Dragon Age: Początek

Trafia się nie lada gratka dla wszystkich, którzy niecierpliwie wypatrują w kalendarzu dnia premiery nowego dziecka BioWare, czyli Dragon Age: Początek. Otóż do pobrania będą aż trzy dodatki, z czego za dwa z nich nie zapłacimy ani grosza.

Pierwszy z nich dodaje Dragon Armor, z której będziemy mogli korzystać zarówno w Dragon Age, jak i w nadchodzącym Mass Effect 2. Aby ją zdobyć trzeba kupić grę bezpośrednio w sklepie. Poniżej możecie zobaczyć trailer, gdzie pokazano nową zbroję.

To jednak nie koniec niespodzianek. Zapraszam do rozwinięcia newsa.

Falkon 2009

Informacja prasowa

Eliminacje do mistrzostw świata w niezwykle popularnej na całym globie grze planszowej Ticket to Ride rozpoczęte! Odbędą się cztery regionalne turnieje eliminacyjne na GRAMY, Gratislavii, Pionku i właśnie FALKONIE! Następnie zostanie wyłoniony Mistrz Polski. Zwycięzcy wyruszą, by reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Świata!

Już teraz zapraszamy na Falkon na regionalne eliminacje, które będą dla Was niesamowitym przeżyciem! A najlepsi zdobędą atrakcyjne nagrody. Na stronie Falkonu znajdziecie regulamin całego przedsięwzięcia na poszczególnych etapach rozgrywek.

Trzymamy za Was kciuki! Pokażcie, czyja kolej jest najlepsza!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Małe co nieco o Wiedźminie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzisiejszego dnia poznaliśmy kolejne informacje dotyczące serii Wiedźmin. Starszy producent z CDP RED, Tomasz Gop, zdecydowanie oświadczył, że "Wiedźmin 2" i "Wiedźmin: Powrót Białego Wilka" zawsze były traktowane jak dwa oddzielne projekty. Można zatem przypuszczać, że ten drugi wcale nie został usunięty, a jedynie wstrzymany – czyżby za jakiś czas miał pojawić się pierwszy konsolowy "Wiedźmin"? Niebawem ma ukazać się oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Tomasz Gop, pomimo że nie zamierza komentować wycieku filmu z gry "Wiedźmin 2", podkreśla jednak, że film pochodzi z wczesnej wersji alpha, dlatego nie można poważnie traktować tego, co w nim widzieliśmy. Producent dodaje, że "Wiedźmin 2" będzie mieć tyle samo podobieństw, co różnic na tle pierwszej części.

Królowa Ciemności

Wygraj "Królową Ciemności"!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło poinformować, że parę chwil temu na naszym portalu pojawił się kolejny konkurs. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Initium, możecie stanąć przed szansą wygrania jednego z czterech egzemplarzy książki pt. "Królowa Ciemności", które znajdują się w naszej puli nagród.

okładka

Jednocześnie chciałbym zachęcić Was do przeczytania napisanej przez Medivha recenzji "Królowej Ciemności", dzięki której przekonacie się, że warto wziąć udział w naszym konkursie. Serdecznie zapraszam!

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #33 – Jedzcie i pijcie...

Dodał: , · Komentarzy: 0

Witam wszystkie wygłodniałe obżartuchy! Jesteście spragnieni kolejnych łakoci? Tak? Naprawdę? Ale tak mocno, mocno, mocno? No to nie będę Was za długo trzymać zniecierpliwionych! W naszym dzisiejszym menu, w kolejności obfitości, widnieją oto następujące ciekawości: kolejna recenzja serwowana przez Shasfanę, tym razem dowiemy się o jej wrażeniach o książce "Kłamca". Od dżentelmenów eimyra oraz Lionela dwa podobnej długością, jednak nie tematyką, teksty. Co nieco o grze Mass Effect, recenzja Legend: Hand of God, która miejmy nadzieję, nie zepsuje Wam za bardzo apetytu. Jeśli tak się jednak stanie, na danie końcowe niezwykle skomplikowany, jednak z obrazkami, tajemniczy artykuł o... przekonajcie się sami. Smacznego!

