dziki_lad

Uzbrojenie

12 minut czytania

1001. Zapiski historyczne uzbrojenia

Pierwsze starcia z siłą Metastreumonic pokazały nieefektywność nowoczesnego uzbrojenia energetycznego. Ten fakt był podstawą dla Federacji oraz różnych uzbrojonych grup do podjęcia decyzji, aby uzbroić się w bronie rodem z Mrocznych Czasów. Niemniej jednak niektóre raporty i zeznania twierdzą, że uzbrojenie mające zakrzywione pole wydaje się być skuteczne. Niestety, owe uzbrojenie jest bardzo niestabilne, więc jego używanie wiąże się z dużym ryzykiem.

Pośród różnych teorii o nieefektywności broni energetycznych wobec stworów sił Metastreumonic warto przeczytać te autorstwa profesora Protheuss. Uważa on, że problem pochodzi od dziwnej natury owych stworzeń, które po części składają się z dziwnej energii, posiadającej zdolność absorpcji oraz blokowania nowoczesnych technologii uzbrojenia takich jak: działka jonowe, laserowe, dźwiękowe, promieniotwórcze, fuzyjne – w skrócie, wszystkich broni energetycznych. Bronie strzeleckie, używające pocisków, podobne do tych z Mrocznych Czasów, wydają się efektywne, ponieważ ich pociski są "fizyczne" (użyjemy tego sformułowania dla uproszczenia już skomplikowanej teorii). Profesor Protheuss uważa, że dzieje się tak, ponieważ w symbolice fizyczny obiekt zabija ducha, zauważa w tym fakcie przenośnię wojny pomiędzy dwoma żywiołami.

Teoria ta jest wielce kontrowersyjna i dyskusyjna. Wkład pracy profesora Longfusila we współpracy z BonneFouaille – znanym teologiem – był rozstrzygający i udowodnił, że teoria profesora Protheussa była przestarzała. Dla nich odporność istot sił Metastreumonic na uzbrojenie energetyczne pochodzi po prostu z ich metabolizmu oraz energii, bez żadnego symbolizmu. BonneFouaille zademonstrował, że nie możemy określić kryteriów symbolizmu ich kultury opierając się na naszych własnych symbolach, szczególnie, gdyby pomyśleć o wielkich różnicach między nami a nimi. Ponownie widzi on niepotrzebne generalizowanie oraz uniwersalistyczny redukcjonizm.

Służby para-PSI nie odpowiedziały ani słowem na to pytanie, a wielu naukowców, będących za metastreumonicami, zostało uznanych za przestępców i ich aresztowano, a następnie pozbawiono tytułów.

Facere Mortis (katana)

uzbrojenie

Typ broni: broń do walki w zwarciu
Całkowita długość: 1420mm
Długość ostrza: 970mm
Waga: 1250g
Obrażenia: średnie

Wytwórca:
Legendarna kuźnia

Zapiski historyczne:

Ta bardziej niż dziwna Katana została wykuta w Świętej Kuźni w bardzo niewielu egzemplarzach. Każde ostrze jest unikalne i ma swój własny nastrój, który jest mu właściwy. Tajemnicze oko widnieje na tej broni i wygląda na żywe. Bardzo nieliczne i rzadkie badania na ten temat ukazały, że jest ono pochodzenia organicznego, jednak nic więcej nie wiadomo.

Pierwsze ostrze zostało wykute tak dawno temu, że nikt już tego nie pamięta. Secreta była głównym klientem Kuźni na tę broń. Pewne plotki mówią, że każda Facere Mortis jest wykonana z kawałka stwora Metastreumonic... jednak nikt nie był w stanie tego udowodnić.

Daocles (miecz energii)

uzbrojenie

Typ broni: broń do walki w zwarciu
Całkowita długość: 1950mm
Waga: 15550g
Obrażenia: wysokie

Wytwórca:
Legendarna kuźnia

Zapiski historyczne:

Ten długi dwuręczny miecz został zrobiony specjalnie przez Świętą Kuźnię. Jego produkcja była często wznawiana przez innych wytwórców broni. Pole zakłócające tworzone przez generator zazwyczaj położone w chwycie przebiega przez całe ostrze. Energia jest dostarczana do ostrza poprzez małe przewodniki, położone czasami wewnątrz broni, a czasami na zewnątrz. Kiedy ostrze dotknie czegoś, a jego właściciel je aktywuje, fala uderzeniowa płynie z pola zakłócającego poprzez ostrze w celu penetracji oraz rozerwania celu na strzępy.

