Słabe wyniki pełnej wersji "Gwinta" nie mogły pozostać bez echa, stąd twórcy starają się ratować sytuację kolejnymi poprawkami oraz pierwszym oficjalnym rozszerzeniem, dzięki któremu przyjdzie nam stanąć w szranki z kolegami niejakiego Detlaffa van der Eretaina.

gwint

Serwis Kotaku twierdzi, że "Gwint" to finansowe rozczarowanie, stąd CDPR musi jakoś ratować sytuację. Lekiem na całe zło ma być pierwszy oficjalny dodatek, czyli "Krwawa klątwa". Zgodnie z nazwą, czekają na nas wyzwania powiązane z odczynianiem uroków, jak też zmagania z lubującymi się w piciu krwi wampirami. Trudno nie odnieść wrażenia, że ten pomysł pojawił się już gdzieś wcześniej...

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint powraca w wersji Homecoming

Dodał: Courun Yauntyrr, wtorek, 23 października 2018 · Komentarzy: 0

Nie ustają prace nad darmowym "Gwint: Wiedźmińska gra karciana". Tytuł ten, z uwagi na premierę przygód pewnej wojowniczej królowej, otrzymał sporą aktualizację, którą nazwano "Homecoming". Twórcy przygotowali sporo zmian, wliczając w to właściwości kart czy też samą planszę.

gwint,gwent,homecoming

Premiera "Wojny krwi" oznacza także sporo zmian w samym "Gwincie". Pamiętamy przecież, że twórcy gry obiecali nam specjalny tryb fabularny, ale ostatecznie zdecydowano się na osobny, płatny tytuł. Czy to oznacza, że podstawowy tytuł nie ma nam nic ciekawego do zaoferowania? Najnowsza aktualizacja to szereg zmian, zaś dotychczasowi weterani będą musieli raz jeszcze zbudować swoją talię.

Trzeba się pospieszyć, bowiem nie zostało zbyt dużo czasu, aby skorzystać ze specjalnej okazji, dzięki której wreszcie będziemy mogli zapolować na długo wyczekiwane legendarne karty i włączyć je do ulubionej talii w "Gwincie: Wiedźmińskiej grze karcianej".

wiedźmińska gra karciana,gwent,gwint

To nie pierwsza tego typu ograniczona czasowo akcja, która ma skłonić nas do otwierania beczek z kartami. Tym razem zdobędziemy gwarantowany legendarny egzemplarz, dzięki czemu podczas samej rozgrywki powinno być nam dużo prościej. Cała akcja trwa jedynie do jutrzejszego popołudnia, więc czasu nie ma aż tak wiele. Przypominamy także, że od końca sierpnia trwa Sezon Wojownika.

Otwarty list Marcina Iwińskiego jasno sprecyzował zakres zmian, który dotknie "Gwinta: Wiedźmińską grę karcianą". Ma być zdecydowanie bardziej po wiedźmińsku nie tylko w kwestii rozgrywki, ale także wyglądu tytułu, który w końcu dostanie pierwszą kampanię fabularną.

gwint,gwint wiedźmińska gra karciana

Współzałożyciel CD Projektu potwierdził, że studio zamierza przyjrzeć się "Gwintowi", który jest ich pierwszym tytułem dla wielu graczy. Szereg zmian został określony mianem "GWENT: Homecoming", dzięki którym gra być ładniejsza, ciekawsza i bardziej "wiedźmińska". Wszystko to w przeciągu nadchodzących sześciu miesięcy, po których tytuł wyjdzie z fazy otwartej bety.

Najnowsza aktualizacja do gry jest już dostępna. "Gwint" podpatruje konkurencję, więc najnowszy zwiastun ma nas zachęcić do wypróbowania trybu Areny, w którym powalczymy o nagrody od niesławnego Pana Lusterko. Oczywiście, nic nie dostaniemy od niego za darmo.

gwint

Pierwsze zapowiedzi nowego trybu pojawiły się już w okolicach Walentynek, jednak najnowszy zwiastun skutecznie zaostrza apetyt na nowy tryb Areny. No może nie do końca "nowy", bowiem polskie studio podpatruje rozwiązania od konkurencji, wliczając w to lidera – "Heartsone". Czy to oznacza, że gra upodobni się do przodującego wśród karcianek dzieła Blizzarda?

