Takie wnioski można wysnuć z badania korporacji Lenovo i firmy Reach3 Insights, które przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 900 graczek z USA, Niemiec i Chin. Większość z nich doświadczyła stereotypowego traktowania, nękania i dyskryminacji ze względu na płeć.
W związku z tym aż 59% kobiet podczas grania celowo ukrywało swoją płeć pod płaszczem męskiego bohatera i nicku. 77% przyznało, że doświadczyło dyskryminacji ze względu na płeć i typowo stereotypowego zachowania podszytego, m.in. negatywnymi czy prześmiewczymi komentarzami na temat umiejętności (70%), przesadnej protekcji ze strony męskich graczy (65%), protekcjonalnymi wypowiedziami (50%), a nawet krępującymi pytaniami o związek lub życie prywatne (44%).
Zazwyczaj gram w MMORPGi męską postacią, dzięki czemu inni gracze nie orientują się, że jestem kobietą. Staramy się nie ujawniać kim jesteśmy, aby ludzie z nami nie flirtowali, wysyłali prezentów, zdjęć czy wiadomości, na które nie mamy w ogóle ochoty.
żali się jedna z uczestniczek ankiety
Warto jednak zaznaczyć, że badane są w większości zadowolone z roli i kreacji kobiet w dużych grach typu AAA (80%), a także w tytułach niezależnych (aż 91%). Wydaje im się jednak, że można byłoby poprawić materiały promocyjne i kampanie marketingowe tak, aby mocniej skupiały się na kobietach (71%).
Źródło: www.gamesindustry.biz
Komentarze
Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!
Dodaj komentarz