Jest często używana jako standardowa broń krótkiego zasięgu przez federalnych oficerów, jednakże jest też bardzo popularna wśród wodzów bandytów. Secreta używa jej zwłaszcza podczas ceremonii, wielu żołnierzy E.Y.E uwielbia ją za jej efektywność w walce. Jedyną wadą tej broni jest to, że jest ona bardzo głośna przez dźwięk, jaki wytwarza pole, a także rozbłyska, gdy uderza w cel.

Arrancadora de trippas (Fuzyjny Młot Bojowy)

uzbrojenie

Typ broni: broń do walki w zwarciu
Całkowita długość: 2800mm
Waga: 18550g
Obrażenia: wysokie

Wytwórca:
Legendarna kuźnia

Zapiski historyczne:

Wraz z tą bronią, Kuźnia stworzyła nieporównywalnie potężną maszynę do niszczenia, o wielkiej sile. Pierwszy młot został zrobiony tak dawno, że nikt już tego nie pamięta... Na początku użyto pewnego typu fuzji nuklearnej, ale bardzo szybko pojawiły się wersje z polem zakłócającym. Tylko kilku innych wytwórców uzbrojenia zdołało ją później odtworzyć, a niektóre rzadkie kopie są lepsze niż oryginał. Każdemu wojownikowi wystarczy tylko nazwa tej broni, aby przeszedł mu dreszcz po plecach. Ten masywny i ciężki młot ma w sobie potężny generator pola. Gdy uderza w swój cel, z wnętrza broni uwalniana jest potężna eksplozja zamieniająca cel w pył.

Tylko bardzo silny i doświadczony wojownik może użyć tej broni z powodu jej ciężaru oraz siły eksplozji generowanej przy uderzeniu. Jest często używana przez ciężkozbrojne siły federalne oraz żołnierzy E.Y.E.

Czarny Kruk

uzbrojenie

Typ broni: lekka broń ręczna
Kaliber: 0,50 BC
Działanie: duży odrzut, półautomatyczny
Całkowita długość: 320mm
Długość lufy: 205mm
Pojemność: 13 pocisków
Waga: 1800g
Maksymalna efektywna odległość: 150 metrów
Oczekiwana celność: dobra
Szybkostrzelność: średnia

Wytwórca:
FKO

Zapiski historyczne:

Czarny Kruk został skonstruowany w celu zrównoważenia ciężkich pistoletów Croona. Ta broń, pochodząca z dawnych czasów, była używana przez najemników, bandytów, rebeliantów i łowców głów przez długi czas. Jego siła rażenia oraz szybkostrzelność pozwoliła mu osiągnąć wyniki porównywalne z innymi broniami w swojej kategorii. Wyprodukowano bardzo małą ilość sztuk tej broni, co czyni ją bardzo rzadką oraz pożądaną. Przed jej ponownym wprowadzeniem do konfliktu z siłami Metastreumonic, była używana wyłącznie przez ekspertów.

Czarny Kruk obecnie jest używany przez federalne siły specjalne oraz przez jednostki uderzeniowe, a także przez żołnierzy E.Y.E, nie wliczając zorganizowanych grup przestępczych takich jak: Syndykat, Czarne Smoki czy Camarilla. Croon natomiast naciska na federację, aby ta zakazała używania całego uzbrojenia zaprojektowanego przez FKO.

