droga_szamana_5

Polconowe wieści

2 minuty czytania

Bedeker

W dziale "Jak dojechać" dodany został "Bedeker" czyli szczegółowy przewodnik ze wskazówkami jak dotrzeć na konwent oraz pożytecznymi informacjami na temat komunikacji w Zielonej Górze.

Program wdrapuje się na stronę

Uważni obserwatorzy zauważą, że na stronie pojawił się nowy dział Program. Można w nim podejrzeć jakie niesamowite atrakcje spotkają Was na tegorocznym Polconie. Zapraszam do zapoznania się z menu oferowanym przez blok bitewny. Pozostałe bloki będą systematycznie uzupełniane.

Pol Coin lepszy niż Euro!

Przynajmniej na tegorocznym Polconie, bowiem "Pol Coin" to oficjalna nazwa waluty jaka obowiązywać będzie na imprezie w Zielonej Górze. Zwycięzcą ogłoszonego przez nas konkursu na nazwę waluty jest Piotr "Saper" Grula z Warszawy. Nagroda do odebrania w trakcie Polconu, oczywiście w sklepiku konwentowym. Jeszcze dwie osoby wymyśliły niemal identyczną nazwę: "Pol-Coin" (autorstwa Kaspra Zaziemskiego) i "POLCOIN" (Łukasza Szewczaka). Dla nich specjalnie przygotowaliśmy nagrody pocieszenia, również do odebrania w sklepiku.

Dlaczego wygrał "Pol Coin"? Z uzasadnienia posiedzenia komisji konkursowej: "Właśnie w tej pisowni nazwa wygląda najlepiej. Pisane łącznie zlewa się i może mylić się z Polconem. Zaś takie osobne "Pol Coin" wygląda jak Funt Szterling". Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że wśród propozycji pojawiły się Lemy, Zajdelki, Conventy, Zielone, Fumy, Złote Smoki, Cony, LoLe i wiele innych.

Łysiak i "Szalbierz"

Wydawnictwo Picaresque, debiutujące na Polconie, zaprezentuje książkę Tomasza Łysiaka „Szalbierz”, pierwszy tom trylogii dziejącej się w czasach rozbicia dzielnicowego. To rodzima wersja tolkienowskiej drużyny, która ma ocalić świat. Jak napisał Maciej Parowski to „powieść pełna smaków, aromatów, magii i grozy średniowiecza. Tytułowy Szalbierz – mag, siłacz, rzecznik sił podejrzanej konduity, a wraz z nim błędny rycerz, karzeł, mnich, niemy bękart i natchniona niewiasta – odgrywają przed nami fascynujący spektakl rycerski polityczny, demoniczny, szpiegowski…”. W imieniu wydawcy zapraszamy na spotkanie autorskie, połączone z prelekcją i minikonkursem, a zakończone podpisywaniem książek przez autora.

Tomasz Łysiak, rocznik 1970, scenarzysta, dziennikarz, satyryk. „Szalbierz” to jego debiut powieściowy i zarazem pierwsza część trylogii, której zwieńczeniem będzie wielka bitwa średniowiecznej Europy pod Legnicą.

Gamedec: Zabaweczki!

Na tegorocznym Polconie w Zielonej Górze będzie miała miejsce prapremiera najnowszej powieści Marcina Przybyłka: GAMEDEC: ZABAWECZKI. BŁYSKI. Książka trafi do sprzedaży 19 września.

ZABAWECZKI to kontynuacja przygód gierczanego detektywa Torkila Aymore’a, znanego już czytelnikom ze zbioru opowiadań GAMEDEC: GRANICA RZECZYWISTOŚCI i powieści GAMEDEC: SPRZEDAWCY LOKOMOTYW. Tym razem gamedec wyrusza w kosmos, żeby wyjaśnić zagadkę, która może ocalić albo zniszczyć ludzkość. Megastatki przewożą z Ziemi na Gaję setki tysięcy ludzi szukających lepszych perspektyw. Emigracja na nową planetę trwa, dopóki megastatek „Medusa”, wiozący na pokładzie pięćdziesiąt tysięcy pasażerów, nie znika bez śladu. Torkil Aymore podejrzewa, że za porwaniem statku kryje się Bestia, która wdarła się w mózgi pracowników firmy Live!. Teraz koncern Live!, główna baza Bestian, tworzy wielką armię, która zamierza zniszczyć Ziemię. Gamedec chce poinformować o tym rząd Gai, okazuje się jednak, że na nowej planecie władzę sprawuje Mobillenium – firma, która zapoczątkowała istnienie Bestii.

Bestia w sieci została pokonana, ale zdołała się przedostać do mózgów swoich twórców. Gamedec usiłuje ratować ludzkość przed nowym zagrożeniem. Czy powinien lecieć w kosmos i szukać zaginionego megastatku „Medusy”, czy wrócić na Ziemię, żeby rozwiązać zagadkę morderstwa przyjaciela, czy może zostać na Gai i podjąć współpracę z rządem?

JEŚLI WSZEDŁEŚ W SIEĆ, STRZEŻ SIE BESTII!

Prapremiera – 28.08.08 – Polcon Zielona Góra

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...