Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Wydawnictwo Jaguar oraz Firma Dystrybucyjno-Wydawnicza L&L mają przyjemność zaprosić na dwa spotkania promujące książkę "GONE: Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój". Powieść Michaela Granta to pierwszy na polskim rynku wydawniczym prawdziwy thriller o współczesnej młodzieży, nietuzinkowe połączenie wątków znanych z „Władcy much” Goldinga i najpopularniejszych amerykańskich seriali. Więcej informacji na temat powieści na stronie seriagone.pl.

Spotkania z Wydawcą oraz tłumaczem książki, Jackiem Drewnowskim, odbędą się 21 października (środa) w dwóch bibliotekach w Gdańsku.

gone
 • Godzina 10: filia nr 1 Wojewódzkiej Biblioteki w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 44. (Gdańsk Wrzeszcz).
 • Godzina 13: filia nr 6 Wojewódzkiej Biblioteki w Gdańsku przy ul. ul. Pilotów 3 (Gdańsk Zaspa).

Dla uczestników spotkań Wydawnictwo Jaguar przygotowało niespodzianki – gadżety związane z książką GONE. Serdecznie zapraszamy!

Star Wars

Star Wars Komiks #14 już dostępny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już dostępny jest czternasty numer Star Wars Komiks.

"Jądro ciemności" (Heart of Darkness, Tales #16), swoją nazwą nawiązuje do powieści Josepha Conrada. Grupa Jedi rusza w pościg za garstką Mrocznych Jedi. Jednym z uczestników pościgu jest Minch, przedstawiciel tej samej rasy, co Yoda. Pościg wiedzie na Dagobah. Historia ma nam pokazać, dlaczego na tej właśnie planecie powstało skupisko Mocy. Za scenariusz odpowiada Paul Lee, zaś rysunki to dzieło Paula Lee i Briana Hortona.

star wars, star wars komiks

"Wskrzeszony" (Resurrection, Tales #9) przedstawi nam walkę, jakiej nigdy w oficjalnych materiałach nie dane nam było zobaczyć – Darth Maula kontra Darth Vader. Magazyn Star Wars Insider umieścił to starcie na liście dwudziestu najbardziej pamiętnych momentów z Expanded Universe (czyli wszystkich pozafilmowych oficjalnych materiałów Star Wars. Scenariusz pióra Rona Marza przyozdobili rysunkami Rick Leonardi, tuszem Terry Austin, zaś kolorami Raul Trevino.

Za 64 strony zapłacimy jedyne 5.90 PLN.

Game Exe

Postapo na Wakacjach – wyniki konkursu

Dodał: , · Komentarzy: 0
werble

Po długich miesiącach artystycznej walki, po gorących debatach jury – wreszcie są! Wyniki wielkiego, międzyserwisowego konkursu fotograficznego Postapo na Wakacjach. Oto i one:

 1. "Postromantyzm" – autor: Jan Pozowski.
 2. "Turcja 2109" – autor: Zwonimir.
 3. "Nostalgia" – autor: nasa3000.
 4. Zdjęcie nr 2 – autor: Kędzior.

Wyróżnienia:

 1. "Exploration" – autor: VOCODER.
 2. "Do dna czyli postapokaliptyczny drink z palemką" – autor: Marzen Brutal.

Gratulujemy! Do wygrania było łącznie 40 nagród ufundowanych przez wszystkie 4 serwisy organizujące konkurs: Outpost, Trzynasty Schron, Orbital i Game Exe, a także sponsorów: Wydawnictwo Portal, Rebis, Red Horse oraz Science Fiction – Fantasy i Horror.

Aby obejrzeć te najważniejsze nagrodzone, ale też i pozostałe prace, zapraszamy pod ten adres.

Wiedźmin

Halloweenowy konkurs Wiedźmina!

