Seria "The Legend of Heroes" jest czymś, o czym jej twórcy z Nihon Falcom Corporation nie pozwolą nam jeszcze w najbliższym czasie zapomnieć. Zachodni fani w kwietniu mogli się cieszyć ukazaniem się czwartej części "Trails of Cold Steel" (niedługo wrzucę recenzję) na PC-ty, zaś na sezon letni to samo ma się stać z jej kontynuacją, "Hajimari no Kiseki". Na tym jednak dobre wieści się nie kończą. Otóż w ciągu ostatnich dni ukazał się trailer kolejnej części legend bohaterów, zatytułowanej "Kuro no Kiseki".
Z okazji trwającej na serwisie GoG wyprzedaży poświęconej produkcjom zarówno ze świata "Warhammera Fantasy" jak i "Warhammera 40,000", która w dziwny sposób koreluje z mającą ostatnio premierę "Necromunda: Hired Gun" włodarze GoGa poza ogromnymi obniżkami zaoferowali nam również kilka darmowych prezentów, na które z uznaniem spoglądają Bóg Imperator i Karl Franz. Najlepszą z pewnością jest możliwość dodania do swojej cyfrowej biblioteki genialnego RTS-a "Warhammer: Shadow of the Horned Rat".
Takie wnioski można wysnuć z badania korporacji Lenovo i firmy Reach3 Insights, które przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 900 graczek z USA, Niemiec i Chin. Większość z nich doświadczyła stereotypowego traktowania, nękania i dyskryminacji ze względu na płeć.
W związku z tym aż 59% kobiet podczas grania celowo ukrywało swoją płeć pod płaszczem męskiego bohatera i nicku. 77% przyznało, że doświadczyło dyskryminacji ze względu na płeć i typowo stereotypowego zachowania podszytego, m.in. negatywnymi czy prześmiewczymi komentarzami na temat umiejętności (70%), przesadnej protekcji ze strony męskich graczy (65%), protekcjonalnymi wypowiedziami (50%), a nawet krępującymi pytaniami o związek lub życie prywatne (44%).
Z okazji dziesiątej rocznicy premiery "Wiedźmina 2: Zabójcy Królów" i szóstej rocznicy premiery "Wiedźmina 3: Dziki Gon" serwis gog.com postanowił sprawić nam wszystkim wielką niespodziankę i urządził ogromną wyprzedaż, na którą trafiły wszystkie gry z serii "Wiedźmin" i, nikt nie wie jakim cudem, "Cyberpunk 2077"
Nasz ukochany gatunek staje się coraz bardziej popularny, a powoli dochodzi do tego, że każda szanująca się gra musi posiadać choć elementy charakterystyczne dla RPG, aby zwrócić na siebie uwagę społeczności. Pojawia się coraz więcej interesujących eksperymentów, ekscentrycznych spojrzeń czy wariacji na jego temat. Dlatego, gdy nowe studio mówi, że “chce odmienić gatunek RPG”, to brzmi to jak dość buńczuczne deklaracje.
W GOGu od lat ręcznie wybieramy najciekawsze gry indie, klasyki i gry AAA do naszego katalogu – a jako że to właśnie w Polsce zaczęła się nasza historia i tu znajduje się nasze główne biuro – polskie gry zajmują specjalne miejsce w sercu każdego z nas. Wspólnie z Razerem, jednym z globalnym liderów marek dla graczy, uruchomiliśmy Festiwal Polskich Gier, aby spopularyzować polskie gry na całym świecie.
Układając klocki Lego w dzieciństwie nie sądziłem, że branża ta rozwinie się do tak gigantycznych rozmiarów. Za co większe i ciekawsze zestawy trzeba zapłacić naprawdę solidne pieniądze. Niemniej satysfakcja z posiadania np. takiego samodzielnie złożonego Sokoła Millenium jest ogromna. Bardzo ciekawą odnogę firmy stanowi Lego Ideas, portal, na którym budowniczy mogą sami składać propozycje zestawów i głosować na najlepsze pomysły. Dzięki temu powstały tak dobre kompozycje jak rakieta Saturn V (mam, bardzo polecam, wygląda zjawiskowo) czy ECTO-1 Pogromców duchów.