BK13

uzbrojenie

Typ broni: lekka broń ręczna
Kaliber: 0,45 APC
Działanie: średni odrzut, półautomatyczny/automatyczny
Całkowita długość: 320mm
Długość lufy: 180mm
Pojemność: 40 pocisków
Waga: 750g
Maksymalna efektywna odległość: 75 metrów
Oczekiwana celność: średnia
Szybkostrzelność: szybki

Wytwórca:
Croon

Zapiski historyczne:

Ten automatyczny pistolet był nadal używany przez oficjalne siły zbrojne takie jak prywatne armie korporacyjne, a nawet wcześniej – przed ich przywróceniem na szeroką skalę. Masowo produkowany w Dawnych Czasach. Broń ta ze swoją szybkostrzelnością udowodniła, że jest wyborna i pewna. Cechy takie jak: mały odrzut, lekkość oraz duży magazynek uwiodły wielu wojowników ze wszystkich czasów.

BK13 jest obecnie standardowym pistoletem używanym przez federalne wojsko i siły policyjne, w czasach gdy siły Metastreumonic terroryzują wszelkie tereny federalne. Wielu kryminalistów wciąż uwielbia tę broń, dlatego często napotkasz jej kule, za każdym razem gdy spotkasz punków i innych rabusiów.

444 Zabójca Niedźwiedzi

uzbrojenie

Typ broni: ciężka broń ręczna
Kaliber: 444 BK
Działanie: bardzo mocny odrzut, półautomatyczny
Całkowita długość: 348mm
Długość lufy: 237mm
Pojemność: 4 pociski
Waga: 2105g
Maksymalna efektywna odległość: 1000 metrów
Oczekiwana celność: wyborna
Szybkostrzelność: powolny
Zintegrowany interfejs

Wytwórca:
Legendarna kuźnia

Zapiski historyczne:

Ten legendarny pistolet o nieznanym pochodzeniu jest potężniejszy niż jakikolwiek inny, który kiedykolwiek zbudowano. Starożytne teksty pokazują, że istniał od Mrocznych Czasów. Jedynie niektórzy szczęśliwcy mieli okazję wykorzystać tę broń.

Święta Kuźnia wykonała tylko małe ilości tego klejnotu wśród uzbrojenia. Jedynie niektórzy oficerowie sił specjalnych oraz oddziały szturmowe używają tej potężnej broni. E.Y.E posiada swoje własne zapasy tego uzbrojenia, ale są one mocno ograniczone. Krąży legenda o człowieku, który pewnego dnia w lesie został zaatakowany przez bardzo złego i rannego niedźwiedzia. Zabił bestię gołymi rękoma.

Techno-Mnich ze Świętej Kuźni przechodził obok i widział to na własne oczy. Kilka dni później mężczyzna obudził się i znalazł bardzo dziwny i ciężki pistolet u swego boku. Pistolet, który mógł wypatroszyć jednego niedźwiedzia lub nawet zabić kilka niedźwiedzi ustawionych w linii prostej jedną kulą. Sława tej broni rodzi się głównie w jej nieporównywalnej sile ognia, a także w niewiarygodnej celności. Odrzut jednak jest przerażający.

Gctg 222

uzbrojenie

Typ broni: ciężka broń ręczna
Kaliber: 222 BK
Działanie: bardzo mocny odrzut, półautomatyczny
Całkowita długość: 222mm
Długość lufy: 115mm
Pojemność: 6 pocisków
Waga: 1800g
Maksymalna efektywna odległość: 1000 metrów
Oczekiwana celność: dobra
Szybkostrzelność: powolny
Zintegrowany interfejs

Wytwórca:
Croon

Zapiski historyczne:

Croon starało się stworzyć odpowiednik 444 Zabójcy Niedźwiedzi z cylindrycznym magazynkiem na sześć pocisków, stworzonym na początku Technologicznego Średniowiecza. Nie udała im się ta sztuka, ale za to stworzyli broń łatwą w użyciu z dobrą siłą ognia, świetną celnością i niskim odrzutem w porównaniu do 444.

W tamtych czasach 222 była głównie używana przez oficerów policji, a także przez niektórych kryminalistów. Obecnie jest w zaopatrzeniu policji federalnej razem z BK13. Niektórzy wojskowi oficerowie używają tego pistoletu jako drugorzędną broń – broń ostatniej szansy. Powinna zabić Carnophaga jednym strzałem.

