Inne

Serwis MMORPG.com przygotował listę 10 najlepszych gier MMO od czasu wydania w końcówce 2004 roku World of Warcraft.

top list

Na liście znajdziemy gry nie tylko nadal istniejące, ale i tytuły, które niestety nie znalazły dostatecznego uznania i zostały po jakimś czasie zamknięte. Mam tu na myśli przede wszystkim uznawane przez wielu za świetne Tabula Rasa.

Jakie to tytuły serwis uznał za godne umieszczenia na top liście? Przekonajcie się sami, zaglądając pod ten adres. Tekst w języku angielskim.

Star Wars

ISA wyda Galaxy at War

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jak informuje polski wydawca Star Wars Miniatures, firma ISA.pl, dostępna jest już strona dedykowana dla Galaxy at War.

star wars galaxy at warstar wars galaxy at warstar wars galaxy at war

Znajdziemy na niej opis produktu, ale fanów zdecydowanie bardziej zainteresują ceny. Niestety boostery zdrożały z dotychczasowych 52 do 54 PLN. Nie wiadomo, czy to wina wzrostu kursu dolara, czy też polityki sprzedaży detalicznej polskiego dystrybutora.

Diablo III

Ukazała się przedostatnia część wywiadu na diii.net z Jayem Wilsonem, dotycząca Diablo III.

Skupia się ona na umiejętnościach, buildach postaci oraz powrocie do miasta.

"Najtrudniejszą rzeczą dla nas, jako projektantów, jest rezygnacja z kontroli. Musimy to zaakceptować. Czasem trzeba powiedzieć "Oto fajna umiejętność, nie do końca wiemy co z nią zrobić." Chyba, że jest do bani. Wtedy byśmy ją naprawili i usprawnili. Czasem jednak ciężko jest rzeczywiście oddać grę w ręce graczy. Trzeba przestać myśleć, że "takiego typu Maga bym zbudował" i rezygnować z ujednolicania klasy. Trzeba pozwolić na inne opcje. Jest to największym wyzwaniem i nieustannie nad tym pracujemy i rewidujemy."

Tekst w oryginalnej formie znajdziecie pod tym adresem. Dla leniwych polskie tłumaczenie znajduje się tutaj.

Inne

Jay Watamaniuk na PGA 09

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jay Watamaniuk, człowiek pracujący w BioWare jako menadżer ds. społeczności, a teraz także scenarzysta gry Mass Effect 2, będzie gościem specjalnym Electronic Arts Polska na Poznań Game Arena 2009.

Watamaniuk pojawi się na targach w najbliższy piątek (dzień branżowy dla mediów) i sobotę (dzień otwarty), 16 i 17 października. Podczas tych dwóch dni zaprezentuje ukończonego już Dragon Age'a oraz będącego w fazie produkcji Mass Effecta 2.

12:00–12:20, Prezentacja gry Mass Effect 2: scena główna, hala 8

12.35–15.00, Jay Watamaniuk do dyspozycji publiczności: stoisko Mass Effect 2, hala 7A

16:00–16:20, Prezentacja gry Dragon Age: Początek: scena główna, hala 8

Age of Conan: Hyborian Adventures

Siedem darmowych dni w świecie Conana

Dodał: , · Komentarzy: 0
mmo, conan, obrzek, portret

Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać legendarnej postaci, jaką jest Conan Barbarzyńca. Swoją sławę zawdzięcza, według niektórych, charakterystycznemu Arnoldowi Schwarzeneggerowi, który wcielił się w tę postać, inni natomiast uważają, że to dzięki niezłej fabule i nietuzinkowym postaciom całej serii przygód wielkiego kolosa autorstwa Roberta E. Howarda, ale nie to jest tematem tej wiadomości.

Świat w Age of Conan: Hyborian Adventures może stanąć przed nami otworem na siedem dni całkowicie za darmo, dzięki czumu będziemy mogli odwiedzić ogromną Hyborię i przeżyć podobne przygody co Conan. Wystarczy ściągnąć wersję trial (ok. 10 GB) i cieszyć się rozgrywką. Celem tej akcji jest oczywiście promocja tytułu wśród półświatka graczy i zachęcenie do dłuższego pozostania w Hyborii. Chcę również wspomnieć, że podczas pobierania wersji trial o dość dużych gabarytach, możecie zapoznać się z tym produktem, zaglądając do naszego działu.

Inne

Internet dla wszystkich!

Dodał: , · Komentarzy: 1
internet, rząd, ministerstwo, gry, mmo

Co może wielu zdziwić, chociaż mamy XXI wiek, to nie wszyscy posiadają dostęp do Internetu. Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka przed szkołą bądź pracą bez wejścia na portal plotkarski lub w celu odebrania poczty elektronicznej, by usłyszeć co w trawie piszczy. Internet to nie tylko źródło rozrywki (tak, tak, nie każdy żyje wyłącznie grą w MMORPG), ale również skarbnica informacji, a nawet możliwość skontaktowania się z lekarzem w sprawie wysokiego ciśnienia! Mając na myśli właśnie ten aspekt nasi drodzy politycy, a dokładnie Ministerstwo Infrastruktury, postanowili zająć się internetyzacją Polskiej ziemi.

