Konwenty

Wymyśl nazwę waluty Polconowej

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak niedawno informowaliśmy, na Polconie będzie funkcjonowała waluta konwentowa, którą zwycięzcy konkursów będą mogli wymienić na dowolne nagrody w przeznaczonym do tego stoisku. Zastanawiacie się, jaka będzie nazwa tej waluty? Możecie mieć na to wpływ! Organizatorzy ogłaszają konkurs na nazwę dla waluty Polconowej. Propozycje należy przysyłać mailem na adres info@polcon2008.pl wraz ze swoimi danymi (imię i nazwisko, opcjonalnie nick, oraz adres) najpóźniej do dnia 20 lipca 2008 r. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda w wysokości 100 waluty konwentowej.

Konwenty

SuperNOWA na Polconie

Dodał: , · Komentarzy: 2

Wydawnictwo SuperNOWA, Gość Honorowy Polconu 2008, zjawi się w Zielonej Górze w iście gwiazdorskiej obsadzie. Przedstawicielom Wydawnictwa – Mirosławowi Kowalskiemu, Marzenie Kłos i Danucie Górskiej towarzyszyć będzie doborowa grupa autorów. Będziecie więc mogli spotkać się z Marcinem Przybyłkiem, Bartoszem Grykowskim, Piotrem Patykiewiczem, Pawłem Kempczyńskim oraz – last but not least – z kolejnym Gościem Honorowym Polconu 2008 – Witoldem Jabłońskim.

Konwenty

Munchkin! Premiera na Polconie!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Znana w świecie firma Q-workshop kończy właśnie prace nad polską wersją językową jednej z najlepszych karcianek niekolekcjonerskich w dziejach świata RPG czyli Munchkina! Gra została stworzona przez Steve'a Jacksona, ilustrowana przez Johna Kovalica, a w Polsce wydana przez Q-workshop i Kuźnię Gier. Wielu z was o niej słyszało... Wielu grało... Ale dopiero teraz, właśnie na Polconie dostaniecie tę grę po polsku!

Munchkin z całą pewnością nie jest poważną grą! To parodia sesji RPG i kpina z samej siebie, ale to właśnie jej główny atut. Zachowując wszystkie walory oryginału, Q-workshop postarał się przyprawić ją polskim klimatem i poczuciem humoru. Wszyscy wydawcy "narodowych" wersji Munchkina podbijali poprzeczkę, dodając karty dostępne tylko w ich wersjach językowych. My polscy wydawcy pokusili się o kilka wyjątkowych kart w wersji polskiej.

- Mamy nadzieje, że docenicie nasze starania. Nie możecie nie spróbować zdobyć z nami 10 poziomu, pokonując potwory, odkrywając skarby i oczywiście wbijając nóż w plecy przeciwnikom – zachwala kultowego Munchkina Przemysław Bobrowski z Q-workshop.

Inne

Gratka dla fanów Might and Magic!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeden ze sławniejszych twórców komiksów, Olivier Ledroit, twórca np. Kronik Czarnego Księżyca, Sha czy Requiem postanowił wystawić na sprzedaż trzy litografie (odbitki – red.) prac swojego autorstwa. Ledroit pracował między innymi nad grą Heroes of Might and Magic V. Na każdej z kopii widnieje autograf Oliviera. Nabyć można je w sklepie Ubisoftu.

Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży przekazane zostaną na ręce francuskiej organizacji AIPSH zajmującej się pomocą osobom niepełnosprawnym.

Na tą chwilę dostępne zostały już tylko dwie z prac. Nie ma co czekać. :)

Wiedźmin

Wiedźmin – Edycja Rozszerzona

Dodał: , · Komentarzy: 4

Niedawno dowiedzieliśmy się, że nowa łatka, którą jest Edycja Rozszerzona Wiedźmina powinna się pojawić na początku września. Fani gry nie mogą się jej doczekać i mają nadzieję żeby nie był to przedwczesny alarm jakim był pierwszy termin.

Zmiany jakie znajdziemy w stosunku do poprzedniej wersji są dosyć znaczące, bowiem usprawnieniu uległ system zarządzania ekwipunkiem, poprawiono animacje postaci, system walki oraz znacznie zwiększono różnorodność NPC-ów. Zapowiedziano także optymalizację silnika gry, co ma przyspieszyć proces wczytywania obszarów.

Osoby, które już zakupiły ową grę odpowiednią aktualizację będą mogły pobrać z Internetu, bez żadnych opłat dodatkowych. Natomiast osoby, które kupią nową wersję Wiedźmina będą miały kilka dodatkowych płytek w zestawie oraz mapę.

Wiedźmin

Wygraj Wiedźmina!

Dodał: , · Komentarzy: 0

26 października 2007 roku – data, którą zapamiętało wielu fanów gier RPG. To właśnie tego dnia światło dzienne ujrzała polska produkcja zatytułowana „Wiedźmin”. Mimo że od premiery minęło ponad 8 miesięcy, wielu graczy wraca z powrotem do Temerii, by ponownie przeżyć historię Białego Wilka. Nie miałeś jeszcze okazji pokierować Geraltem z Rivii?

W takim razie ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Masz okazję wygrać jeden egzemplarz gry „Wiedźmin” wraz z torbą z logiem gry ufundowany przez sklep internetowy Wirtus. Ale nic za darmo, musisz najpierw udowodnić nam, że znasz się na cRPG. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na 15 pytań dotyczących dwóch kultowych sag RPG: Neverwinter Nights oraz Gothic.

Zapraszamy do udziału! Formularz znajdziecie pod tym adresem. Życzymy powodzenia.

Diablo II

Patch 1.12

Dodał: , · Komentarzy: 3

Dzisiaj wieczorem pojawił się patch 1.12 do drugiej części Diablo. Co wnosi ze sobą ciekawego? Na razie wiadomo tyle, że przy pełnej instalacji gra nie będzie wymagała płyty... Co jeszcze? Nie wiadomo. Na stronie Blizzarda jak do tej pory nie pojawiła się żadna informacja. No cóż. Czekamy.

Konwenty

Polconowy szmal

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oznacza to że każdy zwycięzca polconowych konkursów otrzyma "walutę konwentową". Przy jej pomocy będzie mógł zakupić nagrody na specjalnym stoisku. Aby uniknąć szybkiego wyprzedania najatrakcyjniejszych nagród, podobnie jak na Pyrkonie będziemy codziennie donosili do sklepiku kolejne nagrody. W naszym sklepiku każdy fantasta znajdzie to czego będzie potrzebował: książki, filmy, gry komputerowe, planszowe, figurki, rożnego rodzaju gadżety itp.

Wartość konwentowej waluty wobec złotówki będzie wynosić ok 1:1.

Wczytywanie...