posiadlosc
Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Możemy czekać na premierę najnowszej gry CD Projekt Red lub oblewać urodziny Naczelnego, ale dla miłośników spokojniejszej formy zabawy czeka dostępny od dzisiaj dodatek do "Gwinta", czyli "Wiedźmini". Co tym razem przygotowano dla miłośników tej karcianki?

gwint,wiedźmini,gwint: wiedźmini

W "Gwincie" mamy już pokaźną liczbę dodatków, co nie jest taką złą wiadomością, bowiem każdy z nich dostajemy za darmo. Nie inaczej jest z "Wiedźminami", czyli próbą pokazania nam początków zabójców potworów oraz ich twórców w formie pokaźnej liczby nowych kart. Trudno przedstawić wszystkie 70 jednostek, dlatego wielce pomocny okazuje się być ujawniony kilka dni temu zwiastun premierowy.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana
gwint: wiedźmini

Jak widać CD Projekt RED szykuje się na ostrą ofensywę gwiazdkową. Już w grudniu (prawdopodobnie, o ile znowu nie zostanie przełożony) swoją premierę będzie miał długo wyczekiwany “Cyberpunk 2077”. Nie oznacza to jednak, że inne produkcje polskiego studia przez najbliższych klika miesięcy będą traktowane po macoszemu i zostaną odłożone na zakurzoną półkę.

Wprost przeciwnie – zespół zapowiedział właśnie kolejny dodatek do “Gwinta”, który trafi w ręce wszystkich entuzjastów karcianych emocji już w przyszłym miesiącu.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Zakończył się tryb Podróży, w którym towarzyszyliśmy Ciri oraz Vesemirowi, stąd też twórcy "Gwinta" oferują nam zupełnie nową historię z nieznanym wcześniej bohaterem. Wybór padł na Alzura, czyli jednego z dwóch twórców samych wiedźminów. Poza dodatkową historią, czeka na nas garść poprawek oraz przebudowa trybu Areny.

gwint

Sam Alzur to postać trochę na poły legendarna, bowiem ten mistrz hybrydyzacji, mutowania i modyfikowania genetycznego jest zarazem ojcem wielu potworów, jak też współtwórcą ich pogromców – wiedźminów. Nie zapominajmy, że stworzył kilka znanych czarów, które do dziś noszą w nazwie jego imię. Twórcy "Gwinta" przygotowali kolejną opowieść publikowaną w częściach, pojawiających się mniej więcej co tydzień.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Ciri wyrusza w Podróż

Dodał: , · Komentarzy: 0

Geralt zakończył tryb Podróży w "Gwincie", więc teraz twórcy gry posyłają na szlak przybraną córkę sławnego Białego Wilka, czyli Ciri. Znów czeka na nas sto poziomów wtajemniczenia, dzięki czemu nie tylko młoda wiedźminka stanie na czele naszej talii, ale dodatkowo zadbamy o jej wygląd.

gwint,ciri

Nowy sezon to nie tylko okazja do ponownego wspinania się po rankingowej drabince, ale także zakosztowania nowej Podróży, czyli trybu, w którym nie tylko zdobędziemy nowe elementy ozdobne, ale także przeczytamy przygotowaną przez twórców historię. Tym razem Geralt ustępuje miejsce Ciri, która u boku doświadczonego Vesemira będzie musiała poradzić sobie na szlaku.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Dodatki do "Gwinta" zaczynają nam się mnożyć, zaś najnowsze rozszerzenie zostało oddane w ręce graczy. Zgodnie z nazwą, Pan Lusterko postanowił zamieszać nam w kartach, oferując całkiem interesujące nowości , w tym jednostki frakcyjne, których moc i wygląd zmienia się podczas kolejnych rund.

gwint

CD Projekt nie czekało długo, by wypuścić kolejne rozszerzenie do "Gwinta". Wzorem poprzednich dodatków, całkowicie za darmo oddano w ręce graczy ponad 70 nowych kart, w tym specjalne jednostki frakcyjne, które ewoluują podczas rozgrywki, oferując w każdej partii nie tylko inne właściwości, ale także odmienny wygląd. Twórcy przygotowali też nowe mechaniki, jak chociażby Zasłona, co powstrzyma wroga przed wykorzystaniem krwawienia mimo tarczy czy pancerza.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint doczeka się kolejnego dodatku

