szczury_wroclawia_szpital
Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwentsday w każdą środę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niedawno rozpoczął się Sezon Kota, jak też otrzymaliśmy nowe rozszerzenie, podczas gdy na graczy "Gwinta" czeka kolejna niespodzianka. Tym razem będzie to bonus do zdobywanego doświadczenia, jednak skorzystamy z niego logując się w określonym dniu tygodnia.

gwent

Twórcy karcianki przygotowali dla nas Gwentsday, czyli dodatkowe 25% doświadczenia zdobywanego podczas gry. Premia będzie obowiązywała od północy do północy w każdą środę. To miły prezent dla tych, którzy logują się nieregularnie tylko po to, by rozegrać kilka partyjek. Co ważniejsze, ten dodatek będzie sumował się z innymi bonusami, czyli chociażby tymi, które są dostępne podczas Pojedynku Frakcji.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Proszę bardzo, miła wiadomość. Swego czasu sporo mówiło się o powolnej śmierci "Gwinta", spowodowanej stopniowym odpływem graczy i spadkiem zainteresowania tą grą przez mainstream. Z całą pewnością tytuł nie osiągnął sukcesu, jaki przewidywali twórcy. Boom na karcianki już przeminął, nie kręcą one jak kiedyś. Dodatkowo pojawiały się głosy, że produkcja CD Projekt RED straciła gdzieś ten wyjątkowy czar z beta-testów i każde kolejne zmiany zmniejszały intensywność rozgrywki przy okazji upodabniając ją do konkurencji.

gwint

Jednak twórcy nie zamierzają się poddać bez walki i mozolnie pracują nad tym, aby odzyskać tę aurę świeżości, która kiedyś czyniła grę wyjątkową. W tym ma pomóc najnowszy dodatek "Żelazna Wola".

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint zawitał do Novigradu

Dodał: , · Komentarzy: 1

Od dzisiaj możemy cieszyć się drugim rozszerzeniem do "Gwint: Wiedźminska gra karciana". "Novigrad" wprowadza do gry siły rządzące tym sławnym miastem, pozwalając nam dołączyć do nowej frakcji – Syndykatu. Czy droga zbirów i rzezimieszków zdobędzie serca graczy?

gwint,novigrad

Wspomniany we wstępie i znany z "Dzikiego Gonu" Syndykat staje się kolejną, już szóstą, grywalną frakcją w samodzielnej produkcji o karcianym gwincie. Nowy dodatek to przede wszystkim nieznane wcześniej karty oraz dowódcy, wprowadzając nas w półświatek rządzący Wolnym Miastem Novigrad. Dodatkowe figury to jednak nie jedyna zaleta tego rozszerzenia.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Słabe wyniki pełnej wersji "Gwinta" nie mogły pozostać bez echa, stąd twórcy starają się ratować sytuację kolejnymi poprawkami oraz pierwszym oficjalnym rozszerzeniem, dzięki któremu przyjdzie nam stanąć w szranki z kolegami niejakiego Detlaffa van der Eretaina.

gwint

Serwis Kotaku twierdzi, że "Gwint" to finansowe rozczarowanie, stąd CDPR musi jakoś ratować sytuację. Lekiem na całe zło ma być pierwszy oficjalny dodatek, czyli "Krwawa klątwa". Zgodnie z nazwą, czekają na nas wyzwania powiązane z odczynianiem uroków, jak też zmagania z lubującymi się w piciu krwi wampirami. Trudno nie odnieść wrażenia, że ten pomysł pojawił się już gdzieś wcześniej...

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint powraca w wersji Homecoming

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie ustają prace nad darmowym "Gwint: Wiedźmińska gra karciana". Tytuł ten, z uwagi na premierę przygód pewnej wojowniczej królowej, otrzymał sporą aktualizację, którą nazwano "Homecoming". Twórcy przygotowali sporo zmian, wliczając w to właściwości kart czy też samą planszę.