Dodał: , · Komentarzy: 5

Może u nas Halloween to nic wielkiego i zamiast się cieszyć wyruszamy na cmentarze, niemniej dla prawdziwych fanów Wiedźmina tegoroczne święto duchów zapowiada się dość ciekawie. Pod tym adresem ogłoszony został wczoraj konkurs, w którym można wygrać medalion wiedźmiński, kostkę do gry, książki Sapkowskiego oraz... skórzaną podkładkę pod myszkę podpisaną przez twórców Wiedźmina.

Co trzeba zrobić? Ano trzeba jedynie kupić sobie dynię i ustylizować ją tak, aby jak najbardziej przypominała Geralta, pstryknąć swojemu dziełu zdjęcie i wysłać na ten adres: contest@thewitcher.com. Konkurs kończy się 1 listopada.

Game Exe

Niespodzianka od GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pierwszy śnieg pojawił się wczoraj za oknem, więc zaskoczeni redaktorzy GameExe wskoczyli w czerwone szaty, nasunęli sztuczne brody, zarzucili wory na plecy i specjalnie dla Was przygotowali całą stertę prezentów. Tylko czy czasem nie jest za wcześnie? Coś nie tak? A może zmyliły nas wirujące w powietrzu białe płatki? Nie rozmyślajmy o tym, a swą uwagę skupmy na wypchanych po brzegi worach!

W pierwszym z nich, dzięki uprzejmości wydawnictwa Fabryka Słów, znajdują się dwa egzemplarze ciekawej lektury pt. "Wilczy legion". Drugi, zdecydowanie pokaźniejszy, kryje w sobie aż pięć książek pt. "Imperium Czerni i Złota", ufundowanych przez wydawnictwo Rebis. Muszę Was ostrzec, ponieważ z trzeciego co kilka chwil bucha potężny strumień ognia, a wszystko za sprawą pięciu kalendarzy "Smoki 2010", sprezentowanych przez wydawnictwo Initium.

Jak sami widzicie, nagród nie brakuje, a żeby je zdobyć wystarczy jedynie przejrzeć nasz dział konkursowy i wziąć udział w dostępnych konkursach, wszak co trzy nowe, to nie jeden. Prezenty czekają!

Dragon Saga

Dragonica kończy otwartą betę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Po bardzo długim czasie trwania, otwarta beta gry MMO Dragonica dobiegła końca. Wraz z wejściem w życie dodatku Tales of the Damned gra otrzymała sporo poprawek oraz nowych funkcji, m.in. obsługę kontrolerów konsolowych, zadań, obszarów oraz spory turniej gildii. Gala Networks zapewnia, że testerzy zachowają swoje dotychczasowe postacie oraz że Dragonica nadal będzie darmowa. Więcej informacji oraz klienta do gry znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Dragonica Dragonica
Karos Online

Prezenty w Karos Online!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Kolejny weekend zamkniętej bety Karos Online będzie obfitował w nagrody! Za samo dołączenie do bety gracz otrzyma los na loterii. Co 30 minut jedna szczęśliwa osoba będzie wybierana z puli i nagradzana 30 Potions of Rejuvenation, które przywracają manę i zdrowie naraz. Dodatkowe losy będą wypadały z potworów, więc eliminujcie ich ile wlezie. To jeszcze nie wszystko!

Za zabijanie bossów gracz będzie mógł wygrać kolejne nagrody, w tym wspomnianymi punktami, a także miksturami siły, a nawet Złotym Wilkiem (mountem). Autentyczne beta-testowanie i szukanie błędów także będzie nagradzane punktami. Nagrody czekają! Aby dołączyć do bety, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie produkcji.

Porytkon 3 1/3

Porytkon ujawnia program!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Niecierpliwie wyczekiwany program tegorocznego Porytkonu właśnie pojawił się w sieci. A w nim – aż 14 różnych sal programowych, pełnych prelekcji, konkursów, warsztatów, pokazów, projekcji i spotkań autorskich. To ponad 300 godzin programu!

