Borderlands

Borderlands ozłocony

Dodał: , · Komentarzy: 0

Borderlands, postapokaliptyczne dzieło studia Gearbox Software, uzyskało status GOLD, co oznacza, że gra powędrowała już do tłoczni.

Premiera wersji konsolowych przewidziana została na 20 października w USA. Do Europejskich graczy gra trafi trzy dni później. Wersja przeznaczona dla blaszaków zostanie wydana odpowiednio 26 i 30 października. To stosunkowo niewielkie przesunięcie dat premier jest tłumaczone przez twórców potrzebą zoptymalizowania kodu.

Falkon 2009

Wieści z Falkonu 2009

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Na stronie internetowej Falkonu 2009, który odbędzie się w Lublinie w dniach 13 – 15 listopada, pojawiło się sporo nowych informacji. Poniżej przedstawiamy ich treść.

Oddaj nam swoją krew!

Jak wiecie konwencja tegorocznego Falkonu to NIGHTMARE. Z tej okazji mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia: oddajcie nam swoją krew. Wiecie, to nic osobistego, po prostu potrzebujemy trochę hemoglobiny do życia i do zabawy. Więc jakbyście byli tacy mili...

Każdy, kto do końca października tego roku odda krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa na terenie całego kraju i okaże przy akredytacji książeczkę Honorowego Dawcy Krwi, gdzie będzie ten fakt odnotowany, otrzyma zniżkę na Falkon 2009 w wysokości 40%. Oznacza to, że koszt wejściówki dla krwiodawcy wyniesie 15 zł! Widzicie, że naprawdę warto. W ten sposób pomagając sobie, pomagacie innym. A przy tym dostaniecie też osiem czekolad w miejscu oddania krwi. Do dzieła!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2 bez Sapkowskiego

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeżeli wydało się Wam oczywistym, że kolejna odsłona "Wiedźmina" nie może odbyć się bez udziału twórcy jego literackiego pierwowzoru (choćby tak skromnego, jak przy pierwszej części), to jesteście w błędzie.

Andrzej Sapkowski zapytany wprost o udział w produkcji odpowiedział, że nie wie nic na temat gry i nie bierze udziału w jego przygotowaniu. Ciężko powiedzieć, czy CDProjekt faktycznie zrezygnowało z konsultacji z pisarzem, czy też poprosi go o pomoc w późniejszym etapie przygotowań, kiedy już zdecyduje się oficjalnie wypowiedzieć na temat gry.

Tymczasem pozostaje nam skupić się – jak zwykle w takich wypadkach – na snuciu domysłów na temat fabuły oraz jej zgodności z klimatem poprzedniej części, a także z literackim pierwowzorem Białego Wilka.

Star Trek Online

Blokada Klingonów w Star Trek Online

Dodał: , · Komentarzy: 2
klingon, star trek, obrazek

Po dość długim milczeniu autorzy Star Trek Online wreszcie ujawnili kolejne ciekawostki, tym razem dotyczące frakcji. Klingoni, rasa wojowników z planety Qo'noS i wrogowie Zjednoczonej Federacji Planet, nie będą dostępni w początkowych stadiach rozgrywki. Według Cryptic Studios odblokowanie frakcji zajmie graczom kilka godzin, jednakże nie obędzie się bez miłego zaskoczenia. Klingoni będą bardziej przeznaczeni do rozgrywki typu PvP i będą posiadać swoiste zdolności. Autorzy zapewniają również, że w przyszłości nie omieszkają wprowadzić kolejnych ras. Plotki głoszą, że w grę wchodzą Romulanie i Kardasjanie.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Ułatwienia dla nowych graczy

Dodał: , · Komentarzy: 0
warhammer online: age of reckoning, łatka, obrazek, elf

Nadchodząca aktualizacja do Warhammer Online: Age of Reckoning oznakowana numerem 1.3.2 przyniesie wiele zmian. Najistotniejszą jest chyba wprowadzenie ułatwień dla nowych graczy. Łatka zamieni pojedyncze lokacje, udostępniane dla sił Destrucion i Oder, na dwie przeznaczone dla obu stron. Taka zmiana ma spowodować zagęszczenie ilości graczy w początkowych miejscach, które obecnie nie są często odwiedzane, co powoduje, że nie można wykonać m.in niektórych zadań grupowych. Więcej szczegółów dotyczących aktualizacji można znaleźć na oficjalnej stronie gry w języku angielskim.