Zgadza się! Światłowody dla wszystkich, ale (zawsze jakieś się znajdzie) tylko w nowopowstałych budynkach. Takie przynajmniej są zamiary Ministerstwa, które przedstawiła wiceminister Magdalena Gaj w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Ustawa dotycząca tej sprawy na przełomie październik/listopad powinna trafić do Sejmu, a co za tym idzie, wejdzie w życie już w styczniu 2010 roku. Rząd musi się pośpieszyć, gdyż pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczone na rozwój telekomunikacji są dostępne tylko do 2013 roku.

Czasem sobie myślę, co by było, gdyby nie ta Unia?

Imperium Czerni i Złota

Recenzja "Imperium Czerni i Złota"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi poinformować, że dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis, do naszego działu książkowego trafiła nowa recenzja. Tym razem mowa o debiucie pisarza posiadającego polskie korzenie, Adriana Tchaikovsky'ego, książce pt. "Imperium Czerni i Złota". Pierwsza część serii "Cienie pojętnych" zebrała świetne recenzje na całym świecie, a jeśli chcecie się przekonać czy spodobała się i naszemu recenzentowi... sprawdźcie sami.

Imperium Czerni i Złota

Zazwyczaj, zanim zabiorę się za nową lekturę, staram się dowiedzieć czegoś więcej o autorze książki. Złożyło się, że tak jak w przypadku moich poprzednich recenzji (cykl "Temeraire" Naomi Novik), tak i tu miałem do czynienia z osobą, w której żyłach płynęła polska krew. Adrian Tchaikovsky (czy też Adrian Czajkowski) okazał się być synem polskich emigrantów, a "Imperium Czerni i Złota" jego powieściowym debiutem. Z okładki książki dowiedziałem się dodatkowo, iż pozycja ta została wybrana przez angielski Amazon jako jeden z 10 najlepszych tytułów SF i fantasy w 2008 roku. Gdy dodałem do tego porównania z twórczością pisarzy takich jak Joe Abercrombie czy Scott Lynch, wiedziałem od razu, że może być to pozycja, która na długi czas pozostanie w mojej pamięci.

Czytaj dalej...

Falkon 2009

Kolejne wieści z Falkonu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Pan Bones miał pełne ręce roboty, która niewiele wspólnego miała z jego fachem, a stary zrzędliwy Profesor Zuovick ciągle jazgotał o czymś nowym. A to, że jakiś bal szykuje z okazji urodzin, a to, że przybędzie trzech innych dziadków z któregoś ważnego stowarzyszenia. Wspominał też coś o jakiejś spelunie na środku pustyni, ale pan Bones w żaden sposób nie był w stanie powiedzieć, co to ma wspólnego z urodzinami – staremu profesorowi najpewniej klepki się w głowie poluzowały od spania do góry nogami u sufitu. Bones nie zadawał zbędnych pytań i po prostu robił swoje. Lubił tego zdziwaczałego tetryka…

LARPy na Falkonie

W imieniu Profesora Zuovicka i Pana Bonesa zapraszamy do zapoznania się z opisami pierwszych zgłoszonych na Falkon LARPów. Czekamy na kolejne propozycje!

Zgłoszenia wysyłajcie mailem [slowik27@o2.pl], do 30 października podając:

  • imię, ksywkę i nazwisko twórcy/twórców LARPa
  • tytuł LARPa
  • krótki opis do informatora
  • ogólny zarys fabuły w kilku zdaniach (do wiadomości organizatorów)
  • liczba osób biorących udział w grze (jeśli to ważne z podziałem na płeć)
  • czas gry (wraz z podsumowaniem)
Game Exe

Wygrajcie "Ziemię skutą lodem"!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że kilka chwil temu na naszym portalu pojawił się kolejny konkurs. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, w puli nagród mamy dla Was trzy świeżutkie egzemplarze Ziemi skutej lodem", a jako że pogoda coraz gorsza, dobra książka z pewnością się przyda. Wystarczy odpowiedzieć na cztery proste pytania, by stanąć przed szansą zdobycia jednej z nich. Nie zwlekajcie dłużej i weźcie udział w naszym konkursie!

Jednocześnie zapraszam do zapoznania się z recenzją "Ziemi skutej lodem", w której znajdziecie wszelkie zarówno mocne, jak i słabe strony książki. Polecam!

Dragon Age: Początek

Nowy filmik z Dragon Age

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dostępny jest już nowy filmik z Dragon Age: Początek. Dowiemy się z niego jaki będzie finał podróży Szarego Strażnika, Stena, Leliany oraz Morrigan. Czy uda im się pokonać wszystkie przeciwności i odnaleźć tytułowe Święte Prochy?

Odpowiedź znajdziecie w filmiku Dragon Age – Święte Prochy. Obejrzeć go można pod tym adresem. Dostępny jest także na YouTube w tym miejscu.

Wczytywanie...