W tym tygodniu zadecyduje się los Anthem

1 minuta czytania

anthem

Przyszłość “Anthem” zapowiada się co najmniej mgliście i trudno określić, czy nieudanemu i niekochanemu przez BioWare projektowi kiedykolwiek uda się zerwać łatkę gry, która totalnie nie spełniła oczekiwań.

Co prawda studio w ostatnich miesiącach niejednokrotnie zapewniało, że nie zapomniało o tytule i pracuje w pocie czoła, aby naprawić podstawowe mankamenty, a także przyszykować nową ekscytującą zawartość, jednak chyba sam zespół średnio wierzy w powodzenie tych buńczucznych planów. Na domiar złego, na najwyższym piętrze zaczęto się zastanawiać, czy bardziej opłacalną opcją nie byłoby postawienie ostatecznego krzyżyka na grze.

O “Anthem” jest coraz ciszej, a garstka osób (około 30) wydelegowana do praktycznie całkowitego przeprojektowania dosyć sporej gry-usługi to pomysł tyle szalony, co karkołomny. Dlatego też, według informacji krążących w branżowych kuluarach, szefostwo Electronic Arts ma w tym tygodniu zadecydować o losie “Anthem” – dać albo “zielone światło” pomysłowi reanimacji, albo wyrzucić uniwersum do kosza.

Korporacja ciągle ma wątpliwości, czy warto w ogóle przeznaczać jakiekolwiek pieniądze (a budżet na odnowę musiałby być całkiem spory) na tytuł, który okazał się niewypałem i nadal jest dla niej problematyczny. Według wskazań developerów pracujących nad “Anthem 2.0”, zespół do spraw usprawnienia produkcji powinien zostać powiększony co najmniej 3-krotnie, aby całe te przedsięwzięcie miało w ogóle jakikolwiek sens i udało im się zaprojektować sensowną nową zawartość.

Czy warto zaryzykować kolejne worki kasy? Przekonamy się już niedługo. Osobiście powątpiewam.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...