HS

uzbrojenie

Typ broni: broń maszynowa
Kaliber: 2,5mm
Działanie: średni odrzut, automatyczny/wysoka szybkość
Całkowita długość: 400mm
Długość lufy: 266mm
Pojemność: 100 pocisków
Waga: 2840g
Maksymalna efektywna odległość: 120 metrów
Oczekiwana celność: zła
Szybkostrzelność: bardzo szybki

Wytwórca:
Croon

Zapiski historyczne:

Ta broń maszynowa, nosząca sygnaturę Croon, została zbudowana w Mrocznych Czasach. Jest dobrze znana za swoją nadzwyczajną siłę ognia w swojej kategorii. Swoimi trzema obrotowymi bębenkami tworzy istny deszcz pocisków o dużej szybkości. Mimo tego, że szybkostrzelność oraz odrzut wydają się być dobrze dobrane, nie mają one wielkiego znaczenia dla celności. Jej drugi tryb wystrzału to ciągle legenda dla wszystkich. Dobrze znany, podwajający szybkostrzelność, jednak uszkadzający broń w alarmującym tempie.

Od czasu powstania broń ta uzbrajała głównie prywatne korporacyjne armie, a także każdego buntownika i wszystkie grupy terrorystyczne, nie wliczając zorganizowanych grup kryminalnych takich jak Syndykat, Czarne Smoki czy Camarilla... Po niedawnym ponownym wprowadzeniu na rynek broń ta może być widziana w rękach policji federalnej, jak i w niektórych grupach rabusiów. Mówi się, że niektórzy żołnierze federalnych sił specjalnych bardzo głęboko cenią i kochają tę broń.

Motra

uzbrojenie

Typ broni: broń maszynowa
Kaliber: 10mm
Działanie: średni odrzut, półautomatyczny/w pełni automatyczny
Całkowita długość: 720mm
Długość lufy: 420mm
Pojemność: 30 pocisków
Waga: 4500g
Maksymalna efektywna odległość: 300 metrów
Oczekiwana celność: dobra
Szybkostrzelność: szybki

Wytwórca:
Vindico

Zapiski historyczne:

Gdy ta broń maszynowa została wypuszczona na rynek w Mrocznych Czasach, Vindico sprawiło wielką niespodziankę tworząc lepsze uzbrojenie i pokonało Croon na własnym, znanym terenie. Motra łączy w sobie siłę dzięki dużemu kalibrowi oraz celność. Broń jest również bardzo kompaktowa. Odniosła duży sukces u służb bezpieczeństwa i wśród Sił Specjalnych.

Aktualnie używana jest przez federalne Siły Specjalne oraz policję federalną. Wielu terrorystów oraz rebeliantów używa jej do wykonywania swoich misji.

BettyBoom

uzbrojenie

Typ broni: obrzyn
Kaliber: śrut 12
Działanie: bardzo mocny odrzut, strzał po strzale/podwójny strzał
Całkowita długość: 542mm
Długość lufy: 303mm
Pojemność: 2 naboje
Waga: 2050g
Maksymalna efektywna odległość: 5 metrów
Oczekiwana celność: bardzo niska
Szybkostrzelność: wolny

Wytwórca:
SLM

Zapiski historyczne:

SLM, niestety nieistniejąca już wytwórnia z Mrocznych Czasów, wykonała legendarny myśliwski shotgun – Bourru, a później jego zmodyfikowaną wersję ze skróconą stopką i lufą – Betty Boom. Broń posiada dwie lufy, które wystrzeliwują 2 naboje kalibru 12mm. Jest często kojarzona z bronią "mały kryminalista", nawet jeżeli Betty Boom udowodniła, że jest wyśmienitą bronią posiłkową.

Uzbrojenie jeszcze nie zostało oficjalnie wprowadzone w szeregi federacji, jednak niektórzy wojownicy używają jej nieoficjalnie. Jest bardziej popularna między grupami rabusiów. Niektórzy księża E.Y.E opracowali specjalne sztuki walki z użyciem Betty Boom.

