Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #39 – Nieskończony czas

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niby nie zaprzeczam, że na zimę dzieje się odwrotnie, ale czy nie wydaje się Wam czasami, że o tej porze roku dni robią się coraz dłuższe? Ciągną się i ciągną, a najchętniej człowiek uwaliłby się w łóżku wczesnym wieczorem i spał do późnego popołudnia. Jednak nieeee, skąąądże. Codziennie rano trzeba wykopać się spod sterty pościeli i koców, doprowadzić do porządku (po i dlaczego nadal nie rozumiem), a potem wybyć gdzieś hen daleko, aby przez następne dwanaście godzin myśleć o tym, jak to czas się dłuży, choć na zimę dni powinny być krótsze. Też tak macie? Nie? A idźcie w diabły wraz z autorami dzisiejszych tekstów! Zaczniemy alfabetycznie: od Ammona dostarczamy dziś dwa teksty, a są nimi druga część tekstu o Kampanii w Windchaserze (jak mi się podoba ta nasza podstrona) oraz recenzja książki pt. "Judasz Wyzwolony: Śledztwo", brytyjskiego pisarza Petera F. Hamiltona. Skoro już jesteśmy przy książkach, wspomnijmy o recenzji "Ofensywa szulerów", autorstwa Ardisa (cóż za oryginalne tytuły książek). I na koniec recenzja eimyra gry Wiedźmin Versus (w której co chwilę ktoś mi dup... że niby manto spuszcza). Ładnie się bawić i nie przepychać proszę.

Tłusty czwartek
Inne

Gra dla Facebooka tworzona przez Phila Shenka

Dodał: , · Komentarzy: 3

Gravity Bear, studio założone przez Phila Shenka, czyli współtwórcę takich gier jak Diablo II i Hellgate: London, ujawniło pierwsze informacje na temat tworzonej przez nich gry. Będzie nią sieciowy cRPG, ochrzczony tytułem Battle Punks, który wyląduje na serwisie społecznościowym Facebook.com.

W bardzo zaawansowanym edytorze każdy gracz będzie mógł stworzyć własną postać, która w następnej kolejności zostanie wysłana na wojnę z innymi użytkownikami Facebook.com. Nagrodami za wygrane pojedynki mają być różnego rodzaju przedmioty.

Jak to bywa w cRPG'ach, każdy pojedynek nagrodzi grającego punktami doświadczenia umożliwiającymi awans na wyższe poziomy postaci. Tym samym nowe umiejętności i rozwój już posiadanych stanie się możliwy. Przed każdym pojedynkiem ma istnieć możliwość zmiany wyposażenia, którego ponoć nie będzie brakować w samej grze.

Premiera Battle Punks ma się odbyć w przyszłym roku. Beta-testy zostały zapowiedziane na zbliżające się święta.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Konferencja prasowa CD Projekt

Dodał: , · Komentarzy: 0
wiedźmin 2, cd projekt

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa firmy CD Projekt, na której, prócz informacji na temat fuzji z Optimusem, ujawniono dalsze plany związane z naszymi rodzimymi produkcjami – Wiedźminem 2 oraz They.

Prace nad They, FPS-em osadzonym w niedalekiej przyszłości, na zniszczonej wojną Ziemi, zostały wstrzymane z powodów organizacyjnych, a zespół nad nim pracujący przeniesiono do sfery kolejnej części Wiedźmina. Złą wiadomością dla posiadaczy PS3 oraz Xbox 360 jest fakt, że prawdopodobnie dopiero po ukazaniu się Wiedźmina 2 prace nad Powrotem Białego Wilka zostaną wznowione.

Natomiast druga część przygód Geralta z Rivii trafi nie tylko na PC, ale również na konsole. Jego pełna promocja ma nastąpić dopiero na początku roku 2010. Wtedy to autorzy projektu wstępnie ocenią, czy ich ambicje zostały spełnione oraz sprawdzą zainteresowanie graczy nowym tytułem.

Dalsza część konferencji skupiała się na wprowadzeniu firmy na giełdę, czyli w skrócie – pozyskaniu kolejnych funduszy i inwestorów.

Książki fantastyczne

Saga o Zbóju Twardokęsku ma swoją stronę

Dodała: , · Komentarzy: 0

Niedawno, po pięcioletniej przerwie, nakładem wydawnictwa Runa, wyszedł kolejny tom "Sagi o zbóju Twardokęsku" i, jak się okazało, wskrzeszania jeszcze nie koniec. Zapraszamy na oficjalną stronę poświęconą Krainom Wewnętrznego Morza, gdzie rozgrywa się akcja książek. Anna Brzezińska przygotowała specjalnie dla swoich czytelników leksykony postaci, bogów i miejsc pojawiających się w Sadze.

twardokęsek
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2 przemierza Rosję

Dodał: , · Komentarzy: 0

Panowie z CDProjekt Red podczas swej rosyjskiej konferencji zaprezentowali kolejny gameplay z drugiej części "Wiedźmina". W rzeczonym nagraniu zaobserwować możemy kilka ciekawych zmian.

Jako pierwsza rzuca się w oczy usprawniona interakcja z otoczeniem, a dokładnie przeskakiwanie płotów przez Geralta. Choć jakość nagrania nie jest najwyższa, a prezentowany materiał zapewne nie zasługuje jeszcze nawet na miano bety, grafika została już zauważalnie poprawiona. Na koniec prezentacji widzimy też potyczkę wiedźmina z gargantuicznym stworem, podobnym do Ktula czy lądowego Krakena.

Wraz z tą informacją GameCorner dostarcza nam tłumaczenie zapowiedzi CDProjekt kampanii reklamowej gry, która rozpocznie się w marcu 2010 roku.

Final Fantasy

Nowe screeny z FFXIII

Dodał: , · Komentarzy: 0
lightning, ffxiii, final fantasy, xii, ff

Na stronie Famitsu pojawiły się kolejne screeny z nadchodzącej w marcu premiery trzynastej części znakomitej gry, jaką jest Final Fantasy.

Tym razem wcielimy się w Lightning, która ma być żeńską wersją Clouda Strife z Final Fantasy VII. Jest to kobieta o długich, jasno różowych włosach, posługującą się typowym gunbladem. Przydomek Lightning jest tylko kryptonimem, a jej prawdziwe imię zostanie ujawnione dopiero podczas gry. Wraz z tą nietuzinkową postacią otrzymamy, według autorów, nową najbardziej zaawansowaną cywilizację, jaką kiedykolwiek widzieliśmy w świecie Final Fantasy oraz fabułę opowiadającą o tych, którzy opierają się światu.

W rozwinięciu znajdziecie kilka nowych screenów z FFXIII.

Wczytywanie...