: o co tyle szumu?. Już zaspokajam twoją ciekawość. Nie chodzi już o lepszą grafikę, gdyż można było się tego spodziewać, ale o podnoszenie się poziomu wody, gdy zaczyna lac jak z cebra, nurkowanie w morskiej toni, zmiana pór roku, budowanie domów oraz design wnętrz (Simsy!), dosiadanie wierzchowców... ale co ja będę strzępił język. Wiadomo, to nie czasy biblijne i nikt nie uwierzy, póki nie zobaczy, a więc przedstawiam wam w rozwinięciu tego newsa owy 9 minutowy film przyszłościowy.

Filmy fantastyczne

Polski plakat filmu Parnassus

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dostępna jest już polska wersja plakatu do filmu Parnassus, który pojawi się w kinach 8 stycznia przyszłego roku.

parnassus

Obsadę tworzy doborowa mieszanka gwiazd wielkiego ekranu. Johnny Depp, Colin Farrell, Jude Law czy w końcu Heath Ledger mają zapewnić dziełu Terry'ego Gilliama dużą liczbę widzów. Film opowiada historię tytułowego Doktora Parnassusa, który wraz ze swoim objazdowym teatrem „Imaginarium” przemierza świat. Każde z przedstawień zostało tak przygotowane, by pozwalało publiczności na niezwykłą podróż do świata wyobraźni, pełnej marzeń i lęków. Parnassus skrywa jednak pewien mroczny sekret. To wydarzenie z przeszłości sprawi, iż z samym diabłem będzie musiał stoczyć pojedynek, którego ceną jest życie jego córki.

To wszystko dopiero na początku przyszłego roku, ale wcześniej będzie można go obejrzeć podczas, rozpoczynającego się w najbliższą sobotę, XVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Łodzi. Na festiwalu nie zabraknie wielu gości, w tym operatora Parnassusa Nicoli Pecorini oraz Terry'ego Gilliama, który odbierze Nagrodę dla Reżysera ze Szczególną Wrażliwością Wizualną.

Dungeons&Dragons

Plane Below: Wave

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczoraj pojawiła się kolejna zapowiedź podręcznika do czwartej edycji systemu Dungeon&Dragons o nazwie The Plane Below.

wave, the planes below

W opublikowanym fragmencie dane nam było poznać moc artefaktu, zwanego Wave. Ten trójząb szczególnie za wrogów uznał stworzenia morskie i żywiołaki, które nie wyznają Melory albo jednego z jej egzarchów. Mając Wave w swoim posiadaniu będziemy mogli m.in szybciej poruszać się w wodzie.

Więcej informacji o tym kapryśnym przedmiocie znajdziecie w zapowiedzi.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Ayleidzi w kosmosie?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Starożytna Ayleidzka Stacja Kosmiczna ponownie odnaleziona! Skorzystaj z szansy, by zwiedzić tę niezwykłą konstrukcję, dryfującą wokół orbity Tamriel.

the elder scrolls iv, oblivion, mods

Autor tej modyfikacji do The Elder Scrolls IV: Oblivion, ZeroDevil, nie zdradza niestety zbyt wielu szczegółów. Wiadomo na pewno, że twórcami stacji byli Ayleidzi zaś odnaleziono ją dzięki wścibstwu pielgrzymów. Zalecane posiadanie drugiego rozszerzenia do gry, Shivering Isles.

Zainteresowani więcej informacji znajdą w tym miejscu.

Aion

Dzień bez bana dniem straconym!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Prośby i groźby nie skutkowały. 16 000 kont spamerów i nieuczciwych graczy Aiona zostało zablokowanych.

aion

Na takie osoby czeka stosowny komunikat. Community Manager Andrew "Tamat" Beegle przygotował stosowne obwieszczenie na forum, aby nikt nie czuł się zaskoczony. Bany tyczą się kont zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie. Nie od dziś wiadomo, że najprościej po prostu wyrzucać konta nieuczciwych graczy – ale czy to aby wystarczy? Czas pokaże.

Jeśli jesteś jednym ze "szczęśliwców", to pomocy szukać możesz w samym ogłoszeniu oraz przygotowanym FAQ.

Dungeons&Dragons

Airspur w Dungeonie 172

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się kolejna zapowiedź zawartości 172 numeru płatnego miesięcznika Dungeon. Szlak poszukiwaczy przygód wieść będzie do miasta Airspur.

d

W artykule poznamy Alyshex'a, pół orka dilera broni, Kevricka, starszego Vistani oraz genasi imieniem Valshelar. Oczywiście należy się przede wszystkim nastawić na opis Airspur oraz tajemnicy, jaką skrywają wody Akanawater Falls.

Pełny spis zawartości 172 numeru Dragona znajdziecie pod tym adresem.

Wczytywanie...