dziki_lad

Dragon Age 3 – Zapowiedź w postaci listu do fanów

1 minuta czytania

Zacznę z "grubej rury" – "Dragon Age 3" będzie nosił pod tytuł "Inquisition" i będzie działał na silniku "Battlefielda 3" – Frostbite 2.

dragon age 3

Myślę, że ta wiadomość może śmiało konkurować o miano największego zaskoczenia miesiąca. Chyba niewiele osób spodziewało się, że trzecia część popularnej serii "Dragon Age" powstanie na silniku Frosbite 2. Gra tworzona jest, jak się okazuje, od dwóch lat przez studia BioWare Edmonton i BioWare Montreal, choć faza intensywnej pracy zaczęła się 18 miesięcy temu.

Przetłumaczony list od Marka Darraha, pełniący funkcję zapowiedzi, znajdziecie tutaj. Wspomina w nim o tym, że "trójka" doczeka się pięknej oprawy graficznej, istotnych wyborów, większego świata i kustomizacji uzbrojenia. Premiera według informacji od EA ma się odbyć pod koniec 2013 roku.

Szczerze powiedziawszy, to największe obawy mam, co do tego, jak będzie wyglądał "Dragon Age 3" na silniku Frostbite 2. A wy?

Komentarze

0
·
Już się nie mogę doczekać, aby zobaczyć pierwsze obrazy z gry, w którą nigdy nie zagram. Ta śmieszna firma traktuje swoich fanów jak pacanów. Weźmy chociaż przykład oceny jaką wystawili grze Wiedźmin 2.

Poza tym silnik to głównie mechanika wyświetlania grafiki. Co w tym ma być osobliwego, że posłuży do gry RPG?
0
·
Ani to zaskakujące, ani ekscytujące. O podtytule i intrydze spekulowano już o dawna, dzięki kontrolowanym wyciekom, teraz to jedynie oficjalnie przyklepali. W sumie dobrze, bo takie rozwiązanie ma potencjał. O customizacji wspominali już na tegorocznych targach, a reszta to generalnie marketingowy bełkot, który potwierdzi się dopiero po premierze. Szczególnie urzekło mnie te pięć pierwszych akapitów, które miały chyba wywołać poczucie nostalgii i profesjonalizmu, a wyszło takie tanie klepanie się po własnych plecach. Nie tak to działa, Mark

Co do silnika to Arden już napisał. Jak się ma utalentowany zespół i jeszcze na dodatek pełne wsparcie jego twórców, to można wiele z takim silnikiem zrobić. BioWare raczej nie jest tak głupi, aby zrobić z "Dragon Age" kolejnego "Battlefielda", bo inaczej chybaby ich fani zlinczowali i spalili ich siedzibę. Nie gubiłbym więc portek, tylko poczekał na konkrety - może być ciekawie.
0
·
NIEEEEEEEEEEEEEE!

Nie na Frostbite 2! Frostbite 2 to najbardziej niezoptymalizowany silnik, jaki obecnie egzystuje w większych tytułach komputerowych! Jest niedopracowany, ma problem z cieniowaniem, z animacjami, nie mówiąc już o tym, że działa jakby chciał a nie mógł.

Przykład: przed wymianą grafiki (GF 9600GT) Skyrim działał mi na 1080p i ultra ustawieniach. BF3 chodziło ma max 1270 x 960 i ustawieniach low i to przy dodatkowej rekonfiguracji sterownika tylko pod tą grę - a i tak jak miałem 30 klatek mogłem uznawać się za farciarza. Na większych mapach o płynnej rozgrywce mogłem pomarzyć.
Teraz, wstawiwszy do kompa GF GTX 560Ti (top 30 obecnych pieprzonych benchmarków), BF3 chodzi na high (maks w BF3 to ultra), na natywnej 1080p tnie, więc gram na 1600 x 900 i wyciągam max 40 klatek. Resztę kompa mam równie potężną - i7 i 8GB ramu, więc nie sądzę, żeby to była wina konfiguracji.

Wnioski? Unreal Engine > Frostbite 2 (bo Frostbite 1 i 1.5 było mega), DA3 na Frostbite 2 przyprawia mnie o krzywość mego fizis.
0
·
No i Frostbite 2.0 nie działa z Windows XP
Wiem że to przestarzały system, ale nie stać mnie na zakup nowego kompa z preinstalowaną Siódemką, czy samą siódemkę w pudełku (swoją drogą Microsoft mogłoby w końcu sprzedawać swoje systemy w cenach, które są na polską kieszeń). A piratów używać nie mam zamiarów, więc póki co DA III wpada na listę gier - być może w przyszłości...
0
·
Super, fajnie, elegancko, ale martwię się że rozdział 3 i 5 (o ile coś takiego będzie) będę musiał kupić w DLC. O ile dobrze pamiętam to wile ludzi narzekało że grafika w DA:P i DA2 jest słaba grafik, a w przypadku DA2 powtarzalność lokacji. Dlatego nie dziwie się iż Electronic Arts "dało" na potrzeby trójki silnik który ma ładnie wyglądać, a reszta niech ...
0
·
Mnie najbardziej martwi czy DA3 pojdzie pod xp, skoro battlefield na tym samym silniku moj system operacyjny ominol. Nie mam jakos zamiaru wydawac kosmicznej kasy na kolejny system operacyjny M$.
0
·
Z tym XP to trzeba się pogodzić, zresztą premiera ma być pod koniec 2013 to dużo czasu. W Battlefielda 3 nie grałem, ale widziałem kilka filmików i wygląda to bardzo dobrze, sądzę że wybór przemyślany ze strony Bioware. Plotki głoszą, że gra będzie posiadała otwarty świat jak w Skyrimie, może być ciekawie, choć podchodzę to tego bardzo ostrożnie bo Bioware mocno zawiódł moje oczekiwania w z poprzednim DA.
0
·
Dopóki to nie będzie otwarty świat wielkości Kirkwall, dopóty da się to znieść

Liczyłem na jakiegoś oszałamiającego newsa. Na cokolwiek nowego. Ale szczerze, ile z tych informacji nie było już znanych wcześniej?
0
·
Jedynie kwestia wybranego silnika graficznego, bo o nazwie mówiono już z miesiąc czy nawet dwa temu, jak na chwilę obecną wiadomo tyle, że gra będzie za ponad rok, sądzę że nie pod koniec 2013 jak zapowiadają, a w 2014, tym razem wiedzą że nie mogą dać takiej plamy jak ostatnio i wydać niedopracowany produkt (jakby nie spojrzeć DAII miał swój niewykorzystany potencjał).
0
·
No tak, silnik graficzny. Jakoś tak automatycznie przeoczyłem, bo jestem w tych kwestiach kompletnym laikiem.

Jeśli zaś chodzi o niedopracowanie szczegółów... cóż, wydaje mi się, że graczom znacznie częściej przeszkadza to, że pewien tytuł w znaczącym stopniu różni się od poprzedniego, niż to, że jest niedopracowany. Osobiście mam nadzieję, że część trzecia pokaże świat Dragon Age'a z jeszcze innej strony, niż dotychczas. Chociaż mam parę obaw, głównie odnośnie tytułowej "Inkwizycji". Oby to nie był cios w zróżnicowanie wyborów, które były właściwie sednem rozgrywki.
0
·
Prawdopodobnie pojawi się tu jakiś konflikt, w której będą dwie strony Inkwizycja i... plagi bym nie oczekiwał, szybciej powstania magów, możliwe że będzie trzeba wybrać którąś ze stron, bądź dążyć do ich pogodzenia.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...