Depezador

uzbrojenie

Typ broni: shotgun
Kaliber: śrut 12
Działanie: mocny odrzut, półautomatyczny
Całkowita długość: 1460mm
Długość lufy: 720mm
Pojemność: 32 naboje
Waga: 3800g
Maksymalna efektywna odległość: 40 metrów
Oczekiwana celność: dobra
Szybkostrzelność: średni

Wytwórca:
SLM

Zapiski historyczne:

Kilka lat przed zamknięciem SLM z powodu bankructwa w Mrocznych Czasach stworzono Depezadora – bardzo potężny shotgun. Nie było wątpliwości, broń posiadała niesamowitą siłę ognia i destruktywną skuteczność. Była bardzo doceniana przez wszystkie typy służb bezpieczeństwa w tamtych czasach. Depezador służył również kryminalistom jak i siłom szturmowym. Obecnie używany jest przez siły federacji i przez E.Y.E. Pojemny magazynek to główny powód wyboru tej broni.

Kruczy Młot

uzbrojenie

Typ broni: automatyczny shotgun
Kaliber: śrut 10
Działanie: mocny odrzut, w pełni automatyczny
Całkowita długość: 787mm
Długość lufy: 525mm
Pojemność: 12 naboi
Waga: 5570g
Maksymalna efektywna odległość: 160 metrów
Oczekiwana celność: średnia
Szybkostrzelność: szybki

Wytwórca:
Vindico

Zapiski historyczne:

SLM, posiadając przewagę na rynku w produkcji shotgunów, miało kilku silnych rywali. Wykorzystując nagłe bankructwo SLM i rychłe zamknięcie fabryki Vindico stworzyło Kruczy Młot – wysoce niezawodną automatyczną strzelbę z ogromną siłą rażenia – była to próba przejęcia reputacji SLM. Ten automat kalibru 10mm sam sobie wykreował krwawe imię w Mrocznych Czasach. Ma dużą szybkostrzelność, ale mały magazynek.

Tak jak każdy inny shotgun wybudowany w tamtych czasach, jego czas świetności był krótki pomimo sławy. Jednakże od kiedy siły Metastreumonic rozpoczęły natarcie, broń powróciła do życia dzięki federacji. Jest również używana przez niektóre grupy rabusiów. Bardzo rzadko używana wśród E.Y.E.

BOSCO Really 911

uzbrojenie

Typ broni: broń snajperska
Kaliber: .308
Działanie: mały odrzut, półautomatyczny
Całkowita długość: 1200mm
Długość lufy: 900mm
Pojemność: 25 naboi
Waga: 7500g
Maksymalna efektywna odległość: 1000 metrów
Oczekiwana celność: najwyższa
Szybkostrzelność: szybki

Wytwórca:
Tyroll

Zapiski historyczne:

B.O.S.C.O miało swój czas chwały wśród gildii asasynów w Mrocznych Czasach dzięki swojej średniej szybkostrzelności, potężnym pociskom oraz niezwykle efektywnemu tłumikowi. W chwili, gdy pojawiło się plazmo-indukcyjne uzbrojenie, B.O.S.C.O stało się staroświeckie i powoli porzucone – tylko asasyni ciągle lubili tę broń za poręczność, przez co ciągle jej używali.

Za swoją wysoką celność oraz efektywność broń ta zawsze była na szczycie hierarchii asasynów, gdy w grę wchodziła długa misja. Zarówno rabusie jak i siły federalne używały tego cichego i wydajnego zabójcy.

TRK A.D

uzbrojenie

Typ broni: broń snajperska
Kaliber: 0,50 AD
Działanie: bardzo duży odrzut, pojedynczy strzał
Całkowita długość: 1500mm
Długość lufy: 1102mm
Pojemność: 5 naboi
Waga: 12900g
Maksymalna efektywna odległość: 2500 metrów
Oczekiwana celność: najwyższa
Szybkostrzelność: wolny

Wytwórca:
Vindico

Zapiski historyczne:

TRK zostało stworzone z myślą o połączeniu potężnego karabinu snajperskiego z cechą przebijania pancerzy. Ten cel został osiągnięty i TRK stało się najpotężniejszą znaną bronią palną w Mrocznych Czasach. Niska szybkostrzelność nie zniechęcała amatorów strzelania na dalekie dystanse, szalę przeważała ogromna siła ognia i wysoka celność.

