Polski plakat filmu Parnassus

1 minuta czytania

Dostępna jest już polska wersja plakatu do filmu Parnassus, który pojawi się w kinach 8 stycznia przyszłego roku.

parnassus

Obsadę tworzy doborowa mieszanka gwiazd wielkiego ekranu. Johnny Depp, Colin Farrell, Jude Law czy w końcu Heath Ledger mają zapewnić dziełu Terry'ego Gilliama dużą liczbę widzów. Film opowiada historię tytułowego Doktora Parnassusa, który wraz ze swoim objazdowym teatrem „Imaginarium” przemierza świat. Każde z przedstawień zostało tak przygotowane, by pozwalało publiczności na niezwykłą podróż do świata wyobraźni, pełnej marzeń i lęków. Parnassus skrywa jednak pewien mroczny sekret. To wydarzenie z przeszłości sprawi, iż z samym diabłem będzie musiał stoczyć pojedynek, którego ceną jest życie jego córki.

To wszystko dopiero na początku przyszłego roku, ale wcześniej będzie można go obejrzeć podczas, rozpoczynającego się w najbliższą sobotę, XVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Łodzi. Na festiwalu nie zabraknie wielu gości, w tym operatora Parnassusa Nicoli Pecorini oraz Terry'ego Gilliama, który odbierze Nagrodę dla Reżysera ze Szczególną Wrażliwością Wizualną.

Komentarze

0
·
W porównaniu z tymi zagranicznymi, to nasz rodzimy wypada bardzo blado. Gdzie się podziała ta słynna polska szkoła plakatu?

Co do filmu, to szkoda, że tyle czasu trzeba czekać, bo zapowiada się naprawdę smakowicie. Choć swoją drogą i tak należy się cieszyć, że w ogóle pojawi się to w naszych kinach.
0
·
Możesz nie czekać i odwiedzić moje miasto, plac Dąbrowskiego, łatwo trafić

Dodaj komentarz

Wczytywanie...