gwint,gwent,homecoming

Premiera "Wojny krwi" oznacza także sporo zmian w samym "Gwincie". Pamiętamy przecież, że twórcy gry obiecali nam specjalny tryb fabularny, ale ostatecznie zdecydowano się na osobny, płatny tytuł. Czy to oznacza, że podstawowy tytuł nie ma nam nic ciekawego do zaoferowania? Najnowsza aktualizacja to szereg zmian, zaś dotychczasowi weterani będą musieli raz jeszcze zbudować swoją talię.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Trzeba się pospieszyć, bowiem nie zostało zbyt dużo czasu, aby skorzystać ze specjalnej okazji, dzięki której wreszcie będziemy mogli zapolować na długo wyczekiwane legendarne karty i włączyć je do ulubionej talii w "Gwincie: Wiedźmińskiej grze karcianej".

wiedźmińska gra karciana,gwent,gwint

To nie pierwsza tego typu ograniczona czasowo akcja, która ma skłonić nas do otwierania beczek z kartami. Tym razem zdobędziemy gwarantowany legendarny egzemplarz, dzięki czemu podczas samej rozgrywki powinno być nam dużo prościej. Cała akcja trwa jedynie do jutrzejszego popołudnia, więc czasu nie ma aż tak wiele. Przypominamy także, że od końca sierpnia trwa Sezon Wojownika.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Otwarty list Marcina Iwińskiego jasno sprecyzował zakres zmian, który dotknie "Gwinta: Wiedźmińską grę karcianą". Ma być zdecydowanie bardziej po wiedźmińsku nie tylko w kwestii rozgrywki, ale także wyglądu tytułu, który w końcu dostanie pierwszą kampanię fabularną.

gwint,gwint wiedźmińska gra karciana

Współzałożyciel CD Projektu potwierdził, że studio zamierza przyjrzeć się "Gwintowi", który jest ich pierwszym tytułem dla wielu graczy. Szereg zmian został określony mianem "GWENT: Homecoming", dzięki którym gra być ładniejsza, ciekawsza i bardziej "wiedźmińska". Wszystko to w przeciągu nadchodzących sześciu miesięcy, po których tytuł wyjdzie z fazy otwartej bety.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Najnowsza aktualizacja do gry jest już dostępna. "Gwint" podpatruje konkurencję, więc najnowszy zwiastun ma nas zachęcić do wypróbowania trybu Areny, w którym powalczymy o nagrody od niesławnego Pana Lusterko. Oczywiście, nic nie dostaniemy od niego za darmo.

gwint

Pierwsze zapowiedzi nowego trybu pojawiły się już w okolicach Walentynek, jednak najnowszy zwiastun skutecznie zaostrza apetyt na nowy tryb Areny. No może nie do końca "nowy", bowiem polskie studio podpatruje rozwiązania od konkurencji, wliczając w to lidera – "Heartsone". Czy to oznacza, że gra upodobni się do przodującego wśród karcianek dzieła Blizzarda?

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Z niecierpliwością czekamy na pierwszą kampanię fabularną do karcianego "Gwinta". Twórcy gry poinformowali, że pierwotny termin premiery stał się nieaktualny i póki co nie dane nam będzie wcielić się w wojowniczą królową Lyrii i Rivii – Meve.

gwint,meve

Chętni zobaczyć w akcji pierwszą kampanię fabularną dla jednego gracza do "Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej" będą musieli poczekać dłużej, bo w liście otwartym Marcin Iwiński tłumaczy, że królową Meve będziemy sterować dopiero gdzieś w przyszłym roku. Czyżby niedawne perturbacje i doniesienia medialne o złych warunkach pracy w polskim studiu zebrały swoje krwawe żniwa?

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Twórcy karcianego "Gwinta" przygotowali kolejną niespodziankę. Za nami wielka, mahakamska popijawa, ale oto nadeszło Saovine, czyli Święto Zmarłych. Z tej okazji możemy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jak też zdobędziemy nieznane dotąd jednostki.

gwent,gwint

W wielu grach przygotowano atrakcje związane z Halloween. Nie może być inaczej w "Gwincie", gdzie już możecie pobrać najnowszą aktualizację. Ponowne uruchomienie gry pozwoli nam zmierzyć się z trzema wyzwaniami w trybie zwykłym oraz eksperckim. Poznamy w ten sposób bujną młodość pewnego wampira o imieniu Regis. Na tym jednak lista nowości wcale się nie kończy.

Wczytywanie...