Niektórzy asasyni używają tego karabinku, ale jest on bardziej powszechny wśród federalnych sił szturmowych, jako że ich wzmocniony pancerz może zaabsorbować odrzut z łatwością.

Maszynka do polowania

uzbrojenie

Typ broni: broń snajperska
Kaliber: 444 DK
Działanie: ogromny odrzut, pojedynczy strzał
Całkowita długość: 1660mm
Długość lufy: 1302mm
Pojemność: 5 naboi
Waga: 16900g
Maksymalna efektywna odległość: 2500 metrów
Oczekiwana celność: najwyższa
Szybkostrzelność: wolny

Wytwórca:
Legendarna kuźnia

Zapiski historyczne:

Ta dziwna broń niewiadomego pochodzenia jest bardzo rzadka, prawie tak rzadka jak 444 Zabójca Niedźwiedzi. 444 to niejako pistoletowa wersja Maszynki. Jej nazwa wywodzi się od łowcy głów z Mrocznych Czasów, który uzyskał swoją reputację zabijając niezliczoną ilość ściganych przy użyciu tej właśnie broni.

KA93

uzbrojenie

Typ broni: broń szturmowa
Kaliber: 12,7 KA
Działanie: duży odrzut, półautomatyczny/w pełni automatyczny
Całkowita długość: 1000mm
Długość lufy: 700mm
Pojemność: 30 naboi
Waga: 4300g
Maksymalna efektywna odległość: 650 metrów
Oczekiwana celność: dobra
Szybkostrzelność: szybki

Wytwórca:
FKO

Zapiski historyczne:

Potężna, tania i wysoce niezawodna – to słowa amatorów tego legendarnego karabinku z Mrocznych Czasów. W tamtych czasach broń ta używana przez wszystkie siły, które nie posiadały pieniędzy: rebeliantów, terrorystów, a także przez wiele grup kryminalnych. Paradoksalnie używana również przez wielu członków sił specjalnych tamtej ery. KA93 to wytrzymała i wydajna konstrukcja, pomimo swojej wagi, wielkości, silnego odrzutu. To ciągle popularna broń, używana przez siły federalne, mimo że Croon i Vindico próbują przekonać federację do porzucenia tej broni na rzecz swojego uzbrojenia.

Zgniła Mogiła

uzbrojenie

Typ broni: broń szturmowa
Kaliber: 7,62 X 57
Działanie: duży odrzut, półautomatyczny
Całkowita długość: 1234mm
Długość lufy: 730mm
Pojemność: 10 naboi
Waga: 4280g
Maksymalna efektywna odległość: 900 metrów
Oczekiwana celność: dobra
Szybkostrzelność: szybki

Wytwórca:
FKO

Zapiski historyczne:

Ta bardzo stara broń na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwna. Po co ponownie wymyślać półautomatyczny karabin z przeciętną mocą? Proste, ponieważ jest to najbardziej niezawodna broń wytworzona w Mrocznych Czasach, używana w więcej niż stu konfliktach zbrojnych. Broń nigdy nie wykazała śladów zużycia, z wystarczającą celnością oraz małym odrzutem okazała się bardzo tania i strasznie skuteczna. Federacja uzbraja nimi policję, co nie wprawia Croon i Vindico w zachwyt.

S6000

uzbrojenie

Typ broni: broń szturmowa
Kaliber: 2,5mm AP
Działanie: mały odrzut, półautomatyczny/w pełni automatyczny
Całkowita długość: 700mm
Długość lufy: 400mm
Pojemność: 100 naboi
Waga: 7200g
Maksymalna efektywna odległość: 900 metrów
Oczekiwana celność: bardzo dobra
Szybkostrzelność: szybki

Wytwórca:
Tyroll

Zapiski historyczne:

S6000 to odpowiedź Tyroll na KA93 w Mrocznych Czasach. Pierwsze, co przykuwa uwagę, to bardzo mały kaliber. Broń bardziej polega na prędkości uderzenia pocisku, niż na jego wielkości. S6000 to broń szturmowa z najwyższą szybkostrzelnością w swojej kategorii, ma bardzo mały odrzut i chirurgiczną precyzję. Krytycy S6000 wybierają KA93, który wykazuje większą siłę ognia. Szybko zapomniano o S6000, jednak obecnie jest ponownie wprowadzane do obiegu, zwłaszcza w federalnych siłach specjalnych.

