wow_malfurion
Dying Light

Prezes i założyciel Techlandu, Paweł Marchewka, właśnie zadebiutował na liście Stu najbogatszych Polaków, publikowaną co roku przez miesięcznik Forbes. Znalazł się od razu na 25 miejscu z majątkiem szacowanym na okrągły miliard złotych!

dying light

Wszystko za sprawą sukcesu "Dying Light", który według danych Forbes sprzedał się już w 7,5 mln egzemplarzy. Ponieważ Techland nadal pozostaje w prywatnych rękach i nie jest na giełdzie, wyniki finansowe studia nie są publiczne, co za tym idzie, ciężko oszacować jego zyski. Jednak dalej powtarzając za Forbes firma osiągnęła około 276 mln złotych zysku operacyjnego. jakiekolwiek te wyniki nie były, sama obecność Pawła Marchewki na liście Forbes dobrze świadczy o kondycji naszej rodzimej branży gier!

Dying Light

Gdyby nie "Wiedźmin 3", "Dying Light" z pewnością zdobyłby tytuł najlepszej polskiej gry roku 2015. Niestety panowie z Techlandu nie mieli tyle szczęście i musieli zadowolić się czymś innym – wysokimi ocenami i świetnymi słupkami sprzedaży. Gra mimo znacznej miodności nie ustrzegła się błędów i paru niedoróbek technicznych. Na szczęście twórcy nie zapomnieli o swoim dziecku i szykują dla nas kilka niespodzianek.

techland, dying lights, enhanced edition, the following, 2 luty 2016,
Dying Light

Techland przygotował kolejny konkurs dla miłośników "Dying Light". Tym razem stawką jest umieszczenie własnego elementu w grze. Jeżeli tak górnolotnie można o tym napisać.

the following

Zadanie jest proste: wcielając się w osobę, która znalazła się w strefie kwarantanny napisz list do najbliższej osoby. Warunki są dwa: musi być po angielsku oraz jego długość nie może przekraczać 200 znaków. Swoje propozycje zgłaszajcie na Facebooku gry do 1 października.

Dying Light

Informacja prasowa

Druga edycja konkursu Beyond Dying Light dobiegła końca, wyłaniając najlepszą mapę stworzoną za pomocą narzędzi Dev Tools. Zwycięzcą i nowym właścicielem Alienware Alpha i7 (wraz z plecakiem "Dying Light" wypełnionym gadżetami z gry) został Commodus PVP, twórca "Skyfall".

beyond dying light

"Skyfall" to fabularyzowana mapa stworzona przy użyciu Dying Light Dev Tools. Zabiera ona gracza w skomplikowaną i zakręconą podróż poprzez niespokojne sny protagonisty szukającego odkupienia. Mapa zawiera zaskakujące zagadki i wyzwania parkour’owe, które są niepodobne do czegokolwiek, co gracze "Dying Light" mogli dotychczas zobaczyć.

Dying Light

Wybierz najlepszą mapę do Dying Light

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Beyond Dying Light 2.0, czyli druga edycja konkursu Dev Tools, właśnie weszła w etap publicznego głosowania. Zwycięzca konkursu otrzyma najnowszy komputer Alienware Alpha + zestaw gadżetów Dying Light. Przedstawiciele zespołu odpowiedzialnego za stworzenie Dying Light zagrali we wszystkie zgłoszone mapy i biorąc pod uwagę kreatywność, rozgrywkę i ich ogólną jakość, wyłonili najlepszą piątkę, spośród których zwycięzca zostanie wybrany poprzez otwarte głosowanie.

beyond dying light

"Fani Dying Light nie przestają zaskakiwać nas swoją kreatywnością i tak też było tym razem. Niektóre z map są tak unikatowe i zabawne, że w pewnym momencie zaczęliśmy w nie grać nawet po pracy." – mówi producent Tymon Smektała. "W związku z tym rozmawiamy o próbie udostępnienia tych map także naszym fanom grającym na konsolach. Przyglądamy się tej kwestii, zobaczymy, co z tego wyniknie."

Dying Light

Od premiery Dying Light minęło już pół roku. I przez cały ten czas deweloperzy nie osiedli na laurach, tylko systematycznie wzbogacali swój tytuł przedstawiając nam coraz to nowe DLC. Niektóre jako oddzielne płatne dodatki inne jako darmowe aktualizacje, które nie tylko wzbogaciły grę, ale także dodały jej nową nutę szaleństwa.

dying light

Jednak Techland nadal zbroi się na więcej i podgrzewa swoich fanów. Więcej, jak możecie się domyślać, na Gamescomie. A w rozszerzeniu znajdziecie video od twórców Dying Light z małym podsumowaniem wydanych dodatków.

Dying Light

Dying Light bije rekordy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Od czasu swojej premiery "Dying Light" okupuje najwyższe miejsca na listach najczęściej kupowanych gier na całym świecie. Ostatni tytuł Techlandu o zombie już został numerem 1 na listach bestsellerów w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Polski, Szwecji, Australii i innych, ważnych rynkach na świecie. Dzisiaj Techland ogłosił, że w przeciągu 45 dni od premiery gry, liczba graczy "Dying Light" osiągnęła poziom 3,200,000 osób. Biorąc pod uwagę wyniki uzyskane w tym samym okresie, "Dying Light" stał się tym samym najpopularniejszym tytułem w historii firmy.

dying light, infografika

„By uświetnić to osiągnięcie, wzięliśmy największe osiągnięcia graczy i porównaliśmy je z przykładami znanymi z prawdziwego świata, aby mieć lepsze pojęcie, ile wysiłku nasi fani włożyli w grę. Okazało się, że to niezwykle pracowici i zaangażowani ludzie” – mówi Community Manager Michał Napora.

Dying Light

Wideo-list od Techlandu o Dying Light

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jednak niektórzy deweloperzy słuchają jeszcze swoich fanów. Techland postanowił rozwinąć "Dying Light". Wideo-list od polskiego studia napawa nadzieją, nie tylko dlatego, że zapowiada dużą aktualizację "Hard mode", ale także przez to, że jest on odpowiedzią na prośby graczy. Przy okazji deweloperzy obiecali wysłuchać wszystkich uwag i sugestii, a te najlepsze stopniowo wprowadzać do gry z kolejnymi aktualizacjami. Przy tej okazji kilka słów wystosował również prezes Techlandu Paweł Marchewka.

Dying Light

"Dying Light" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Dead Island", "DayZ" i "Left 4 Dead" to najwyraźniej nie wszystko co twórcy gier postanowili powiedzieć w działce survival horroru z zombie w roli głównej. "Dying Light" został głośno okrzyknięty kolejnym obok "Wiedźmina 2" polskim sukcesem branży growej. Czy słusznie? Nie można mu zdecydowanie odmówić wspaniałych elementów i wyśmienitych pomysłów, jednak czy na pewno dobrze je skomponowano w całość?

dying light

Jesteś Kyle Crane, agent GRE, czyli Globalnego Resortu Epidemiologicznego. Zostajesz zrzucony do objętego kwarantanną Harran, aby odebrać dokumenty kluczowe przy opracowywaniu serum przeciw wirusowi. Oczywiście mimo rewelacyjnie dopracowanego planu, chwilę po wylądowaniu wszystko zaczyna się komplikować. I co jest typowe dla ostatnio wydawanych tytułów, gra zaczyna się przydługawym intro, w którym dzieje się wiele, dzieje się szybko i dzieje się intensywnie. A gracz może jedynie zaakceptować te wydarzenia. Taki początek już dawno przestał mnie ekscytować.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...