Risen 3: Władcy tytanów

"Risen 3: Władcy tytanów" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serdecznie zapraszam do przeczytania recenzji gry "Risen 3: Władcy tytanów". Niemieccy twórcy obiecywali wręcz gruszki na wierzbie, byleby przyciągnąć graczy do swojej produkcji. Przyszedł więc czas rozliczenia ich z tych wszystkich zapewnień. Jak w porównaniu do nich wypada trzecia i prawdopodobnie ostatnia odsłona serii? Tego dowiecie się, czytając artykuł.

risen 3

[...]W grze wcielamy się w nowego Bezimiennego, który wraz ze swoją siostrą, Patty, szuka skarbu. Miast spodziewanego bogactwa, bohater sam zostaje okradziony – ze swojej duszy przez Lorda cieni. Kiedy wydaje się, że w żadne zombie czy wampira się nie zmieni i pozostanie zwykłym trupem, zjawia się Kostuch, znany z „Mrocznych wód” szaman, i ożywia herosa tajemnymi sztukami. Od tej chwili Bezimienny ma parę zadań – odzyskać duszę, skopać tyłek Lordowi cieni i jego armii... cieni, przy okazji ratując tym samym świat. Dobrym krokiem do realizacji celów będzie zdobycie potężnych sojuszników spośród rządzących krainami frakcji.

Czytaj dalej...

Risen 3: Władcy tytanów

Premiera trzeciej części "Risena" zbliża się wielkimi krokami. Jeśli mój kalendarz nie pogubił kartek, to pozostało jedynie 12 dni oczekiwania. Niejeden raz na łamach GameExe pojawiały się informacje o tej produkcji. Krzyslewy był tak uprzejmy, że je uporządkował i zebrał w jednym tekście. Zapraszam do lektury!

risen 3

Pierwszą oficjalną zapowiedź nadchodzącej produkcji Piranha Bytes, „Risen 3: Władcy tytanów”, opublikowano w lutym. Zaledwie niecałe pół roku później mamy możliwość sami wyruszyć w podróż po zakątkach fantastycznego świata stworzonego przez niemieckich kreatorów. Dobrze się składa. Raz, że nie musieliśmy długo znosić frustrującego wyczekiwania premiery, a dwa... ta została zaplanowana na dogodny moment, bo w trakcie wakacji.

Czytaj dalej...

Risen 3: Władcy tytanów

Do premiery najnowszej produkcji Pirahny Bytes, "Risen 3: Władcy tytanów", pozostało już kilka tygodni. Niektórych może dziwić więc długi brak wieści związanych z grą. Niemniej, niemieccy twórcy postanowili – wreszcie! – przypomnieć się światu i przerwać trwającą ciszę. Zrobili to udostępniając nowe wideo mające przekonać graczy, że "Risen 3: Władcy tytanów" to powrót do korzeni.

risen 3

"Starych" wyjadaczy takie informacje powinny zadowolić. Wszak powszechnie wiadomo, że dwie pierwsze części "Gothica" są najlepszymi cRPG-ami od Pirahny. W skrócie: dwunastominutowy filmik przedstawia poszczególne cechy produkcji jak mechanikę rozgrywki, system walki czy powracające klasyczne szkoły magii przy komentarzu, który ma udowodnić, że twórcy tworzą gry na dawnym, świetnym poziomie.

Risen 3: Władcy tytanów

Edycje kolekcjonerskie Risen 3

Dodał: , · Komentarzy: 0
risen 3, wydanie kolekcjonerskie

Firma Cenega, polski dystrybutor gry "Risen 3: Władcy tytanów", poinformowała, że w naszym kraju, poza zwykłym wydaniem tytułu, będzie również sprzedawana Edycja Kolekcjonerska oraz Edycja Władcy Cienia. Oba wydania udostępnione zostaną wyłącznie użytkownikom PC. Dodatkowo wydanie Władcy Cienia można będzie nabyć tylko za pośrednictwem sklepu muve.pl. Tytuł pojawi się w Polsce 15 sierpnia.

W rozszerzeniu znajdziecie opisy obu edycji.

Risen 3: Władcy tytanów

Może nie do końca pierwszy, ale trudno brać pod uwagę materiał kiepskiej jakości nagrywany kamerą, który ukazał się na początku ubiegłego tygodnia. Nowe wideo jest zdecydowanie ładniejsze i trwa aż trzydzieści minut. Gracze z niecierpliwością wyczekujący nadchodzącego Risen 3: Władcy tytanów szczególnie powinni rzucić na niego okiem. Największy minus? Komentarz jest w języku niemieckim.

risen 3
Risen 3: Władcy tytanów

Pierwsze szczegóły związane z "Risen 3: Titan Lords" nakreśliły dla nas obraz, do którego przyzwyczaiło nas studio Piranha Bytes. Kontynuacja serii nie niesie ze sobą większych rewolucji w kwestii mechaniki rozgrywki i zwiastuje powrót do starych gotyckich klimatów, co błogo łechcze podniebienia oddanych miłośników rzemiosła niemieckich developerów, lecz równocześnie z trzaskiem łamanych paliczków zamyka drzwi przed ludźmi niepodzielającymi ekscytacji wcześniejszymi dokonaniami chłopaków. Przekaz jest jasny – albo oddajesz cześć produktom z łatką "Gothic", albo spadaj. Uczciwe postawienie sprawy, przyznam.

risen 3, titan lords
Pierwszy oficjalny screen

Kolejne detale związane z trzecią częścią "Risen" nie pozostawiają żadnych wątpliwości i raczej kontynuują utarty szlak.

Risen 3: Władcy tytanów

Jak obiecałem, tak też czynię. Dobrzy samarytanie, którym udało się dorwać do najświeższego numeru "PC Games", postanowili podzielić się z nami słodkimi, bo pierwszymi, szczegółami związanymi z "Risen 3: Titan Lords". Boże, pobłogosław im w uzdolnionych dzieciach i szybkim nabijaniu poziomów doświadczenia.

risen 3, titan lords

Zatem czego możemy oczekiwać po kontynuacji tej, bądź co bądź, niesamowicie popularnej serii? Nowe twarze, stary silnik, usprawnione rozwiązania... które poczujemy na własnej skórze już w tym roku.

Wczytywanie...