Dodał: , · Komentarzy: 0

CD Projekt RED nie ustaje w dalszym rozwoju swojej karcianki, czego efektem jest to, że pod koniec miesiąca fani “Gwinta” otrzymają kolejny dodatek, w którym główną rolę będzie odgrywał enigmatycznym Pan Lusterko. Rozszerzenie będzie w pełni darmowe i trafi w ręce wszystkich zainteresowanych graczy już 30 czerwca.

gwint,pan lusterko

Oprócz pakietu 70 nowych kart, do rozgrywki zostanie dodanych szereg nowych mechanik jak aktywnie zmieniające się karty legend, umiejętność rozdarcia (na końcu sojuszniczej rundy zadaje jednostce obrażenia równej jej sile, potem status jest usuwany), oddania (wzmacnianie umiejętności karty, pod warunkiem że talia składa się tylko z przedstawicieli jednej frakcji) czy zasłony (osłania jednostkę przed negatywnymi statusami lub uniemożliwia jej otrzymanie pozytywnych statusów).

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Choć moda na gatunek karcianek już dawno przeminęła, nie znaczy to, że CD Projekt RED zamierza porzucić rozwój “Gwinta” lub ograniczyć się tylko do kosmetycznych aktualizacji. Wprost przeciwnie, tytuł ostatnio zadebiutował na Androidzie, a całkiem niedawno do gry wprowadzono sporo nowości, między innymi zmodyfikowano system postępów i znacząco rozwinięto aspekt fabularny.

gwint,podróż,journey

Do produkcji zawitał Geralt z Rivii, więc gracz na początku każdego tygodnia otrzymuje specjalne zlecenia, które łączą się z nowymi perypetiami, jakie spotkały wiedźmina i jego najlepszego przyjaciela – Jaskra. Każde wykonane zadanie (lub wygranie dowolnego pojedynku – klasycznego bądź rankingowego) pozwoli nam awansować na kolejne poziomy doświadczenia (maksymalnie na 100-tny), a każdy progres owocuje specjalnymi nagrodami oraz wyjątkowymi przedmiotami kosmetycznymi.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint debiutuje na Androidzie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niektórzy mówią, że nastąpiło to trochę za późno, ale od dzisiaj możemy pobawić się w wiedźmińską karciankę na telefonie lub tablecie z systemem operacyjnym Android. Tym samym do pojedynków staną posiadacze wersji na Androida, iOS oraz PC. Z okazji premiery przygotowano specjalny bonus.

gwint

Od dzisiaj możemy zagrać w "Gwint: Wiedźmińska gra karciana" także na telefonie lub tablecie z systemem operacyjnym Android. Co ważniejsze, za tytuł ten nie zapłacimy ani złotówki, jak też trafią do nas specjalny awatar – o ile wcześniej zapisaliśmy się do wstępnej rejestracji za pośrednictwem Google Play. Funkcja cross-play sprawi, że w szranki staną zawodnicy ze wszystkich platform. Czy wasz sprzęt nada się do gry?

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Zakochani grają w Gwinta

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzień świętego Walentego to doskonała okazja do nowej aktualizacji, która pozwoli nam wykonać wyzwania dla jednej z trzech pięknych pań, jak też da nam okazję do wydania zarobionych pieniędzy na nowe ozdobniki związane z obchodzonym dzisiaj świętem.

gwint

Gra ponownie nawiązuje do perypetii niejakiego Geralta, który co prawda twierdził, że kocha tylko jedną, ale na kobiece piękno wcale nie pozostawał obojętny. Także i my nie możemy przejść obok nowego wyzwania, które pojawi się zaraz po zalogowaniu do "Gwint: Wiedźmińska gra karciana". Rozpoczyna się niewinnie, bowiem wystarczy rozegrać premiowane doświadczeniem partie, jednak w kolejnych etapach stopień trudności rośnie.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint na Androida już w marcu

Dodał: , · Komentarzy: 0

CD Projekt Red po ostatnich niepowodzeniach rusza z kontratakiem. Niedawno "Wojna krwi" trafiła na konsolę Nintendo Switch, zaś teraz przyszła pora na "Gwinta", który spróbuje przekonać do siebie użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Android.

gwint

Wiedźmińska karcianka ma już za sobą udaną premierę na małych ekranach telefonów, ale do tej pory mogli w nią zagrać szczęśliwi posiadacze systemu operacyjnego iOS. W marcu całkowicie za darmo dołączą do nich ci, którzy korzystają z Androida. CD Projekt Red oferuje opcję wstępnej rejestracji w sklepie Google Play, dzięki czemu możemy spodziewać się specjalnego prezentu.

Wczytywanie...