Tłusty czwartek
Książki fantastyczne

Dziewczyna z sąsiedztwa zapuka już w listopadzie

Dodała: , · Komentarzy: 0

Już w listopadzie, po raz pierwszy w Polsce ukazać się ma Dziewczyna z sąsiedztwa. Książka autorstwa Jacka Ketchuma, którego sam wirtuoz grozy Stephen King nazywa swoim mistrzem, ukaże się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.

okładka

"Wydaje ci się, że wiesz co to ból"?
- Jack Ketchum Dziewczyna z sąsiedztwa.

Neuroshima

Wspomóż Neuroshimę Hex Online

Dodała: , · Komentarzy: 0

Jakiś czas temu sieć obiegła wieść raczej niepokojąca. Mianowicie Stanisławowi Chlebusowi aka Kakalec, twórcy sieciowej wersji Hexa, padł dysk twardy, na którym, oprócz prywatnych danych, znajdowała się jedyna kopia kodu źródłowego Neuroshimy Hex Online (w tej chwili wszystkich, którym na klawisze ciśnie się komentarz co do ilości tych kopii proszę o wstrzymanie się, bo to naprawdę już zbędne biadolenie). Dane są nie do odzyskania przez jakikolwiek program niekomercyjny, niemniej udało znaleźć się firmę, która dałaby radę te dane odzyskać. Cały problem tkwi w tym, że jest to zabieg kosztowny. Stąd rozkręcona została akcja zrzuty na owy zabieg.

neuroshima hex online

Twórca obiecuje wyróżnić w grze KAŻDEGO, kto chociaż w niewielkim stopniu dorzucił się do odzyskania danych. Ponad to Kaklec obiecał zaimplementowanie do gry dwóch armii z dodatku Babel 13 – Neodżunglii oraz Nowego Jorku.

Więcej i bardziej szczegółowych informacji na stronie projektu NHO.

Star Wars

Kolejna zapowiedź Galaxy at War

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wizards of the Coast ujawniło kolejną, już czwartą, zapowiedź Galaxy at War, czyli dodatku do Star Wars Miniatures. Pojawiły się informacje na temat figurek Wat Tambor, Techno Union Foreman i 501st Clone Trooper.

Pierwsza z nich przedstawia kluczowego członka Separatystów imieniem Wat Tambor. Był on liderem Unii Technokratycznej i zarządzał budową droidów bojowych. Musiał nosić skafander próżniowy, aby móc przeżyć na większości z planet. Wspierał hrabiego Dooku w jego planach walki z Republiką i był ostatnim członkiem Rady Konfederacji Niezależnych Systemów, który został zabity przez Darth Vadera na Mustafar. Minaturka zawiera m.in umiejętność Immediate Droid Reserves, która pozwoli na powiększenie armii droidów przy odpowiednich rzutach w czasie inicjatywy.

star wars miniatures, wat tambor, galaxy at war
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Beta Final Fantasy XIV tylko na PC

Dodał: , · Komentarzy: 0

Hiromichi Tanaka ogłosił, iż beta sieciowego Final Fantasy XIV ukaże się jedynie na PeCety.

W samych beta-testach ma wziąć udział blisko 10 000 testerów, których praca pozwoli na stopniowe ujawnianie zawartości gry także dla osób z zewnątrz. Sama beta ma być w pełni gotowa latem 2010 roku.

final fantasy xiv, final fantasy
Diablo III

Mana nie dla wszystkich

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak się okazuje, znana z drugiej części mana nie będzie służyć wszystkim klasom postaci w Diablo III, lecz tylko szamanowi.

Blizzard myśli już nad innymi niż mana zasobami, chociaż barbarzyńca ma już swoją furię. Nadal wielką niewiadomą pozostaje zastąpienie many czymś innym w stosunku do mnicha i maga.

Wywiad z Jayem Wilsonem przeprowadzony przez serwis diii.net także traktuje o tej problematyce. Niestety udostępniono tylko jego fragmenty, dostępne pod tym adresem. Tekst w języku angielskim. Polskie tłumaczenie można znaleźć w tym miejscu.

Wczytywanie...