Słowniczek

2 minuty czytania

Bestia

Odnosi się do wewnętrznej drapieżnej siły, która drzemie w każdym wampirze od momentu jego przemiany; im bardziej dany wampir oddala się od człowieczeństwa, tym bardziej zmienia się w krwiożerczą i bezmyślną bestię.

Camarilla

Organizacja reprezentująca i chroniąca wampiry, na czele której w danym mieście stoi Książę; Camarilla wymaga od swych członków przestrzeganie Tradycji.

Dziecko

Potomek wampira, który go stworzył; termin używany również jako określenie niedoświadczonego wampira.

Klan

Grupa wampirów pochodząca z linii danego przodka z Trzeciego Pokolenia, czyli Przedpotopowca; istnieje 13 klanów, założonych przez 13 Przedpotopowców.

Koteria

Działająca razem grupa wampirów.

Mroczny Pocałunek

Oznacza akt przemiany człowieka w wampira, następujący poprzez upuszczenie części krwi śmiertelnika i wypicie przez niego krwi wampira.

Pokolenie

Określa odległość od pierwszego wampira, Kaina; im wyższe pokolenie, a więc i większa odległość od Kaina, tym wampir jest słabszy.

Ghoul

Istota pijąca krew wampira, z której wcześniej nie wyssano jej własnej krwi; ghoul posiada większe umiejętności niż śmiertelnicy, a także nie starzeje się, tak długo, jak otrzymuje wampirzą krew.

Dżihad

Wieczna walka między wampirami o dominację, polegająca na kontrolowaniu młodych i nieświadomych wampirów przez starszyznę.

Maskarada

Jedna z najważniejszych Tradycji, obligująca wampiry do nieukazywania swej prawdziwej natury śmiertelnikom.

Tradycje

Zbiór sześciu zasad społeczeństwa wampirów.

Sabat

Sabat – bezwzględna sekta wampirów, nieuznająca Tradycji, ani żadnych reguł.

Sekta

Organizacja zrzeszająca wampiry kierujące się podobnymi poglądami. Dwie najbardziej znane sekty to Camarilla i Sabat.

Rodzic

Wampir, który posiada swojego potomka.

Sen

Stan podobny do śmierci lub hibernacji; niektóre wampiry decydują się dobrowolnie zapaść w sen, ze względu na monotonię i chęć przebudzenia w lepszych czasach, natomiast inne wampiry zapadają w sen w momencie, gdy zostanie im wbity w serce kołek lub gdy nastąpi całkowita utrata ich krwi.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...