Talisman na PC – Zapoznanie na Game Exe!

2 minuty czytania

Już w tym miesiącu, a dokładniej 28 stycznia, odbędzie się premiera gry Talisman: Digital Edition. Jest to produkcja wykonana przez studio Nomad Games na licencji znanej planszówki – Talisman: Magia i Miecz, wydawanej w Polsce przez Galaktykę.

W rozwinięciu newsa znaleźć można więcej informacji o tej nowości, a także o nowym dziale na Game Exe pod tytułem Gry planszowe. W nim natomiast – zapoznanie z podstawową wersją gry i wszystkimi dodatkami.

talisman, magia, i, miecz, digital, edition, gra, planszowa, nomad, games, adaptacja, zapoznanie, styczeń, 2014

Talisman na PC

Historia Talisman: Digital Edition, podobnie jak planszowego pierwowzoru, opowiada o podróży poszukiwacza przygód, który obrał sobie za cel odnalezienie tak zwanej Korony Władzy. Okazuje się, iż właściciel tego potężnego artefaktu jest w stanie zniszczyć każdego wroga, który stanie mu na drodze, a także władać całą krainą Magii i Miecza. Zdobycie przedmiotu jest jednak niesamowicie trudnym wyzwaniem, a droga do niego usłana jest wieloma niebezpieczeństwami.

W trakcie sesji gracz wciela się w jednego z czternastu dostępnych bohaterów, którzy reprezentują przeróżne profesje. Każda z nich posiada swoje specjalne umiejętności, atuty i wady. Z biegiem wydarzeń będziemy rozwijać naszego herosa, zwiększając jego umiejętności, udoskonalając cechy oraz zmieniając podstawowe wyposażenie zakupione u miejskiego kowala w potężne artefakty.

Rozgrywka opiera się na systemie turowym. Podczas swojego ruchu gracz będzie mógł wykonywać różnego rodzaju czynności, od zmiany lokalizacji po ataki wykonane na innych poszukiwaczach. W trakcie przygody losuje się karty, które są głównym źródłem naszych sukcesów lub porażek w trakcie zabawy. Czas można spędzić zarówno grając w trybie multiplayer dla maksymalnie czterech osób, jak i w potyczce dla jednego gracza przeciwko komputerowi.

Zapoznanie na GE

Z okazji tego wydarzenia, postanowiłem zająć się rozbudowaniem działu Gier planszowych, który chciałem wzbogacić o teksty dotyczące wersji papierowej gry. Efektem tego pomysłu jest dziewięć artykułów traktujących o grze Talisman: Magia i Miecz oraz jej wszystkich dotychczasowych dodatkach. Artykuły są swego rodzaju wprowadzeniem do każdej z części tej niesamowitej przygody. Nie przedłużając, zapraszam do lektury!

Komentarze

0
·
Gratuluję, Wolvertino! Świetna robota, zmarli się kłaniają.
0
·
Dziękuję <rumieniec> Oby się miło czytało!
0
·
Jedna z najlepszych planszówek jaka istnieje. Nawet nie wiedziałem, że jest aż tyle do niej dodatków.
0
·
W planszówki niestety nie gram, bo nie mam z kim. A po tekstach Wolvera widzę, że mam czego żałować
0
·
Naprawdę świetne teksty, aż chce się rozkładać plansze i grać Dałem "Talizman" bratu na Gwiazdkę i po jednej sesji tego fantasy-chińczyka dla złośliwych mam wciąż ochotę spędzić nad tym przynajmniej 5 godzin, zwłaszcza po takim opisie
0
·
Wiktul. dodatki szybko kupować musisz, bo niedługo nowe wychodzą Nie wiem czy oba Galaktyka wyda, ale angielskojęzyczne dwa będą Fakt, gra jedna z lepszych chyba jakie powstały z tego rodzaju
0
·
Ale podsumowując, najbardziej "opłaca się" jaki set? Podziemie + Smoki, a Śmierć można sobie dorobić samemu, czytając tylko pożyczony podręcznik rozszerzony?
0
·
Wszystko zależy jak chcesz grać. Czy zależy ci na długich czy krótkich rozgrywkach. Smoki najbardziej urozmaicają, Góry są rzekomo bardziej dostosowane do szybkiej rozgrywki, Podziemia zaś do długiej (po prostu trudniej ostatniego "bosa" zmłucić), Miasto natomiast to taki totalny przyśpieszacz
Ale moim zdaniem warto interesować się tymi małymi pudełkami, bez plansz, bo to one głównie urozmaicają dodatkowymi kartami podstawkę gry. Jak duże rozszerzenie to w podstawkę praktycznie nie ingeruje (własne karty, zadania itp.)
0
·
Mam coś podobnego, też się nazywa Magia i Miecz, tylko nie widzę żadnych talizmanów w nazwie, wydane albo zrobione przez games workshop i coś tam pisze o edycji drugiej.
0
·
Uwielbiam planszówki! Widzę już kolejną pozycję, w jaką po prostu muszę zagrać
0
·
Dalejdoichgardelwyrzanacic - Magia i Miecz to polska wersja Talismana. Ot wydana trochę inaczej, jednakże wzorowana właśnie na Talismanie
0
·
Jak już rozmawiamy o grach planszowych, grał ktoś może w dodatek do Chaosu w Starym Świecie? Jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się wrażeniami.
0
·
Bardzo dawno temu grałem w tę planszówkę. Widzę, że równie wiele zmieniło się w wyglądzie i dodatkach. Figurki? Świetny pomysł. Zawsze tego mi brakowało. Szkoda, że nie mam już tylu okazji do rozpoczęcia rozgrywki.
0
·
Heh... Wolvertino, nie wiedziałem, że tak mocno siedzisz w planszóweczkach. Definitywnie trzeba się kiedyś spotkać większą ekipą warszawską i popykać przy jakimś godnym procentowym trunku

Co do samej "Magii i Miecza" to grałem jeno w podstawkę i choć zabawy było co niemiara, to tyłka mi nie urwało, kolokwialnie rzecz ujmując. Ja dla mnie za dużo tutaj zależy od zwykłego szczęścia, a za mało tutaj miejsca na cwaniactwo czy umiejętności analityczne gracza. No, ale całkiem możliwe, że te proporcje zmieniają się właśnie w rozszerzeniach. Trzeba będzie głębiej obczaić temat
0
·
Bo ja wiem czy mocno - lubię, ale jak większość ludzi mam problem tego typu, że nie bardzo jest z kim usiąść i pograć Dobry pomysł Tokar !

Smoki, Żniwiarz i Wilkołak dają takie możliwości po-cwaniakowania
0
·
Zapraszam do Łodzi, tam i w RPG i w planszówki jest z kim pograć Czekajcie zatem na recenzje "Horroru w Arkham" i "Runewarsów"!
0
·
Coming soon! Czekamy !

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...