Z niecierpliwością czekamy na pierwszą kampanię fabularną do karcianego "Gwinta". Twórcy gry poinformowali, że pierwotny termin premiery stał się nieaktualny i póki co nie dane nam będzie wcielić się w wojowniczą królową Lyrii i Rivii – Meve.

gwint,meve

Chętni zobaczyć w akcji pierwszą kampanię fabularną dla jednego gracza do "Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej" będą musieli poczekać dłużej, bo w liście otwartym Marcin Iwiński tłumaczy, że królową Meve będziemy sterować dopiero gdzieś w przyszłym roku. Czyżby niedawne perturbacje i doniesienia medialne o złych warunkach pracy w polskim studiu zebrały swoje krwawe żniwa?

Twórcy karcianego "Gwinta" przygotowali kolejną niespodziankę. Za nami wielka, mahakamska popijawa, ale oto nadeszło Saovine, czyli Święto Zmarłych. Z tej okazji możemy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jak też zdobędziemy nieznane dotąd jednostki.

gwent,gwint

W wielu grach przygotowano atrakcje związane z Halloween. Nie może być inaczej w "Gwincie", gdzie już możecie pobrać najnowszą aktualizację. Ponowne uruchomienie gry pozwoli nam zmierzyć się z trzema wyzwaniami w trybie zwykłym oraz eksperckim. Poznamy w ten sposób bujną młodość pewnego wampira o imieniu Regis. Na tym jednak lista nowości wcale się nie kończy.

CD Projekt RED dało się już poznać jako arcymistrzowie wielowątkowych przygód, pasjonujących historii i zimnokrwistych intryg. Choć kolejny ich projekt to nie skomplikowany cRPG z otwartym światem a zwykła karcianka, to studio nie zamierza lekceważyć fabularnego aspektu produkcji. Twórcy ujawnili właśnie pierwszą kampanię fabularną, która zadebiutuje jeszcze w tym roku w grze "Gwint".

gwint,meve

Nosi ona nazwę "Wojna Krwi", a jej bohaterką jest Meve – królowa Lyrii i Rivii, słynąca ze sprytu, inteligencji oraz tego, że pasowała Geralta na rycerza. Stojąc w obliczu wrogiej inwazji zmuszona jest wejść na wojenną ścieżkę i odzyskać to, co zostało jej niecnie odebrane. O tym jak potoczy się jej historia, a także jakie będą losy królestwa oraz postaci, które napotka – zadecydujemy my.

Od dziś możemy już cieszyć się z otwartej bety "Gwint: Wiedźmińska gra karciana". Każdy chętny może dodać ten tytuł do swojego konta GOG, zaś dotychczasowi weterani mogą sprawdzić nowości, jakie pojawiły się od czasów zamkniętych testów.

gwint

Dotychczasowi gracze będą musieli pobrać grę w formie aktualizacji, więc warto ustawić język polski i zalogować się, bowiem od razu trafiamy na pierwszą z nowości – samouczek. Jako Geralt, będziemy walczyć z Ciri, przy okazji poznając podstawy. Gdy ukończymy ten tryb, to będziemy mogli skorzystać z pozostałych opcji, wliczając w to przemodelowaną talię Królestw Północy oraz nowe opcje tworzenia i modyfikowania kart.

W dniu dzisiejszym logowanie do bety "Gwint: Wiedźmińska gra karciana" nie jest możliwe, ale twórcy gry przygotowali mały prezent, który osłodzi nam dobę oczekiwania na ponowne starcia. Jeśli braliście udział w zamkniętej becie, to warto sprawdzić swoją skrzynkę mailową, gdzie czeka miła niespodzianka.

gwint

Już za dwa dni rozpocznie się otwarta beta, dzięki czemu od nowa rozpoczniemy zmagania. Twórcy przygotowali małe zmiany w talii Królestw Północy, blisko 20 nowych kart, zaś każda figura otrzyma swoją animowaną wersję, więc nie będziemy musieli specjalnie zbierać odłamków lub liczyć na to, że w beczkach wylosujemy odpowiednią opcję. Co ważniejsze, wszyscy uczestnicy zamkniętej bety otrzymają beczki w zależności od swojego wyniku (co każde pięć poziomów), jak też tytuł za rangę, którą zdobyliśmy w ramach rozgrywek rankingowych. To jednak nie koniec nagród.

Wczytywanie...