Na stronie tej pojawiła się propozycja modułowego kreatora poziomów "Prince of Persia" z 1989 roku i wygląda bombowo. W pierwszym etapie buduje się moduły: fragmenty ścian, kolumn i pułapek, a następnie można je ułożyć w dowolny sposób. Na koniec wystarczy dołożyć figurki, napoje, dekoracje i zagrać! Zestaw zawiera wystarczająco elementów, aby wykonać szare poziomy lochów oraz złote poziomy pałacu. Figurki postaci zawierają Księcia, Księżniczkę, złego Jaffara, dwóch jego strażników i morderczy szkielet z trzeciego poziomu (drań był ultra twardy).
Informacja prasowa
Wydawca Daedalic Entertainment i studio AtomicTorch zapowiadają premierę gry symulacyjnej CryoFall. Tytuł opuści Steam Early Access już 29 kwietnia. CryoFall łączy sandboksową symulację w klimacie sci-fi z elementami survivalu i RPG – przy okazji kładąc duży nacisk na kreatywność i interakcję między graczami. W drodze do pełnej wersji gra wzbogaciła się o masę funkcji i treści, które dostarczą rozrywki na setki godzin wyśmienitej zabawy.
W CryoFall gracze próbują osiedlić się na zapomnianej planecie, ucząc się rolnictwa, przemysłu, handlu, eksploracji i wielu innych czynności, jednocześnie budując i żyjąc w złożonym społeczeństwie. Zaczynając w prymitywnej epoce kamienia, ocaleni przechodzą przez imponujące drzewo technologiczne, które prowadzi ich aż do ery kosmicznej, od toporów i kusz po mechy bojowe i karabiny plazmowe. Gra oferuje dedykowane serwery PvE dla tych, którzy lubią spokojną kolonizację, oraz serwery PvP dla graczy, którzy lubią walczyć nie tylko ze swoim środowiskiem, ale także ze sobą nawzajem.
O tym, że CD Projekt Red ma w planie wykupić działające w Kanadzie studio Digital Scapes wiedzieliśmy już pod koniec zeszłego miesiąca. Nasi rodacy współpracowali z Kanadyjczykami już od 2018 roku i teraz mają operować pod nazwą CD Projekt RED Vancouver. Jak jednak ujawnił Adam Kiciński, nie jest to jedyne posunięcie tego rodzaju, które planują.
Telepatia i telekineza pojawiają się w produkcjach fantastycznych od bardzo dawna. Porozumiewanie się myślami czy możliwość poruszania przedmiotami samą siłą umysłu stanowią niespełniony sen wielu osób. Czy tak jednak do końca niespełniony? Kojarzycie Elona Muska? Otóż facet posiada firmę Neuralink. Jej przedstawiciele niedawno informowali, iż rozpoczęli testy specjalnych implantów mózgowych – już wtedy mówili, że dzięki takiemu zabiegowi nauczyli małpę telepatycznej gry w komputerowego ping ponga.
Niemożliwe? A jednak – do sieci trafił filmik, na którym 9-letni makak o imieniu Pager gra w MindPonga, jednocześnie sącząc przez słomkę bananowe smoothie. Początkowo osoba opiekująca się małpą łączy się z implantami poprzez iPhone'a, a sam makak kalibruje je przy pomocy joysticka. W następnym etapie sprzęt zostaje ssakowi odebrany i Pager zaczyna umysłową grę, w której radzi sobie naprawdę dobrze. Cóż, niektórzy bali się chipów Billa Gatesa, a wszczepianie przyszło z innej strony – szczególnie, że Elon Musk oznajmił, że jeszcze w tym roku chciałby przeprowadzać testy na ludziach. Nie da się ukryć, że przed nami nowa era technologii.
- 92 strony
- « Pierwsza
- ←
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- →
- Ostatnia »