Do użytku uczestników zostaną oddane między innymi:

 • 2 sale bloku fantastycznego
 • 2 sale bloku popkultury japońskiej
 • salę bloku postapokaliptycznego
 • salę bloku RPG/LARP
 • salę bloku multimedialnego
 • 2 sale konsolowe
 • games room
 • salę LARPową
 • salę pokazów/warsztatów/LARPów
 • salę DDR
 • salę Ultrastar
 • oraz serię pokazów, odbywających się na dworze.

Dodatkowo przewidziana jest też sala projekcyjna, której szczegółowy program pojawi się już niedługo.

Rozpiskę programową znajdziecie pod tym linkiem. Jeśli będą się w niej pojawiały zmiany, organizatorzy będą informować na bieżąco.

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #34 – Zimowy tłuszczyk!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zanim się z Wami przywitam radzę podstawić jakąś miseczkę pod monitor, bo dziś nie będzie ani romantycznie, ani milutko, a po prostu... tłusto. Ze zbliżającą się zimą i pierwszymi opadami śniegu pomyśleliśmy, że dobrze byłoby Was zaopatrzyć w te dodatkowe kilogramy, aby utrzymać stałą temperaturę ciała i nie dać się pogodzie zamrozić, kiedy późnym wieczorem po strasznie pracowitym dniu pełnym tęsknoty do Gameexe wracacie do domu...

Przestańmy jednak usprawiedliwiać nasze łakomstwo, bo przecież i tak wszyscy wiemy, że co okrąglejsze to ładniejsze, i spójrzmy na to, co dzisiaj widnieje w menu!

Szanowny pan Wiktul serwuje nam dzisiaj świeżo przetłumaczony wywiad z Jayem Wilsonem, który wplątany jest w tworzenie Diablo III. Zachęcam do przeczytania, bo znajduje się tam garść ciekawych informacji na temat... *spoiler*. Moim skromnym zdaniem redaktorzy troszeczkę za dużo czytają, ale to przecież nie powstrzyma mnie od przedstawienia Wam recenzji 'Żelaznej Rady' autorstwa Tarameliona. Strasznie długi artykuł o unikalnych przedmiotach w Dungeon Siege II, ale bez obaw, są obrazki, upiekł dla Was Lionel, który ma zdecydowanie za dużo wolnego czasu. Jeżeli jesteście równie zapalonymi fanami gier via www co ja, to na pewno ucieszy Was fakt publikowania tekstu o władzy w królestwie Devortis. A żeby Was tak jeszcze troszeńkę dotuczyć, na koniec zostawione zostało najlepsze (bo najładniejsze obrazki) – jeszcze jedno tłumaczenie na temat Diablo III, tym razem autorstwa Matthiasa.

Chwytajcie sztućce i zajadajcie!

Tlusty czwartek
Game Exe

Informacja prasowa

CD Projekt zbiera zacną brać szlachecką, aby z godnością i splendorem wydać głośno już komentowaną grę Mount&Blade: Ogniem i Mieczem.

Aby podróż w czasy swawolnej szlachty, husarii i glorii polskiego oręża odbyła się w odpowiedniej oprawie zaprosiliśmy do współpracy najbardziej uznanych i zasłużonych dla propagowania Sarmackich idei kompanów. Znajdziemy wśród nich Fabrykę Słów, Kuźnię Gier, Wargamera oraz Valkirię.

cd projekt, mount and blade

Wspólnie przygotowaliśmy specjalnie dla Was najbogatszą Edycję Kolekcjonerską tej jesieni !

Zarówno w edycji podstawowej jak i kolekcjonerskiej znajdzie się przygotowany specjalnie na tę okazję, 64 stronicowy poradnik „Dobre rady Pana Ojca" pióra Jacka Komudy, a w nim prawdziwa gratka dla wszystkich fanów jego twórczości – nigdy do tej pory nie publikowany fragment 2. tomu „Samozwańca".

Wczytywanie...