Ziemia skuta lodem

Recenzja książki pt. "Ziemia skuta lodem"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niezmiernie mi miło poinformować, że dzisiejszego wieczora kolejny artykuł pojawił się na naszym portalu. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, nasz redaktor, Tamc., mógł specjalnie dla Was zrecenzować trzecią cześć serii "Ziemia skuta lodem". Jeśli chcecie przekonać się, czy warto wydać pieniążki na tę książkę, przeczytajcie recenzję. Serdecznie zachęcam!

okładka

Z głównym bohaterem, młodziutkim Willem, rozstaliśmy się, gdy razem z podróżującą incognito córką króla, Evanlyn, został pojmany przez Skandian i uprowadzony na wilczy statek, którego celem stała się słynąca z ostrych mrozów ojczyzna napastników, Skandia. Wydarzenie to nie pozostało obojętne Haltowi, mistrzowi i nauczycielowi młodego zwiadowcy, który przyrzekł, że odnajdzie i uratuje swego ucznia. Jak się okazało w "Ziemi skutej lodem", spełnienie obietnicy nie będzie takie łatwe, bowiem król Duncan, władca Araluenu, zabronił doświadczonemu zwiadowcy opuszczenia terytorium kraju. To jednak tylko jeden z problemów czekających Halta. Czy zdąży dotrzeć na czas, by uchronić Willa i Evanlyn przed losem niewolników, a tym samym powolną śmiercią? Przekonajcie się sami!

Risen

Jak przyjmuje się Risen?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Premiera gry Risen już za nami i niejeden fanatyk zapewne zajęty jest teraz odkrywaniem tajemnic owej gry. Jeśli nadal nie wiecie, czy jednak zdecydować się na zakup, prezentujemy dziś niektóre z opinii opublikowanych w internecie:

Dobre, bo polskie i zaczniemy tutaj od recenzji serwisu Gry-Online, według którego Risen zasłużył sobie na 89%. Choć gra bardzo przypomina na początku serię Gothic, to jednak dla jej zagorzałych fanów przygotowano parę znacznych poprawek. Inne pozytywne aspekty to ciekawy świat gry, wymagający wrogowie i dobry styl walki. Wiele zagranicznych serwisów również wyraża się o grze całkiem dobrze, dając jej takie oceny jak 8/10 czy 17/20. Zazwyczaj powtarzane opinie to "ciekawa fabuła, wciągające zadania oraz straszliwie absorbujący świat fantastyczny".

Diablo III

Kilka ciekawostek o mnichu w Diablo III

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na diablo3.com.pl pojawiła się kolejna część tłumaczenia wywiadu z serwisu diii.net, o którym informowaliśmy już wczoraj. Ta część ukaże nam bliżej postać mnicha w Diablo III.

"Jay Wilson: Więc, tworzymy różne typy pancerzy dla każdej z postaci. Czarodziejka z Diablo 2 mogła używać ciężkich zbroi płytowych właściwie nie wyglądając jakby była przez takową chroniona. Dla nas, i na tym się skupiamy, jest upewnienie się, że każdy bohater będzie miał zbroję, w której wyglądać będzie wspaniale. Wynika z tego, że pancerz mnicha nie będzie wyglądał jak ciężka zbroja płytowa. Będzie wyglądał jak koszula – to nasze wyobrażenie o jego opancerzeniu. Na pewno będzie można się w nią wyposażyć, ale nie będzie on wyglądał jak okryty metalem, jak np. barbarzyńca."

Pełną treść tłumaczenia znajdziecie pod tym adresem.

Porytkon 3 1/3

Nowa zajawka programowa Porytkonu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać programu konwentu Porytkon 3 1/3, organizatorzy przygotowali kolejną zajawkę programową. W każdym z bloków ujawnili kilka kolejnych atrakcji, które pojawią się na imprezie. Są wśród nich zarówno ciekawe LARPy w klimacie KULTu i mickiewiczowskich Dziadów, jak i pokazy postapokaliptycznych krótkometrażówek, prelekcje prowadzone przez gości specjalnych – Romana Pawlaka i Konrada T. Lewandowskiego czy mini blok prezentujący historię polskiej demosceny.

Wczytywanie...