Excidium

uzbrojenie

Typ broni: działko szturmowe
Kaliber: 40mm
Działanie: mocny odrzut, pojedynczy strzał
Całkowita długość: 1570mm
Długość lufy: 1125mm
Pojemność: 5 naboi
Waga: 15kg
Maksymalna efektywna odległość: 3000 metrów
Oczekiwana celność: bardzo dobra
Szybkostrzelność: wolny

Wytwórca:
Vindico

Zapiski historyczne:

"Stworzyli potwora!", były to słowa patriarchy i szefa nieodżałowanego AyAette Mega Corporation, gdy Vindico, na początku Technologicznego Średniowiecza, przejęło siłą ich główną siedzibę, testując w tym samym czasie to potężne działo. Ta broń o niezwykłym potencjale okazała się niezwykle użyteczna nawet dla niezmotoryzowanej piechoty. Była pierwszą o tak dużym kalibrze, która została użyta w ten sposób. Kilka konfliktów potwierdziło niezaprzeczalną potęgę tej broni, aż do dnia, gdy problem nr 21 w Przenośnych Jonowych Działkach został naprawiony, co sprawiło, że Excidium stało się przestarzałe w momencie, kiedy działkom plazmowym przywrócono wydajność. Niemniej jednak w tamtych zagmatwanych czasach, Excidium kilka razy miało swój wielki powrót pokazując dlaczego posiadło pseudonim "Potwór".

Sulfatum

uzbrojenie

Typ broni: minigun
Kaliber: 5,56
Działanie: duży odrzut, w pełni automatyczny
Całkowita długość: 1370mm
Długość lufy: 590mm
Pojemność: 25 naboi
Waga: 105kg
Maksymalna efektywna odległość: 2500 metrów
Oczekiwana celność: bardzo zła
Szybkostrzelność: ogromna

Wytwórca:
FKO

Zapiski historyczne:

Czy stworzenie przez Croon automatycznego działa zaniepokoiło FKO do tego stopnia, że postanowili sami stworzyć potężnego Sulfatuma w Mrocznych Czasach? Broń ta, z niepojętą szybkością ognia, sprawia, że pociski latają w piekielnym rytmie, któremu towarzyszy również odrzut. W przeszłości ten rodzaj broni mógł tylko znaleźć się na szczycie pojazdów, zanim Sulfatum został stworzony specjalnie dla potrzeb piechoty. Niewątpliwie godna swej nazwy "Miniguna". Broń ta jest teraz naprawdę modna wśród federalnych wojsk szturmowych.

Trzy wirujące bębenki i hałas dały jej ładny pseudonim, "trójkąt Sandera".

Jajo Spiculum

uzbrojenie

Typ broni: wyrzutnia granatów
Kaliber: 30mm
Działanie: ogromny odrzut, półautomatyczny/w pełni automatyczny
Całkowita długość: 1200mm
Długość lufy: 1002mm
Pojemność: 6 naboi
Waga: 10600g
Maksymalna efektywna odległość: N/D
Oczekiwana celność: N/D
Szybkostrzelność: szybki

Wytwórca:
Legendarna kuźnia

Zapiski historyczne:

Jak o wszystkim, co łączy się z Siłami, także i o tej borni nie można było znaleźć żadnych historycznych dat powstania tego automatycznego wyrzutnika granatów. Po prostu wiemy, że była szeroko używana podczas krwawych konfliktów w Mrocznych Czasach, przewyższając standardy Vindico, które posiadało dominację w tego typu uzbrojeniach.

Wyższość tej broni opiera się głównie na jej szybkości ognia, sile pocisków, a także jej celności, nawet w pośrednich trafieniach. Z powodu swojego ciężaru oraz siły ognia znalazła sobie miejsce głównie wśród federalnych sił uderzeniowych.

Źródło: eye.streumon-studio.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...