Anthem

Gra, od której zależy dalsza przyszłość BioWare, doczekała się nowego zwiastuna, pierwszego fragmentu rozgrywki oraz oficjalnej daty premiery. Nieźle jak na początek E3, nie? Kanadyjczycy na tegorocznych targach będą starali się przekonać wszystkich, że chude lata w ich wykonaniu się skończyły i "Anthem" z nawiązką wynagrodzi graczom poprzednie wpadki. Zobaczymy.

Tytuł trafi w ręce graczy dokładnie 22 lutego 2019 roku. Twórcy obiecują dynamicznie zmieniające się środowisko, na które wpływ będą miały m.in. warunki pogodowe oraz pory roku. Przed zagrożeniami ze strony świata ochroni nas specjalny kombinezon, który będzie można dowolnie modyfikować. Poczynając od preferowanego stylu walki (dystans, zwarcie czy broń ciężka), poprzez kształt lub geometrię, zakończywszy na kolorach oraz wzorach. Część kosmetycznych modyfikacji będzie można nabyć za prawdziwe pieniądze za pośrednictwem mikro-transakcji.

Anthem

Wedle informacji pojawiających się w kuluarach branży elektronicznej rozrywki, "Anthem", czyli obecnie oczko w głowie BioWare, zadebiutuje dopiero na początku 2019 roku. Niezależne od siebie źródła są zgodne, że pierwotny termin wyznaczony na tegoroczną jesień nie był nigdy realistyczny. Tym bardziej, że Kanadyjczycy mają w pamięci premierowe problemy, z jakimi borykała się "Mass Effect: Andromeda" i jak bardzo wpłynęło to na sprzedaż czy ogólne postrzeganie produkcji – wiedzą doskonale, że druga taka wpadka może skończyć się dla nich kiepsko.

anthem

Twórcy desperacko poszukują sukcesu i są pod bardzo silną presją (zarówno fanów, jak i wydawcy), biorąc pod uwagę niejasną przyszłość studia w przypadku kolejnej porażki i to, co stało się z BioWare Montreal (zespół ten został wchłonięty przez EA Motive).

Anthem

Po niekwestionowanej porażce "Mass Effect: Andromeda" roszady na najwyższych szczeblach władzy w BioWare były do przewidzenia. Aaryn Flynn, po 17 latach spędzonych w kanadyjskim studiu, postanowił zrezygnować ze stanowiska menadżera generalnego. Nie zdradził on powodów tej poważnej decyzji, napominając tylko, że myśl o spróbowaniu czegoś nowego nawiedzała go od dłuższego czasu. W pożegnalnym wpisie zaznaczył, że lata spędzone w korporacji wiążą się nierozerwalnie z najbardziej wzruszającymi momentami jego życia. Podziękował również kolegom, jak i graczom, zaznaczając, jak wiele dla niego znaczyli i nadal będą znaczyć.

casey hudson

Co interesujące, stanowisko Flynna przejmie Casey Hudson, czyli producent trylogii "Mass Effect", który zdecydował się opuścić studio w 2014 roku.

"Myślę, że mogę mówić za wszystkich, którzy pracowali z Aarynem – i za naszych fanów – kiedy stwierdzę, że dziękujemy Ci za wszystko. W rękach BioWare nadal jest ta specjalna magia, która łączy utalentowanych ludzi z inspirującą energią tryskającą od kreatywności. Kiedy spoglądam na niesamowite postępy, które Aaryn wraz z zespołem dokonali w pracach nad Anthem i innych powstających projektach, wierzę, że najlepsze dopiero przed nami" – podsumowuje nowy menadżer generalny BioWare.

Anthem

Szczerze pisząc, ciężko mi z czystym sumieniem ocenić pierwszy konkretny materiał z "Anthem". Najnowsza produkcja BioWare, będąca kooperacyjnym RPG akcji, skupiającym się na eksploracji i strzelaninach, zapowiada się naprawdę nieziemsko. Materiał jest klasy "mucha nie siada" i kreśli przed nami obietnicę naprawdę intrygującej przygody z przyjaciółmi.

anthem

Problem w tym, że lata lecą, to i człowiek trochę życia poznał. Wiadomo – obietnice jedno, produkt finalny zupełnie co innego. Gameplay jest wyreżyserowany co do sekundy, a po kazusie "No Man's Sky" oraz "Destiny", gdzie było podobnie, czyli najpierw zbieranie szczęki z podłogi, a potem spotkanie ze smutną rzeczywistością, pozostanę na pozycji zdrowego sceptycyzmu. Sorry, BioWare, ale po latach rozlicznych rozczarowań i ciosów prosto w serce, musicie się naprawdę mocno napocić nad tym, abym uwierzył w to wszystko, co prezentujecie.

Zaufanie bardzo ciężko odzyskać. Choć naprawdę chciałbym, aby to był projekt, na którym studio odbuduje swoją dawną świetność.

Anthem

Anthem – nowa gra od BioWare

Dodał: , · Komentarzy: 3
Anthem

Na targach E3 światło dzienne ujrzała informacja o nowej grze studia BioWare, odpowiedzialnego za m.in. takie serie jak „Baldur's Gate”, „Mass Effect” czy „Dragon Age”. Nowa produkcja nosi tytuł „Anthem”, czyli „Hymn”. Niewiele o niej póki co wiadomo – jak na razie poznaliśmy tylko krótki teaser, który znajdziecie w rozszerzeniu tej wiadomości, opatrzony opisem mówiącym o niebezpiecznym, pierwotnym świecie gry i czekających w nim wyzwaniach. Więcej informacji uzyskamy zapewne 11 czerwca, w drugim dniu trwania targów E3, na kiedy to zapowiedziano filmik z rozgrywki. Wstępne informacje mówią o premierze planowanej ogólnie na późny 2018 rok. Będziemy informować Was na bieżąco!

  • 1 strona
Wczytywanie...